Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Osaka CH-12-LBPE - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Osaka CH-12-LBPE - мнения

    Здравейте.. първоначално се бях насочил към китайски Панасоник за 1000-1100лв., но когато отидох в единия от 3-те магазина в нашия малък град ми казаха, че тях и инверторните Мидеа въобще не ги поръчват защото давали дефекти и не искали да роботят с тях.
    От китайски инвертори за около 1000лв можеха да ми предложат само ОСАКА.
    Има ли нещо вярно в това или всичко е фирмена политика за по-голяма печалба???
    Притеснява ме и модела на климатика който ми предложиха.... OSAKA CH-12-LBPE ... google не връща почти нищо на LBPE.. има само LBP.???
    Само в osaka.bg в секцията доунлоад намерих упътване за този модел... но не и цена.. или че го предлагат въобще..
    Някой може ли да ми каже нещо за този модел климатик.. или да продължавам да търся и да настоявам за друга марка??

    ПП: Японски от по 1500-2000 не мога да си позволя... нещо около 1000лв... ще служи за отопление... стая 20-22лв.. поради което се насочих и към 12-ка.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    За 1000лв. неможеш да купиш качествен инвертор още повече 12-ка. Купи една конвенционална 12-ка маркова. Даикин, Фуджи, Митсубиши. Осака няма как да я намериш с гоогле. Осака е търговска марка на Екоклима. Климатиците се поръчват в Китай. От по-евтините инвертори можеби е най-удачано да се купи Хитачи, но пък от Техномаркет на са много коректни. Ако машината е инвертор за тази стая можеш да вземеш 9-ка. Все пак напиши от кой град си. Това също е от значение. Ако при вас зимата е нормално да има температури под -15 градуса трявба да се купува по-мощна машина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #3

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Каварна.. миналата зима беше стигало до -20 но тя беше навсякъде така... много вятър има...
    А иначе сполучливи ли са тези ОСАКА... то ясно че са правени в китай, но нали при някои има и контрол по качеството... да следят жълтурите кво правят.. или е въпрос на късмет...
    Решил съм да дам около 1000лв и ми се иска да е Инвертор... най вече заради разхода на ток... чиято цена постоянно се кача...
    Кой са маркови обикновенни.. не замръзват при -15 -20 и харчат малко... има ли такива..?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    При -20 клиамтиците не замръзват. Замръзват при температури около 0 градуса. При много ниски температури абсолютната влажност на въздуха е много ниска. Иначе Каварна е относително топъл град. При оскаите е въпрос на късмет. Понякога има сполучливи модели. За 1000лв неможе да се купи икономичен инвертор, но може да се купи икономичен конвенционален климатик. Има Fuji конвенционално с COP 4. Това е доста икономично. Марковия конвенционален климатик няма да замръзва много дори и при температури около 0. Има си датчик отвънка и се размразяват само ако има нужда. Не са като Мидеите с таймер, които се размразяват без да има нужда.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #5

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Да разбирам ли че марков обикновен ще харчи колкото или даже по малко от китайски инвертор... къде е логиката... и какво точно е предимството на инверторните като цяло... или не съм разбрал правилно

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    hristokk

    Един пример:
    Midea MSG-12HRI /инверторен/ консумирана номинална мощност 1,15кв. COP 2.46
    Fujitsu ASY 12USB /конвенционален/ консумирана мощност 1,11кв. COP 3.9
    Изводите оставям на теб.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #7

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Аз съм противник на старите машини, ама май в твоя случай бих си взел второупотребен японски инвертор на 3-4 години с 3 години гаранция за тези пари. Много е трудно да намериш , особено в Каварна , но си заслужава да проучиш въпроса. Даже може и някой лев да ти остане за ток . В София и Пловдив има по-голямо предлагане на подходящи машини , но в твоя регион не знам как е.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Да ама както виждам вероятността да го излъжат с клиамтик втора употреба е 99% сигурно. Това си е алтернатива само за Пловдив. Jackas даде нагледен приемер за марков конвенционален клиамтик. Вземай си Фуджито и му се радвай. Ще ти служи дълги години. Освен това са и по тихи о тразми Осаки и Мидеи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #9

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Значи,първо ще се съглася със Julian че ти трябва хубав конвенционален климатик .Но не съм съгласен че за 1000лв ще си намериш такъв.Във АТАРО 9-ка DAIKIN е 1020 с монтажа.щом си се ориентирал към ОСАКА ,новите им модели имат допълнителен ел.нагревател който гори допълнително 0,500вата и се включва само когато е около 0гр.Тоест когато има голяма влажност и под -10,-15гр.Ако хванеш от чувала най читавия ,ще ти служи дълги години.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #10

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    Здравейте.. първоначално се бях насочил към китайски Панасоник за 1000-1100лв., но когато отидох в единия от 3-те магазина в нашия малък град ми казаха, че тях и инверторните Мидеа въобще не ги поръчват защото давали дефекти и не искали да роботят с тях.
    От китайски инвертори за около 1000лв можеха да ми предложат само ОСАКА.
    Има ли нещо вярно в това или всичко е фирмена политика за по-голяма печалба???
    Притеснява ме и модела на климатика който ми предложиха.... OSAKA CH-12-LBPE ... google не връща почти нищо на LBPE.. има само LBP.???
    Само в osaka.bg в секцията доунлоад намерих упътване за този модел... но не и цена.. или че го предлагат въобще..
    Някой може ли да ми каже нещо за този модел климатик.. или да продължавам да търся и да настоявам за друга марка??

    ПП: Японски от по 1500-2000 не мога да си позволя... нещо около 1000лв... ще служи за отопление... стая 20-22лв.. поради което се насочих и към 12-ка.
    Осаката е една емоция с летален изход, много потрошени нерви и най-вече пари. Ако си купиш клима от тази марка ти ще се присъединиш към групата на страдащите хора от силно развиваща се китайска гаражна промишленост. Зимата ще стоиш на студено и ще даваш пари за лекарства, които вече са много скъпи. Продават в Техномаркет едни малайзийски Хитачита по 899 лева. По-добре си купи такова или за около 1000-1100 лева някакъв конвенционален Дайкин, Фуджицо. Не си давай тудно изкараните парици за китайски ментаци и подобия на климатици. Те стават само за охлаждане през лятото.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    2
    #11

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Здравейте и от мен .Моля ако знаете кажете ми дали си заслужава да си купя OSAKA 19ka не знам точният модел,но ми го предлагат за 900лв+60лв монтаж с 2г.гаранция!!!А ми е необходим предимно за отопление на 34кв.м. хол с трапезариа и кухня.
    Много ще ви бъда благодарен ако някой е на ясно с тази марка и т.н.да ме светне,че зимата се задава,а трябва да го чакам 2м.,за да ми го доставят.
    Благодаря ви предварително.

  14.  
     
  15. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #12

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Аз съм с CH 14 LBP от близо година и половина...доволен съм,тих е и вън и вътре,показва външна и вътрешна температура(не зададената, а реалната),както и натоварването на компресора.
    Пластмасата поне на въшен вид изглежда висококачествена,не пука.

    Един приятел наскоро търсеше климатици и взе също като моя модел девятка и четиринайска...преди това гледахме някакъв Дайкин(не помня модела) на цена около 1800 лв....само мога да кажа че няма по-голямо дърво,поне на външен вид пластмасата му изглеждаше изключително нискокачествена-снежно бяла и матирана,тип рециклирана пластмаса от кофички за кисело мляко.
    Изхождайки от предположението, че не може да са сложили скъсан чул на хубав кон съответно пича взе Осаките.

  16. smb
    smb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    34
    #13

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    @felipe, на мойто фуджитсу на 100 волта пласмасите му пукат понякога, пък ти твърдиш, че Осаката непукала и била с много качествена пластмаса
    За пластмасата на Дайкина няма да коментирам

    То гроздето кисело, киселооо....

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #14

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    Подкрепям горните мнения за нов марков конвенционален климатик!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re: Въпрос за климатик OSAKA

    На твое място няма да се върна в тази фирма.От две години насам Осаките не стават за нищо както и Хаерите от миналото лято.От евтините климатици свестен климатик остана само Мидеата коментарите че дават дефекти са пълна глупост,имаме монтирани над 350 инверторни Мидеи/включително у дома/ и имаме 4 /четири/ проблемни машини като проблемите са отстранени в рамките на 10-12 дни защото вносителите от Магнум са точни и коректни хора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-18-CN - мнения
    От vasilakis79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 43
    Последно: 15-08-14, 13:18
  2. Osaka ch 09 LBPE Не тръгва външното тяло
    От Fujifen във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-13, 09:17
  3. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  4. Osaka 18 LBPE
    От liubo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 31-03-10, 22:59
  5. Osaka CH-12-JSE - мнения
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе