Резултати от 1 до 9 от общо 9

Osaka 18 LBPE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    5
    #1

    Osaka 18 LBPE

    Здравейте, от година и два месеца притежавам климатик Осака 18 LBPE с два гаранционни ремонта до момента. Тази зима се справи, но от 5 дни забелязвам проблем. Вечер катого пусна и му задам 25 градуса започва да работи но с намалена температура на издухване и по-бавно отваря вътрешното тяло след 10-15 минути спира вдига издухвателите сякаш е замръзнал но не минава в режим размразяване, а вън е 10 градуса. След около 5 минути опитва да тръгне, чува се компресора на дисплея показва една чертичка за натоварване на компресора но това трае 2-3 секунди и пак спира.След 2-3 такива опита тръгва и работи нормално като издухва топъл въздъх.
    Ще съм благодарен за вашите мнения, тъй като техниците при предишншти два ремонта гадаеха и незнаеха въобще принципа на работа ни климатика!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Osaka 18 LBPE

    Цитат Първоначално публикувано от liubo
    Ще съм благодарен за вашите мнения, тъй като техниците при предишншти два ремонта гадаеха и незнаеха въобще принципа на работа ни климатика!
    Не искам да те обезсърчавам, но никой не знае принципа му на работа... Климатика ти е в гаранция, извикай си сервизната група.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    5
    #3

    Re:Osaka 18 LBPE

    Прав си за сервизните техници, но последния път за установят проблем с тръбния сензор чаках месец.Сменяха за проба какво ли не, сваляха външното тяло и го пращаха в Бургас и накрая не бяха сглобили вътрешното тяло. Изкривиха ми предния панел на външното тяло, немърлива работа. Сега като знам че трябва да ги викам и настръхвам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Osaka 18 LBPE

    Пак да не те обидим,ама като се купува нещо подобно,се питат такива като нас,а не търговеца в магазина. За тях Осааката е върха на сладоледа....А за нас е нещо друго.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    5
    #5

    Re:Osaka 18 LBPE

    Идеята ми при закупуване на Осака беше следната.Сглобява се в България значи части ще има, поддръжка също , а и познания тъй като има доста от тях.Имам още една Осака 12 LBP и Fuji 12. Аз се занимавам с диагностика на автомобили и знам какъв проблем е липсата на части или сроковете на доставка.
    ------------------------------------
    И все пак някой има ли идея за този проблем. Като правя аналагия с автоклиматиците си мисля че има някакъв проблем с 4 пътния вентил или ако има бобина за управлението му, възможно ли е да засяда.Защото при авто климатиците подобни проблеми прави ТРВ клапана.
    -----------------------------------
    Също забелязах че в началото при пускането при по-влажно време заскрежава долните 4 решетки от външната пита, което преди го нямаше.


    valen1: Не пускай последователни постове.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Osaka 18 LBPE

    Цитат Първоначално публикувано от liubo
    Идеята ми при закупуване на Осака беше следната.Сглобява се в България значи части ще има, поддръжка също , а и познания тъй като има доста от тях.Имам още една Осака 12 LBP и Fuji 12. Аз се занимавам с диагностика на автомобили и знам какъв проблем е липсата на части или сроковете на доставка.
    По аналогия, би ли си купил, автомобил сглобяван в България със същата аргументация? Викай сервиза. И да получиш смислен съвет тук, няма никакъв смисъл да чепкаш климатик в гаранция.

    П.С. Не пускай последователни постове - има бутонче "редактирай"

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    5
    #7

    Re:Osaka 18 LBPE

    Със същата аналогия биш си купил Дачия.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Osaka 18 LBPE

    Че кво му е читавото на дачията....частите й ли ??? Много несериозно откъм възглед. Ако ще вземам кола ( климатик) няма да тъся такава с налични части бол,а такава,която не се чупи. Субару примерно,или Дайкин....Да ме извини Касапа.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    5
    #9

    Re:Osaka 18 LBPE

    Все пак някои има ли отговор на питането ми, ще бъда благодарен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-DJ
    От tito81 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 23
    Последно: 15-01-16, 22:17
  2. Osaka ch 09 LBPE Не тръгва външното тяло
    От Fujifen във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-13, 09:17
  3. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  4. Osaka CH-12-LBPE - мнения
    От hristokk във форум Климатици Osaka
    Отговори: 45
    Последно: 22-08-12, 12:57
  5. DVD Osaka VDS-111
    От hunt3r във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-08, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе