Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #1

    Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Здравейте,

    Имам няколко въпроса свързани с модули за допълнително управление на климатици тип CE / CS-E12NKE-3.
    Произведен е в Малайзия ако това има някакво значение.

    Единият е за кабелно ДУ тип CZ-RD514C.
    С колко жилен кабел работи това нещо?
    Ако вкарам под замазката 4 жилен СОТ кабел ( 4 x 0.2кв.мм ) между вътрешното тяло и мястото, където съм избрал за него ще бъде ли ОК?
    Все още не е монтирано вътрешното тяло а предстои шпакловка.
    Сега е момента да го вкарам под нея.
    И от къде мога да го поръчам?
    ViMAX - фирмата, от която купих климатика казаха, че не могат да ми продадат такова тъй като вносителя не го предлагал.
    Това е леко странно, тъй като това е все пак опция от производителя.

    Питах и за модула за отдалечен мониторинг и управление през Интернет ( PA-AC-WIFI-1 ) на IntensisHome.
    Не бяха и чували за него но отговорът беше същият.
    По отношение на този модул дори нямам 100% сигурност за съвместимост.
    В документа за съвместимост от сайта на производителя намирам само вътрешно тяло CS-E12NKEW а моето е CS-E12NKE-3.
    Направих запитване директно до производителя но за момента нямам отговор и от там.
    Някой има ли опит с монтаж и експлоатация на такъв модул?
    И каква е точно разликата между CS-E12NKEW и CS-E12NKE-3?

    Направо се омотах с тези буквета, абревиатури и т.н.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #2

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    За платката за дистанционно управление мога да кажа, че цената е около 200 евро(самата платка), без инсталирането. А това, че производителя предлага нещо някъде наистина по никакъв начин не означава, че го има и в България(примери има много).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #3

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Ами ако дивойката ми беше казала ориентировъчна цена от 200 евро изобщо нямаше да го има този въпрос
    Всъщност какво имате предвид под платка?
    Самото ДУ или нещо, което се монтира допълнително във вътрешно тяло?
    За това ли става въпрос:


  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #4

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Не това е кабелно дистанционно управление, като това за което сте питали по-горе. Иначе интернет контролера представлява платка, която се прикрепя към вътрешното тяло, която след това със софтуеър инсталиран на Вашия компютър може да командва климатика. Иначе кабелното дистанционно дава като максимум седмично програмиране, но и там цените са сравнително високи за бг стандарта

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #5

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Вимакс...Нещо грешиш с буквите.NKEW и NKE-3 като обозначения НЯМАТ нищо общо дали панела е сив или бял. Буквите ПРЕДИ цифрата за БТУтата определят това. Ако е Е-09..... или Е-12 ...е бял панела,а ако е ХЕ е сив.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #6

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Цитат Първоначално публикувано от Esper
    Ами ако дивойката ми беше казала ориентировъчна цена от 200 евро изобщо нямаше да го има този въпрос
    Всъщност какво имате предвид под платка?
    Самото ДУ или нещо, което се монтира допълнително във вътрешно тяло?
    За това ли става въпрос:

    За по-голяма точност цената му е 193 евро. Работи чрез безжичен рутер и може да се монтира в кутията на вътрешното тяло.Не изисква захранване.
    ДУ то струва 162 лв
    Разликата между CS-E12NKEW и CS-E12NKE-3 е че едното е външно тяло, а другото вътрешно. Това с -3 е външното и 3 означава че е предвидено да работи до -15.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #7

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Да, кабелните дистанционни са около 150-200 лв

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    [quote
    Разликата между CS-E12NKEW и CS-E12NKE-3 е че едното е външно тяло, а другото вътрешно. Това с -3 е външното и 3 означава че е предвидено да работи до -15.
    [/quote]

    И ти грешиш...
    SC е вътрешно тяло ,а CU е външно тяло на Панасоник. NKEW и NKE-3 са две различни външни тела,второто е до -15,както си писал...

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #9

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Не, Стела ти си в грешка PANASONIC CU-E12NKE-3/CS-E12NKEW, като точно както е обяснил Сево първото е външното тяло, а второто вътрешното.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #10

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    В неговия пост ЯСНО ВИЖДАМ това : " Разликата между CS-E12NKEW и CS-E12NKE-3 е че едното е външно тяло, а другото вътрешно"
    Ако ти не виждаш буквите CS и на двете тела,значи имаш очен проблем...ОСВЕН ТОВА,според него вътрешното тяло е NKE -3. Tи съгласен ли си и с това???

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    това устройство PA-AC-WIFI-1 го има монтирано от няколко месеца в офиса на климамаркет във Варна към CS-E7NKEW/CU-E7NKE-3
    по мои данни то е единственото в България, което работи и може да бъде тествано
    ако някой е толкова любопитен може да да разгледа как работи на

    www.intesishome.com
    username:mefendulov
    password:berty1234

    надявам се да не прекалявате, защото ще се наложи да сменям паролата...





  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #12

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Чакайте, чакайте - без излишна дандания, моля.
    Утре ще наснимам какви точно са етикетите на двете тела - може би Vmaxclima и Sevo са прави.
    Значи може май наистина външното тяло е с абревиатура CU-E12NKE-3 а вътрешното - CS-Е12NKEW.
    Ако моето вътр. тяло е точно CS-Е12NKEW, това означава, че е съвместимо с Интернет модула на IntensisHome.
    Съжалявам ако съм подвел някого но както казах кашоните не са пред мен в момента за да потвърдя.
    Обаче съдейки по ника, Vmaxclima изглежда стои зад фирмата, която ми е продала климатика и би трябвало да знае по-добре от мен какво са ми продали в миналата събота
    Иначе на сайта ето това е комплекта.

    Та значи да кажа, че цената от 200 евро за интернет модула ме устройва.
    Хайде излезте от никовете ( може и на лични за да не е реклама ) и ми кажете как да се свържа с вас за да купя това нещо, защото ми е важно.
    Кабелното ДУ в такъв случай отпада.
    Предпочитам да е налично, когато техниците идват за монтажа в началото на септември но ако не ще си го инсталирам и сам.
    Занимавам се с електроника и компютри и не очаквам монтажа на подобен модул да изисква някаква свръх профилирана специализация, каквато нямам!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1345577520[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    това устройство PA-AC-WIFI-1 го има монтирано от няколко месеца в офиса на климамаркет във Варна към CS-E7NKEW/CU-E7NKE-3
    по мои данни то е единственото в България, което работи и може да бъде тествано
    ако някой е толкова любопитен може да да разгледа как работи на

    www.intesishome.com
    username:mefendulov
    password:berty1234

    надявам се да не прекалявате, защото ще се наложи да сменям паролата...
    Благодаря но няма нужда да ти бъзикам по акаунта
    То на този сайт си има и демо интерфейс, който дава представа за устройството на този, който се интересува.

    Ами пращай насам още един интерфейс за да не останеш единствен
    Както казах събирам предложения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #13

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Tempex предлагат интернет модули за Daikin, Fuji Electric (Fujitsu General) и Panasonic.
    http://tempex.bg/tables.php?brand=%D...BD%D0%B8%D0%B5

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #14

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Благодаря за информацията.

    Тяхната система за разлика от intesishome е базирана на директна комуникация м/у клиента ( телефон, компютър с интернет връзка) и контролера, който управлява климатика в къщи.
    Няма сървър, към който се свързва контролера, както е при www.intesishome.com.
    Изглежда ми като да бъде по-скъпо решение, особено за един брой климатик.
    Доколкото разбрах от брошурката им, тяхното решение е 1 бр. безжичен рутер/контролер, към който се свързват през Wi-Fi интерфейси, които от своя страна са монтирани в или около вътрешното тяло на климатика.
    1 рутер/контролер може да обслужва до 16 броя интерфейси/климатици.
    Тоест трябва да се купи от тях един безжичен рутер (който вероятно не е само безжичен рутер за 30лв) и един брой интерфейс за климатика в моят случай.

    Писах им за подробности и ще видим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #15

    Re:Кабелно дистанционно CZ-RD514C / IntensisHome

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    В неговия пост ЯСНО ВИЖДАМ това : " Разликата между CS-E12NKEW и CS-E12NKE-3 е че едното е външно тяло, а другото вътрешно"
    Ако ти не виждаш буквите CS и на двете тела,значи имаш очен проблем...ОСВЕН ТОВА,според него вътрешното тяло е NKE -3. Tи съгласен ли си и с това???
    Прав си
    Мое недоглеждане
    CS е абревиатурата за вътрешни тела
    CU е за външни
    Подведох се по -3 (което с изключение на CS-E15NKE-3), ВИНАГИ означава външно тяло.
    В случая става дума за комплект CS-E12NKEW + CU-E12NKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дистанционно за Nippon KFR 14 b
    От deniz5612 във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 11-03-14, 16:45
  2. Купувам дистанционно
    От tehnoguard във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-12, 19:31
  3. Продавам дистанционно за PC.
    От VaskoD във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 24-09-12, 11:16
  4. Помощ за дистанционно?!
    От spank във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-11, 01:53
  5. дистанционно за ТВ беко
    От sf7878 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-06-08, 06:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе