Резултати от 1 до 10 от общо 10

Panasonic CS/CU-ХЕ9DKE - не ми признават гаранцията на компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #1

    Panasonic CS/CU-ХЕ9DKE - не ми признават гаранцията на компресора

    Става дума за прословутите компресори на климатиците Panasonic с гаранция от 5г.
    Купих малайзийски инверторен от Техномаркет Европа в Пловдив, през 2006г.
    Две профилактики минаха и преди 1м се развали компресора.
    Не ми признават гаранцията на компресора, защото в гаранционната карта не е изрично упоменато, че компресора е с 60м гаранция а само 2г на целия уред.
    Четох тук за турска афера на климатици на K&K и подозирам, че това с гаранцията на компресорите не е случайно.
    Моя е ХЕ-9DKE
    Ако имате Panasonic купен 2006г или може би 2007г си погледнете гаранциооната карта хубаво какво пише.
    Имам такъв но купен 2004г - на неговата карта е упоменато 5г на компресора.
    В сегащите гаранционни карти /вчера ходих да проверя в магазина/ също го има този текст.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #2

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    Нещо нередно има тука.Мисля,че всички климатици Panasonic са с 5 год. гаранция на компресора.Не може през 2004 г и сега да дават такава гаранция ,а през 2006 да не са давали .Моят съвет е да сезираш Комисията за защита на потребителя,за отказ от гаранционно обслужване.Тази гаранця на компресора се дава от пройзводителя,а не вярвам като си купувал климатика точно тогава да не са дали такава гаранция

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    Кадето и да се обърне щом не е упоменато друго в картата си е без гаранционни претенций.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #4

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    Митак пий една студена вода и вече да не стъпваш в технотата .. имам същия модел само че не е от техно и е с 5 години гаранция на компресора .. всъщност мисля че компресора е единственото сносно нещо на тоя климатик не знам как така е дефектирал при тебе

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #5

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    Митак моята 9-ка е от 2005 и на гар. карта пи6е 24 мес. гаранция на вътр. тяло и 6о мес. на вън6ното.може след това да са го махнали наистина. разбира се требе да ги вика6 всяка година да ти я удължават.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #6

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    То като се замисли човек, май всички магазини за техника са уплюти както трябва. От къде да пазаруваме тогава
    То не беше Зора, не беше Технополис, Метро и Техномаркет.
    Да започнем ний да си ги вкарваме от чужбина и тъй като няма да имаме никаква гаранция да няма на кой да се сърдим освен на късмета си

    От къде може да се види, дали производителя дава гаранцията от 5г или самите вносители.
    Попаднах на Австралийски сайт за климатици и там гаранцията беше 5г на целия уред.
    Ако има начин да се свържа с производителите, та те да натрият носовете на босовете на K&K :

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #7

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    Съчувствам ти - кофти случка. Верно е че големите *полиси са удобни за туристически разходки в събота следобед примерно, натварвате се цялото фемели в колата и гас към магазина, но имат много мудни системи с гаранциите и некомпетентни служители. Трябва да знаеш какво търсиш иначе рискуваш да те метнат(не нарочно и не само в големите вериги). Моя като го купувах изрично на гаранцията пише че модела съм си го избрал САМ! Това какво значение има незнам но ми намирисва на сламка да се фанат за нея ако нещо му стане ли?

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #8

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    Това може би са го писали, ако си настоял за по-малък климатик, а за твоето помещение е трябвало голям.
    По този начин бягат от гаранционни задължения.

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #9

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    може би не, може би да - изобщо не се е спорило за модела, не е малък Генерал-Фужицо 12LGC 4кВ за 35м3 + бокс 20м3 който е с врата която мога да затварям ако му стане трудно. Ако има някой гаранционна карта на Булклима-Пловдив да каже при него така ли пише? Не пише обаче че отпада гаранция или нещо подобно, пише си стандартно 3 години с две профилактики на 12м и 24м това е. Не е повод за притеснение мисля, но го споделих като любопитна подробност.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #10

    Re: Гаранция на компресора на Panasonic

    В гаранционната карта на моя fujitsu 12LGC няма подобни точки освен стандартните за профилактиката и триде години написано е само в каква стая тоест кубатура е монтиран.В Търговище от Радеви

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нарушена ли е гаранцията на климатика ми
    От InternetZombie във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-13, 00:00
  2. Отговори: 32
    Последно: 03-02-11, 16:08
  3. Panasonic CS/CU-UE9HKE - не работи компресора
    От soki във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 26-03-10, 14:01
  4. Колко е гаранцията на компресора на PANASONIC CS/CU-E9JKE?
    От mitko_ във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-09, 21:59
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе