Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с CH-18-LBPE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #1

    Проблем с CH-18-LBPE

    Привет имам следния проблем с този гроб.
    Миналата година лятото сваляха платките и правиха нещо зимата работи без проблем, скоро го пуснах на хладно и пак неще да тръгне.
    Вътрешното тяло тръгва да духа индикацията за мощноста светва 1 черта и след няколко секунди изгасва.
    Прилагам клипче как мигат Led на платките
    https://youtu.be/3jj2RGzJ5lo

    Основната предполагам управляващаща има 3 диода мигат 1 и 3 и тази на която е самия инвертор и тя мига явно там е грешката.
    При включване се опитва да тръгне завърта перката вънка и след 10 сек спира и платките мигат така.
    Ако може да ме насочите мога ли да замеря компресора по някакъв начин дали е заминал или е от платките нещо.

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #2

    Отговор: Проблем с CH-18-LBPE

    След като свалих платките видях че предния път е сменян транзистора от ляво (2-та който се подават от лявата платка на снимката) сложен е F30U60DN който е обикновен с 2 диода вътре до него е IGBT той не личи да е пипан Toshiba GT30J122 за всеки случай го смених но проблема си остана не е от него а и факта че мига освен главната и IPM модула с номер (rza-4-5174-453-xx) ме съмнява както писах или IPM ,компресор или липса на фреон а възможно ли да е от работния кондензатор.
    ето едно клипче от днес включих без 2 та датчика който отиват към компресора и тръбата не иска да завърти включих ги и завъртя компресора и изключи.

    https://www.youtube.com/watch?v=J7BY...ature=youtu.be
    Този пост е редактиран от slavimaster; 08-09-20 в 16:50.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Проблем с CH-18-LBPE

    Здравейте, Имам същия проблем с OSAKA CH-18-LBPE, случайно да сте решили проблема? Благодаря ви предварително за отделеното време!
    поздрави

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #4

    Отговор: Проблем с CH-18-LBPE

    Привет, аз неможах според мен най вероятно инвертора беше , но дойдоха техници взеха двете платки и после ги донесоха готови.
    Така и не съм ги свалил да видя какво са сменили.
    Засега работи дажвидим до кога.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka ch 09 LBPE Не тръгва външното тяло
    От Fujifen във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-13, 09:17
  2. Osaka CH-12-LBPE - мнения
    От hristokk във форум Климатици Osaka
    Отговори: 45
    Последно: 22-08-12, 12:57
  3. Osaka 18 LBPE
    От liubo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 31-03-10, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе