Резултати от 1 до 4 от общо 4

Panasonic CS/CU-RE12JKX - не поддържа зададената температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #1

    Panasonic CS/CU-RE12JKX - не поддържа зададената температура

    Здравейте,
    машинката е на няма и месец, но не бях я пускал да работи за дълъг период от време докато не настанаха горещените.
    Какъв ми е проблема. Ами с две думи прави стаята по-студена отколкото желая аз. задавам му 25 градуса на охлаждане а след час работа температурата е на 22 градуса според стайния термометър, който е на завет спрямо климатика. На 27 зададени горе-долу закрепя на 24 според стайния термометър.
    Знам, че стайните термометри не са гарант за вярност, но тоя го използвам вече 2 години и смея да твърдя, че показва задоволително точно... максимално 1 градус отклонение. Та има ли вариянт температурният датчик на климатика да не е наред или неговият китайски термометър да се лъже или поради факта, че се намира в тялото близо до тавана там температурата да е по-висока (ама 3 градуса разлика....). Нямам опит с климатиците и не знам дали трябва да е така, но според мен климатика има склонност да преохлажда помещението а съм с малко дете.
    Помещението ми е 47 куб.м. запад с 4 кв.м. прозорец, вътрешна изолация, к-стъкла.
    Мислех да си взема 9-ка а не 12-ка, но от фирмата предложиха 12-ката при условие и че ще се топля с него в не чак толкова студените дни.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Panasonic CU/CS 12JKX - не поддържа зададената температура

    И какъв ти е проблема да го нагласиш примерно на 28 ,за да ти поддържа 25 ? Стига сте се улавяли за тези термометри.Като ти е топло,просто му намали настройката с 1-2°,ако пък ти е студено,увеличи с 1-2° ,докато си докараш на теб субективно да ти е комфортно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #3

    Re:Panasonic CU/CS 12JKX - не поддържа зададената температура

    това субективно е субективно за трима души, като единия не може да си каже дали му е студено или топло
    Исках да разбера дали е често срещан проблем, дали има смисъл от бутона "reset" на дистанционното да оправи нещо ако се е объркал климатика и най-вече да се опитам да си обясня защо прави така.
    Поздрави

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Panasonic CU/CS 12JKX - не поддържа зададената температура

    Ти сам си дал обяснението - датчика е горе високо,а там е по-топло винаги.За да е долу 25,горе ще е 27-28°.Зимата е пак така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi msz-ge35va не достига зададената температура на отопление.
    От Hristo Todorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-13, 10:19
  2. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 15-01-13, 23:41
  3. Sanyo SAP-V22H - не поддържа зададената му температура
    От zicfrid във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-10, 17:16
  4. Отговори: 19
    Последно: 17-12-09, 21:38
  5. Gree ACS-09GP - превишава зададената температура
    От predator_310 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-08, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе