Здравейте колеги! Имам следното питане за климатик OSAKA модел CH-09-JL. Когато е в режим охлаждане климатика стартира, работи точно 2 мин. и се изключва, като след това повече не се включва, докато не му се прекъсне захранването директно от контакта и така после работи още 2 мин и пак същата процедура. Тръбния датчик и датчика за температурата в стаята са проверени и са наред. фреон има. Компресора и външния вентилатор са наред, както и турбината на вътрешното тяло. Когато се подаде директно напрежение към компресора и външния вентилатор (тоест се пренебрегва интегралната схема, която командва релетата) климатика охлажда без забележка, но разбира се няма как да се ползва по този начин. Когато е в режим топло работи нормално с леки отклонения. Под леки отклонения имам предвид, че външния вентилатор и турбината на вътрешното тяло се включват със закъснение и се усеща как компресора започва да се товари и вътрешната пита се нагорещява повече от нормално. Веднъж включат ли се турбината и вентилатора на външното тяло се усеща как работата на компресора олеква и всичко си идва на място до следващо стартиране. Също така и при обледяване дефрост системата си работи нормално. Всичко това ме навежда на мисълта, че проблема е в блока за управление, но не мога да бъда сигурен защото не съм компетентно техническо лице. За това се обръщам към всички вас, които можете да споделите опит и знания по възникналия проблем.

Започнах да се занимавам сам, защото майстори представители на фирмата ми отказаха съдействие, като ми казаха да си взема нов, че било по - изгодно..
ПП. видях че има подобна тема, но там няма развитие по въпроса..