Резултати от 1 до 4 от общо 4

Разглобяване на CS-RE 12JKX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #1

    Разглобяване на CS-RE 12JKX

    Здравейте,
    Имам един Panasonic CS-RE 12JKX на който това лято му изтича двугодишната гаранция.
    Мераклия съм му направя едно хубаво почистване, но имам няколко притеснения.
    Първото е, че не намерих сервизна документация за тази машинка, но благодарение на форума намерих пък сервизно на CS-RE 12JKE, който много прилича по картинките на моя като конструкция. Въпросът ми е дали наистина са еднакви до толкова, че като гледам инструкцията на 12JKE да мога да махна пластмасите на моя 12JKX за да открия изцяло питата и да я почистя със спрей?
    За външното тяло съм намислил тъй като имам добър достъп до него (монтирано е на вътрешната стена на терасата) да го измия без препарат, само с вода с помощта на водоструйка. Как мислите, мога ли да направя това без да прецакам нещо, като мисля да пръскам и да измия отзад по топлообменника и евентуално през решетката отпред (но само ако е безопастно за климатика).
    Всичко това са мераци за лятото.
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2

    Re:Разглобяване на CS-RE 12JKX

    Миналото лято за първи път измих моите панасоници с вода, с градински воден пистолет. Пръсках ги хубаво отпред и отзад. Бях ги изключил от контакта. Бяха на 4 години тогава. Нищо не им стана. Работят си.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #3

    Re:Разглобяване на CS-RE 12JKX

    разглобявай смело и гледай да не натрошиш пластмасите (предния панел се крепи горе на закопчалки, а долу на два винта под декоративни капачета), ако вадиш турбината е малко по-трудно, но не е толкова страшно и това
    не виждам за какво ти е сервизна документация за такова нещо
    ако натрошиш пластмасите белята не е чак толкова голяма, защото при Панасоник платките са на висока цена, пластмасите на приемлива...
    външното тяло си е за измиване с вода (естествено при изключено захранване)

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Re:Разглобяване на CS-RE 12JKX

    ако искаш да смъкнеш и почистиш турбината - отваряш предния капак ( има 2 болчета отпред) ; развиваш 2та винта които крепят платката на вътрешното тяло а пласмасите на които стои служат и като легло на моторчето на турбината ; издърпваш я леко напред като внимаваш да не скъсаш някой от кабелите на датчиците ; демонтираш жалузите и ги оставяш да висят на жиците си ; развиваш топлообменника от ляво ;завъртайки турбината на ръка ще видиш процеп през който се развива откъм моторчето и - развиваш го но не докрай да не изпадне нанякъде ; развиваш болчетата които държат втулковия лагер на турбината отляво и го изваждаш; внимателно издърпваш топлообменника в лявата му част така че да има достатъчно място да излезе турбината ;която в момента вече не е захваната никъде ,и я изваждаш .. внимавай да не отрошиш някоя от пластините и при почистването ;сглобяваш по обратния ред ;

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с разглобяване на лаптоп
    От stelaartoa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 23-03-12, 22:55
  2. Разглобяване на fuji rsa-09lgs
    От vtdy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 24-07-11, 14:18
  3. Разглобяване на GENERAL ASHA09LGC
    От toofy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-11, 13:38
  4. 8pin for CPU разглобяване
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-08-10, 19:20
  5. разглобяване на лаптоп
    От mikk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-04-05, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе