Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Запитване за National H226A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #1

    Запитване за National H226A

    Здравейте, колеги. От известно време забелязах, че климатика ми в режим на охлаждане изключва (турбината на вътрешното тяло спира нацяло) и то преди да е достигнал зададената температура. След малко (от няколко секунди до няколко минути) отново се включва и така ... цикълът се повторя. Според мен това не е нормално за инвертор. Моля вещите в областта за съвет, каква може да е причината за това!?
    И още една молба - ако някой разполага с БГ-инструкция за дистанционното, моля да услужи! Почерпката от мен

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #2

    Re:Запитване за National H226A

    Да не би да е на изсушаване?

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Запитване за National H226A

    Цитат Първоначално публикувано от valimus
    Здравейте, колеги. От известно време забелязах, че климатика ми в режим на охлаждане изключва (турбината на вътрешното тяло спира нацяло) и то преди да е достигнал зададената температура. След малко (от няколко секунди до няколко минути) отново се включва и така ... цикълът се повторя. Според мен това не е нормално за инвертор.
    Как установи,че не е достигнал зададената температура?Не казваш колко е зададено,и колко е в действителност/пробва ли с друг термометър/,на какъв режим е вентилатора.Иначе е нормално да спира и инвертора след като си достигне градусите/дори и на машини с най нисък минимум, им спира турбината за секунди на охлаждане/.
    milan одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Re:Запитване за National H226A

    Ами как да ти помогнем, като незнаем дали модела ти е окомплектован с оригинално дистанционно управление?!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #5

    Re:Запитване за National H226A

    Здравейте отново. Благодарности на всички отзовали се. Започвам да уточнявам
    galinr, със сигурност не е на режим "Изсушаване", а си е на "Охлаждане".
    diksanal, по принцип колкото и да му задам - 24,25,26 или по-малко, винаги започва да изключва на около 2* по - рано /пробвано с няколко термометъра/. Вентилатора си е на автоматичен режим /така го ползвам и за отопление-препоръка от фирмата, от която купих климата/. А по повод на това, че е нормално за инверторите да им спират турбините - не знаех. Единствените ми преки странични наблюдения за японски инвертор са за климата на сестра ми. Тя има само че Sharp 14-ка и въпреки че е монтиран в 17кв.м. стая, на охлаждане до сега не съм го виждал да спира, като моя /впечатленията ми за нейния климатик са придобити, като резултат от непрекъснато наблюдение в продължения на часове/.
    Aleksandars, съжалявам , че не съм уточнил. Дистанционното ми управление е оригиналното - японското.
    Поздрави на всички. Очаквам допълнително включване.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:Запитване за National H226A

    "изключва на около 2* по - рано".Понеже се монтират близо до тавана е предвидено,че там е по-топло с 2гр.Ако ти е по-долу се получава разликата.Иначе неточности по датчика и мястото му също не са изключени.Както го описваш изглеждат като бели кахъри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Запитване за National H226A

    valimus ,тази база има сравнително висок минимум от 0,8kw. и консум. от 165w.,та е нормално да изключва по често,почисти си въздушния датчик,но 2° разлика от зададеното клони по скоро към нормалното...не е толкова фрапантна.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Запитване за National H226A

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    2° разлика от зададеното клони по скоро към нормалното...не е толкова фрапантна.
    +1 за вашите марки. При мен, няма как да се случи.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:Запитване за National H226A

    Е,айде сега -нали имах национал,та и той не беше съвсем коректен и променях положението на клапата ,за по голяма точност на заданието.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #10

    Re:Запитване за National H226A

    diksanal, къде се намира този въздушен датчик?
    Климатикът ми има ли функция самопочистване и ако е така, как се активира? Хора, очаквам все още упътване на БГ за дистанционното ми управление, че доста трудно се справям с йероглифите!

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #11

    Re:Запитване за National H226A

    valimus, твоя модел мога да го пусна с няколко управления, и всичките ще бъдат японски...Пак те питам - какъв е модела на твоето?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:Запитване за National H226A

    valimus,Сашо по може да ти каже на тези модели ,къде им е датчика-на моя трябваше да се свали основния капак за да се стигне до него.И на тошибите ми на вски модел е на различно место,но поне са лесно достъпни.Макар да е малка вероятноста с почистване да се подобрят нещата,не пречи да опиташ,а най добре да се замери датчика и пробвай с промяна на положението на клапата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #13

    Re:Запитване за National H226A

    Ето го модела на дистанционното:

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341142811[/time]_________________________________________________

    Пробвах с промяна положението на клапата, но нямаше резултат. А на въпроса ми за самопочистването някой има ли идея?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #14

    Re:Запитване за National H226A

    Заповядай.
    [img width=800 height=558]https://lh4.googleusercontent.com/-ZTpX8NcLg60/T_A5r7tQb7I/AAAAAAAACLc/8_lzFZQOZs4/s912/CS-226TB%2520%257E%2520CS-506TB2.jpg[/img]
    Един бърз въпрос - от коя фирма си закупил машината?

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:Запитване за National H226A

    имам подозрението, че мога да доставям на прилична цена такива дистанционни от панасоник с надписи на английски, което в някаква степен може да помогне на потребителите...
    Сашо, да взема да ти пратя няколко и да направим таблица на съвместимост - кое от панасоник става за национал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Запитване ?
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 30-08-12, 22:59
  2. Запитване.
    От Razbira4 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-12, 22:43
  3. ЗАПИТВАНЕ
    От comunikator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 00:13
  4. Запитване за IMEI
    От radko_diev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-06, 15:07
  5. Сериозно ЗАПИТВАНЕ! :)
    От Додо Бесния във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-02, 00:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе