Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

TE09HKE&TE09DKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #1

    TE09HKE&TE09DKE

    Зздравейте
    Кой от горните модели бихте препоръчали за стая 40 куб -доста топла
    Като параметри са сходни-за TE09HKE не съмсигурен дали е с двуредов топлообменник

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Според мен са абсолютно еднакви. Еднакво им пада и мощността - при -5 им остават 2.6kW. Би трябвало и двата да са с двуредов. Ето сервизните:

    http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa...-te9.12hke.pdf
    http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa...-te9.12dke.pdf

    Аз бих взел по-евтиния от двата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #3

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Жалко че не се разбира какво става след -5 гр
    TE 9 DKE т.е по евтиния е дори със скрол компресор

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Babati, не са еднакви, все пак като "съветвате" може би модераторите трябва да пишат - кой кое е- потребител на климатик или специалист. HКЕ по- нов и с по-орязани параметри модел правен в Малайзия. DKE - по-стар правен в Япония климатик с по-високи параметри. И ако разликата при 9-ки е незначителна, то при 12 и 15 разликата е от земята до небето. НЕ НЕ СА ЕДНАКВИ. И ако се търси DKE трябва да се гледа много внимателно, защото това са количества залежали и премятани от склад в склад и от магазин в магазин. А стиропорите (опаковката) на тези модели са много тънки и може при 4-5 претоварвания да се получи транспортен дефект.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Определено DKE-то, с уговорката, че е разкошно изпълнен хардуерно климатик, но има един кусур - моторът на турбината ще е за смяна след време. Иначе скрол компресор, мощност, икономичност, големи топлообменници, тежки и масивни тела... какво повече.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #6

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    -5градуса - това е другия мит за климатиците от тази марка с който се спекулира. Ами то и на Мitsubishi Еlectric май пише с малки букви че се гарантира работа до -5 и ако се иска целогодишна работа трябва да се закупи кит за ниска т-ра на цена..... Ето малко тема за размисъл на най-евтиния модел инвертор YE, на който на кашона пише че работи само до -5 градуса в каталога е дадена отдавана отоплителна мощност при -7градуса. Е откъде идват тези 2 градуса, нали не работи? При правилно оразмеряване и избор на модел няма значение дали пише че работи до -5 или до -15. Това с -15 беше наложено от мен+ още няколко колеги преди няколко години за успокоение на Клиентите и запазване на темпа на продажби. Беше направено тогава, когато Panasonic беше най-продаван инвертор за отопление (тогава този форум не съществуваше и повече от половината пишещи тук не са се занимавали с тази професия) и в сервизните таблицата с поведението на климатика в режим "Отопление" пак стигаше до -5градуса. И хората купуваха и се радваха на топло през зимата. Говоря за модели G120, G123, G125, много преди бъга с компресорите на Е серията на DKE. И тези климатици още работят и няма оплаквания
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322382134[/time]_________________________________________________

    Браво Деян, това е другата разлика - скрол компресор на 3-те модела DKE и ротационен за 9 и 12 HKE и скрол -запазен за 15HKE

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #7

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Определено DKE-то, с уговорката, че е разкошно изпълнен хардуерно климатик, но има един кусур - моторът на турбината ще е за смяна след време. Иначе скрол компресор, мощност, икономичност, големи топлообменници, тежки и масивни тела... какво повече.
    Смяната на моторът на турбината скъпо начинание ли е и все пак след какъв период от време става

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Зависи. Може и сам да си смениш лагерите. Може да си купиш рециклиран за 40 лв, а може и да си купиш нов съвместим мотор на Тошиба (ако не се лъжа, Еди да ме поправи) - той колко пари беше не помня.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #9

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Може да стане след 2 - 3 години, но може и да не се случи. Но предупреждавам - това са стари модели (на по 3-4 години) и след 2-3 години най-вероятно няма да има части за тях

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    2005 е TE-DKE, 2007 е TE-HKE.
    За мен TE-DKE е несчупяем . Естествено, ако насила не го повредиш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #11

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Благодаря на всички за информацията

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #12

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Готово! Написах, че не съм Pro Ама само да поясня. Не казах "взимай", казах "аз бих взел" и дадох линкове към сервизните... Все пак това е форум, нали така? Тъкмо и вие забелязахте темата


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #13

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    И един последен въпрос
    TE-09 DKE отнесен към GE 25 VA-кой ще бъде по добрия избор

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #14

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    и 2-та панасоника - лично мое мнение, ще чуеш и още 99 на противоположното, обаче)

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #15

    Re:TE09HKE&TE09DKE

    Не бях забелязал, че DKE e със Scroll. Сега гледам сервизните пак - наистина няма място за сравнение Съжалявам за недоглеждането

    hke
    3.60 (0.80-4.60)
    Input Heating
    870 (165 - 1150)

    dke
    3.60 (0.60-5.30)
    Input Heating
    845 (115 - 1360)

    А HKE дори е по-скъп със 100 лева:P

    И по шумови х-ки DKE-то е много по-добро... ясно се вижда в документите!! Изобщо не знам къде съм гледал снощи Май съм "скокнал" директно на графиките. Тъпо съм се изказал) Поне попрочетох нещо и за scroll компресорите, научих нещо ново Благодаря ти, bigmouth, за градивната критика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе