Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Panasonic PW-12DKE - къде се намира датчика за стайна температура?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    Panasonic PW-12DKE - къде се намира датчика за стайна температура?

    Моля,ако някои знае да ми отговори каде е датчика,който мери температурата на стаята.При подробно оглеждане на питата на вътрешното тяло,се оказа,че има датчик само за pipe.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #2

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Хайде бе няма ли техници в този форум или всички са на теория и на книга?

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Погледни тази тема и сам си направи изводите http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24576.0.html

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #4

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Изчетох всичките постове,но пак не намерих отговор на моя въпрос - ще го формулирам по малко по друг начин.

    Има ли датчик за вътрешна температура Intake в модела PW12DKE (PW12CKE,YW12DKE и съответно и моделите 9 имат такъв датчик).Кое мери температурата на помещението и съответно включва и изключва компресора,защото датчика който е на изпарителя Pipe единствено служи да контролира изпарението и работата на вентилатора на вътрешното тяло при режим отопление?
    Аз твърдя,че в модела PW12DKE/PW9DKE няма датчик за меренето на температурата в помещението.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #5

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    а някой сблъсквал ли се е с подобен проблем (или поне да има идея дали може да се направи нещо)
    имам 2 климатика Панасоник W12DKE, като при единия има нещо което изключително много ме дразни и не знам дали е дефект и може по някакъв начин да се избегне това.
    При включване започва да работи в някакъв режим, който не мога да разбера изобщо какъв е. Сега като го ползвам вече за отопление, винаги започва първо да духа студено, без значение какво показва дистанционното. примерно то си стои на HEAT 22 gr и така е било като съм го изключил, но след пускане трябва да го преместя с градус нагоре или надолу или да прещракам MODE докато дойде пак на HEAT за да зацепи че трябва да топли. Оставял съм го и на АУТО, пак като се вкл тръгва да охлажда : ( ако се пусне с timer отново е на охлаждане.
    та има ли някои идея дали нещо тотално е прецакано или с някакво вкл и изкл от ел.захранването или нещо такова може да се опита да заработи нормално.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #6

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    е няма ли някой с предположение или да е чувал за подобен проблем?
    то и моя въпрос не е много за тази тема май.... ама реших да не отварям нова ...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Ако климатика е изкючен само от диснанционното и включен и не си помни режима иамаш някаква повреда.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #8

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Опитай този вариант-изключи захранването и след като отново го включиш направи reset от бутона на дистанционото.Ако и това не помага,ще ти пратя HEX. или BIN.за EEPROM-a




  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #9

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    благодаря за изказаните мнения.
    явно има проблем и то точно такъв, със сигурност не запомня последния си режим на работа.
    опитах с изключване и reset на дистанционното, но за съжаление нямаше никакъв ефект : (
    на всичкото отгоре като го включих в ел.захранването, климатика се включи автоматично със самото поставяне на щепсела в контакта. не ми е направило впечатление да се включва при спиране на тока досега, освен да пробвам със спиране от бушоните как се държи ...
    След като веднъж заработи всичко изглежда нормално и спазва зададените режими на работа

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #10

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Сега виждам една друга възможна причина.
    Под капака на вътрешното тяло трябва да има бутон аз автоматично изключване/включване. В Упътването е посочено следното:

    1. Да включите уреда в случай, че дистанционното липсва или не работи

    ******Действие************ Режим на работа *********
    *Натиснете веднъж --------------- Автоматичен режим******
    *Натискайте,докато не ------------Охлаждащ режим *******
    *чуете кратък сигнал -----------------------------------------*******
    **************************************************

    2. Да изключите, натиснето отново автоматичния бутон изключване/включване

    ПРОБЛЕМ
    Обаче този бутон го няма под капака, а има само дупка където би трябвало да бъде. Погледнах и другата клима - тя си го има този бутон (по-скоро само една черно тънко подаващо се щифтче на което трябва да е бутона). освен да експериментирам с нея?!? Но не следва ли след като му подавам командите от дистанционното, т.е. то е налично да не работи в този режим? Има ли връзка според вас натискането на този бутон с моя проблем? Да се опитам ли да го задействам с нещо тънко, к' да мушна там където трябва да е бутона.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #11

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    тъъййй бутона си е там и е едва ли не нон стоп натиснат защото цялата носеща платка се пада малко настрани и той идва под пластмасата, а това щифтче не нацелва дупката която е предвидена за бутона, като развих болта и махнах капачката, под която са захранващите кабели за да имам по-добра видимост, се оказа че бутончето е едва ли не нон-стоп натиснато, з' по-навътре не можах да го закарам и докато се опитвах да направя нещо климата се вкл и изкл. Сега въпроса е да режа ли пластмасата (не ми достигат няколко милиметра, ама не искам че е гаранционна) има ли опасност да прецакам нещо ако го понатисна по-силно надясно за да си дойде до дупката в пластмасата?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #12

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    Под клапата имаш 2 капачета.Сваляаш ги,отвиваш 2 видии и много внимателно за да не счупиш щората сваляаш предния панел.Намести платката-има каналчета за нея.
    Абе имам целия SERVICE MANUAL ама нещо форума не може да поеме толкова информация-12Мб pdf.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #13

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    10x dindo,
    можеш ли да ми пратиш линк, или името на файла или да ми го пратиш на пощата?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #14

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    намерих едни файлове, но не са точно за този модел, все пак ще ги разгледам

    http://www.panasonic.com/CONSUMER_EL...ac/manuals.asp

    вътрешното тяло на CS-C12DKU изглежда същото, или поне пластмасите трябва да са същите : )

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #15

    Re: Panasonic PW-12DKE-ДАТЧИКА

    без да го разглобявам някак си успях да го накарам да работи нормално
    цялата простотия е от този бутон за вкл/изкл. явно е бил натиснат и затова винаги е стартирало в охлаждащ режим.
    до разглобяване не стигнах, а с натиск успях да побутна пластмасата напред и да натисна бутончето, веднага реагира със звуков сигнал и след 2-3 натискания мисля че го нагласих. сега като го изкл и след като го пусна си заработва на топло : )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. КОМПРЕСОР ЗА PANASONIC 12DKE
    От pavlin_s във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 61
    Последно: 11-11-21, 21:27
  2. Помощ къде де намира плазмата на
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-15, 19:50
  3. Проблем с Panasonic 12DKE
    От ste1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 11-06-11, 12:41
  4. къде се намира wallpaper-а в XP-то
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-10, 23:43
  5. Scandisk - къде се намира
    От midjis във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-06, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе