Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    14
    #1

    Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Здравейте, от около година имам един шум в вътрешното тяло като жужене, иначе работи без проблеми на всякакви обороти. Едни техници ми казаха че е от моторчето на турбинката, и е било за смяна. Че въпросното моторче струвало около 240лв, Възможно ли е да се намери от някаде по-евтин вариант за смяна или ремонт, а може да се окаже и някое лагерче ако има такова.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #2

    Re:Жужене в турбината на Panasonic PE12DKE

    Лагерите са 608Z ,два броя и струват около 6-8 лева (китайските са стотинки но.........). Смяната е лесна за техничар .Успех!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Re:Жужене в турбината на Panasonic PE12DKE

    meho- търси човек който е сменял такива лагери в моторчето на турбината. Хубаво е да не се учат на твоя климатик

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #4

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Кога "жужи" турбината - на топло или на студено?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    14
    #5

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Здравейте, отдавна не съм влизал във форума, климатика жужи на всички режими, не ми се разбутваше през зимата. Трябва да намеря време да сваля тоя мотор на турбината.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    амо не си с 2 леви ръце и сам ще можеш да го ремонтираш .. а ако не ти се рискува има човек във форума който ги прави за минимална сума ,потърси из темите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #7

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Само дето е малко зает и ще почакате

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    поръчай си мотор на:
    http://www.climamarket.bg/customer/spares.php?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #9

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    при положение ,че мотора е здрав електрически дали е оправдано да се дават 160 кинта ? Азги сменям за 10 - 15 кинта лагерчетата според лагерите ... . Гаранция изкарват 1 година .....

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #10

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Всичко е въпрос на преценка. 160 лева не е оправдано, но 80 може да е?! Проблемът е, че нарочно тези мотори са направени нерементопригодно, но все пак може да се отворят, докато напоследък вече всички минават на изцяло капсуловани, където няма шанс за подмяна на лагери.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #11

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    За българина няма няма ... Скоро оправях на едно митсубиши при баша ми (монтирано от вашата фирма) - браво за хубавите монтажи ! . Отваря се с един инструмент на небезивестната фирма Dremel . Но не си струва купуването на струмента ,ако го нямаш .

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #12

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Не се изразих правилно - те се отварят, но не се затварят вероятно без този въпросен инструмент. Аз в момента натискам Панасоник вместо да пилеят пари за билбордове по хипермаркетите да дадат без пари 100 мотора като да се даде безплатно по един на краен клиент след регистрация в сайта, но това се е бавна и туткава задача.
    А на митсубишито какво му оправя?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #13

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Здравейте! И при моя се появи жуженето на мотора на турбината на Панасоник 12DKE. Извиках майсторите от фирмата, която ми взима всяка година такса за 5 годишна гаранция. Дааа, но гаранцията била само за компресора - сега го казват! По-интересното е, че момчето свали капаците на вътрешното тяло и започна да звъни по телефона за помощ как да стигне до мотора. Слезе от стълбата и каза, че за днес стигало и щял да ми звънне утре?!?! Нищо неможа да каже и за код на грешка F 9... Едвам го изтраях, добре, че само си тръгна...
    Моля да подскажете как да сваля мотора и къде да го занеса, за да му сменят лагерите. Прилагам снимка на разглобения климатик.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Здравей,


    За да извадиш мотора трябва да разглобиш цялото тяло. Ако не си сигурен какво правиш по-добре недей. Може да повредиш топлообменика. Ако все пак си решил то погледни през клапите и ще видиш турбината, тя е закачена директно за електромотора. Погледни за да се ориентираш къде е, след това махай, наред електрониката и ще видиш и кабелите, които идват от него и отиват в платката. С две думи, без основно разглабяне няма да минеш.

    Ето, виж тук за да се ориентираш по-добре.


    p.s. Ако се е стигнало до там, по-добре заедно с мотора направете и една профилактика с цялостно миене на елементите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #15

    Re:Panasonic PE12DKE - жужене в турбината

    Благодаря за съветите! Бих се захванал и мисля, че ще успея да демонтирам моторчето. След това трябва и да купя (незнам от къде) и сменя лагерите. После измиването и сглобяването... Ако не намеря читав техник ще се справям сам. Лошото е, че звънях на три фирми и от трите отговорите бяха, че незнаят кодове на гешки, незнаят от къде да вземат мотор ?!? и т.н. Ако знаеш читав техник, на който не трябва да се "свети" и напътства, моля дай ми координати! Услугите в сервизите ни, независимо за каква техника, са под всякаква критика... Всички ли кадърни избягахаааа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Грешка H28 на Panasonic PE12DKE
    От DEKS във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-14, 19:43
  2. Продавам: Panasonic PE12DKE
    От AC_From_Hell във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-12, 16:49
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Panasonic CU-PE12DKE
    От Jackas във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-11, 22:48
  4. Panasonic CS/CU-PE12DKE - търся компресор
    От naskoka във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 23-06-08, 16:05
  5. Алтернативи на Panasonic CS/CU-PE12DKE
    От CP във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 04-11-05, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе