Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    70
    #1

    Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Здравейте,

    искам да споделя какво премеждие имах с въпросната фирма.

    - На 14.06.2008 г. Закупих мобилен телефон Alcatel OT V770 от магазин „Хенди” с адрес гр. Пловдив, ул. “Ал. Батенберг” № 2.
    - На 21.08.2008 г. апаратът дефеткира и беше приет за ремонт.
    - На 29.08.2008 г. получих SMS, че апаратът е поправен и мога да отида да го получа.
    - На 30.08.2008 г. на место (в магазина) го изпробвах, и установих, че дефектът не е отстранен. Без да го взимам (изнасям от магазина), веднага го предадох за повторна рекламация.
    - На 17.09.2008 г. проверих в магазина и ми беше съобщено, че гаранцията отпада с протокол от сервиза от дата 08.09. Констатацията е че имало "корозия" по платката, като изводът е "неправилна употреба". В магазина ми поясниха, че апаратът е "намокрян".

    Зададох въпрос, на които в магазина естествено не можеха да ми отговорят:

    Същият сервиз, който предишния път го беше пратил, че е поправен, сега твърди, че апаратът не работи поради „неправилна експлоатация”. Между двата ремонта, когато според сервиза апаратът е бил „поправен” и датата на повторното връщане не съм имал възможност да го „експлоатирам неправилно”, защото той е бил на ремонт. Как съм го "намокрил" междувременно?

    Подреждайки хронологично събитията, считам че се е случило следното:

    - в сервиза са го диагностицирали, разглобили, и са правили нещо, след което са го тествали и е проработил. Затова са го пратили към Пловдив като "ремонтиран"
    - в следствие на "ремонта", се е появила корозията. Нямам представа как (може би са го почиствали с някакъв разтвор, който я е предизвикал)
    - нежелаейки да си признаят некомпетентността, от сервиза прехвърлят вината върху потребитела (т.е. мен). Аз със сигурност знам, че не съм влизал в морето с него, нито под душа, нямам и вана в къщи. Сигурен съм, че въпросната корозия е предизвикана СЛЕД предаването на апарата за ремонт.

    Пожелах да се оплача в "Комисията за защита на потребителя", събрах документите и отидох. За мое съжаление се оказа, че те защитават само гражданите, но не и фирмите. Щом чуха, че апаратът е купен на фирма, и веднага казаха "сори, ама гориш". Единственият начин да се уредят взаимоотношенията между фирмите било чрез съда - т.е. аз трябва да заведа дело срещу "Хенди" и да ги осъдя. Явно в сервиза са запознати с тази особеност, и затова не им пука като отказват гаранция на фирми - никой няма да тръгне да се съди за апарат от 200 лв.

    Един познат, който преди 2-3 години се занимаваше с продажба на ГСМ-и, като чу че са ми отказали гаранцията, и се засмя - "ударен, изпуснат или намокрен?" Каза, че това е редовен номер по сервизите - ако е нещо елементарно, го поправят; ако е по-сложно - отказват гаранцията, като винаги могат да си измислят нещо.

    И понеже в момента се чувствам прецакан от въпросната фирма, единственото, което мога да направя е да популяризирам случката по всички възможни форуми. Аз отидох в голяма фирма точно заради гаранцията, представям си пък ако откажат гаранция на някой по-скъп телефон...

    За посочените факти разполагам с документи и гарантирам за верността им.

    Казвам се Мирослав Манолов, от Пловдив съм.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Що не пробваш с Господари на ефира или друго телевизионно предаване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    70
    #3

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Кой ще се занимава с такава дреболия? Те какви по-тежки случаи разглеждат...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Говори с адвокат и наистина заведи дело.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Аз пък занесох GSM на детето на 11 месец от гаранцията и го приеха в един от магазините им.
    Без да ме бавят го приеха и след 10-тина дни ми звъннаха и си го взех вчера.
    Нямах никакъв проблем с тия хора.....

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #6

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Аз пък занесох GSM на детето на 11 месец от гаранцията и го приеха в един от магазините им.
    Без да ме бавят го приеха и след 10-тина дни ми звъннаха и си го взех вчера.
    Нямах никакъв проблем с тия хора.....
    И аз не съм имал проблеми с личен телефон, но не на фирма. Същият случай ли е или наистина:
    Явно в сервиза са запознати с тази особеност, и затова не им пука като отказват гаранция на фирми

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    И аз не съм имал проблеми с личен телефон, но не на фирма. Същият случай ли е или наистина:
    Абе това са безумни твърдения !!!!
    Законът за защита на потребителя не дели субектите на граждани и фирми
    Напротив има еднаква сила на всяка покупка и третира всеки като потребител. Всеки може да съди другия и без ЗЗП....
    Не искам да обесмислям праблема на започналия темата, нито пък да защтавам Хенди (за мен те се големи мърлячи). Просто казвам за моя случай и обективно представям мнението си.

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    OFF
    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Абе това са безумни твърдения !!!!
    За обидни квалификации няма място тук, дори да си прав ... а ти не си. Изчети допълнителните разпоредби на закона.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Като гледам и Германос май не си признават много гаранцията, добре че има кой да ги съди.

    http://news.ibox.bg/news/id_252750945

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Вчера брат ми си купува блутут слушалка от Германос. Оказа се, че при покупка трябва да си кажеш ЕГН-то. АКо не си го кажеш ти издават само касова бележка и гаранцията не важи. После се оказа, че на гаранцията има ситни букви, с които е написано, че доброволно си даваш егн-то и ала бала. Значи излиза, че закона за защита на личните данни неважи, а и можеби е калпав и нераоти. Оказа се, че ако ги има ситните букви онези са си опекли работата. В крайна сметка от къде на къде ще ми искат ЕГН-то при покупка на каквото и да е от тях, а и в случая става върос за нещо относително дребно. Защо въобще е разрешено това?

    П.С. Един приятелски съвет. Стойте по-далеч от мошенниците Германос.

  13. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #11

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Да бе, не могат да ти откажат гаранция, ако не си кажеш ЕГН-то. Или могат?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Могат могат. Въобще не ти издават гаранционна карта, а само касова бележка. Въпроса е кой им дава право да събира ЕГН-та?

  16. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #13

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    А ЕГН-то пишат ли го в гаранционната карта, че да го искат?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Да, пишат го.

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Интересно какво толкова секретно намирате в предоставянето на ЕГН.
    ЕГН и/или номер на личната карта са реквизит от фактурата, името също, адреса също.
    Значи, ако искате фактура и не ви издадат ще крякате, че не ви издават, но ако ви искат данни за попълването и, не ... кой им дава право.
    Заниманието им дава право.
    Изискванията са личните данни да се обработват "законосъобразно и добросъвестно".
    Ако докажете, че не ги обработват така, моля, има Комисия по защита на личните данни.
    Оплачете се, че за гаранцията, която вие искате ви се иска ЕГН. Да видим какво ще ви отговорят.

    Гаранцията не е "гаранция", а Договор за гаранция между търговеца и вас.
    Ще рече, че поне трябва да се знаят двете страни. Да се идентифицират еднозначно. В случая вие сте едната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 1
    Последно: 26-05-10, 09:14
  4. Panasonic CS/CU-ХЕ9DKE - не ми признават гаранцията на компресора
    От Mitak74 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 17-10-08, 20:51
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе