Резултати от 1 до 3 от общо 3

Разглобяване на GENERAL ASHA09LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #1

    Разглобяване на GENERAL ASHA09LGC

    Интересува ме как мога да сваля пластмасата на вътрешното тяло, развих всички болтове, но незнам как да продължа. Явно се държи някъде на щипки.

    http://imageshack.us/f/96/asya9lgc.jpg/

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Разглобяване на GENERAL ASYA9LGC

    отдолу, на около 15 см от двата края има по един малък релефен пластмасов триъгълник, слагаш палеца на триъгълника и натискаш нагоре, като след натискането дърпаш долната част на пластмасовия корпус леко навън към теб.От другата страна по същия начин.Отгоре хващаш лего по средата и дърпаш леко нагоре и след това към теб.
    Само леко да не бутнеш целия климатик.
    ВНИМАВАШ да не строшиш жалузите отдолу и ги пазиш, защото те може да запецнат.Работата е пинизчийзка...

    тук има снимка със стрелки за LDC модела, и при теб ще е нещо подобно https://forum.setcombg.com/index.php...33657.602.html

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #3

    Re:Разглобяване на GENERAL ASYA9LGC

    отдолу на двете места се откачи както и горе в средата, но в горните ъгли се държи доста стабилно и не мърда. Идеята ми беше да сваля пластмасата и да опитам да го почистя заради миризмите в режим на охлаждане. Иска ми се да го отворя и заради лампата "operation". Тя просто не свети и никога не е светила. Още като ми монтираха климатика преди близо 3 години в началото не забелязах понеже правих ремонт в стаята и климатика реално започна да се ползва 2 седмици след монтажа. Извиках техниците които след като го огледаха ми заявиха, че няма никакъв проблем и мога така да си го ползвам климатика. Това не било гаранционен проблем :rolleyes: Та ако някой има представа, ако успея да сваля предната пластмаса има ли смисъл и сложно ли би било да се подмени въпросната лампа. Все пак до колкото знам лампите служат и за индикация за грешки на машината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  2. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 03:02
  3. ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 08-10-10, 19:57
  4. General Fujitsu ASHA09LGC - алтернатива?
    От jul6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-10, 13:52
  5. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе