Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    93
    #16

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    Да подчертая, че това е мое лично мнение - преди години имах Панасоник и на първата година още не ставаше за нищо. Трябва да погледна пак какъв беше модела и да пиша, но наистина съм си патил от него...пак казвам, може да съм единичен случай

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    Може наистина да си просто единичен изолиран случай, каквито между впрочем са и хилядите изгорели с дефектни компресори Panasonic и те всеки за него си са изолирани случай.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    Япончетата ги бива.

    Превода не правилен, но за каквото са платили това са получили.Най-вероятно при натрупване на лед и блокиране на перката климатика спира.
    За да напишат обаче, че под -5 градуса не се препоръчва/не е подходящ означава че под -5 градуса е предразположен към натрупване на лед повече отколкото другите модели на панасоник за които този надпис го няма ...

    Отделно има климатици с добре реализиран алоритъм на дефрост, механика и материали/сплави които в съвкупност правят вероятността от остатъчен лед след дефрост по външния топлообменник малко вероятна.

    Явно при този модел на панасоник тази вероятност е твърде голяма под -5 градуса и това е причината да има официално предупреждение от производителя в инструкциите му за експлоатация...
    На практика това изявление ограничава гаранционната и рекламационата отговорност на производителя/вносителя до температура -5 градуса и ако аварира в срока на гаранция/рекламация при експлоатационни условия/работа под -5 градуса поради натрупан лед, то всичко е за сметка на потребителя експлоатирал този модел климатик извън/в нарушение на указаните от производителя граници на ползване...

    П.П. Никой не си купува автомобил на който километраж пише 180 километра, за да вдига с него 250 км в час...
    А ако има такива, то си е за тяхна сметка ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    93
    #19

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    Абе...сега погледнах конкретния климатик - характеристиките изглеждат ок, но е факт, че ми се случи непростимото :D Все пак сега вкарват нови модели, така, че нещата се променят

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    ми нали за това е тази гаранция на компресора 5 години.

    а и до колкото знам става дума само за 1 модел от определена година и си е поправляем.

    какво можеш да искаш повече от една фирма след проблема , се удължава гаранциата на новите продукти за да се оправи реномето както и доста по-читава линия за получаване на резервни части - аз съм си писал с панасоник.цом и ме пратиха при определен човек във варна за по-малко от 2 дни , и съм сигурен че той ще си свърши работата.
    за мен това е доста адекватна реакция на фирмата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    93
    #21

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    еми, Евала

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #22

    Re:Дайте съвет за Panasonic CS/CU-RE12NKE .

    е и кои са добрите климатици, какъв опит имаш с тях, защо не споделиш с нас?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с PANASONIC CS/CU-RE12NKE/X
    От sanana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-12, 15:08
  2. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  3. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе