Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By Alexi
  • 2 Post By VeleV.Klima
  • 3 Post By Mega
  • 1 Post By VeleV.Klima

Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #1

    Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Здравейте,

    От доста време турбината на климатика ми жужи неприятно. Разбирам от техника, но не разбирам от климатици а съгласно прочетеното по форума се касае за заминали лагери.

    Интересува ме - има ли някой клима сервиз с опит в ремонт и смяна на лагери на такива климатици - за предпочитане в Бургас. Питах разни хора, но ми се стори че първият им опит ще е върху мен. Колко би излязла процедурата с демонтаж на мотора и смяна на лагерчетата. Ако не е много сложно може и аз да демонтирам и да го пратя по куриер, но в идеалния случай искам в Бургас да се случат нещата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    можеш и сам да си ги смениш не е сложно имаше такава тема прочети я .. демонтажа на мотора е сравнително лесен

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    можеш и сам да си ги смениш не е сложно имаше такава тема прочети я .. демонтажа на мотора е сравнително лесен
    Няма ли начин да не си на всяко гърне похлупак?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    по интересното е що няма начин да помогнеш на човека с нещо конкретно ,вероятно си ремонтирал такива моторчета и знаеш че е елементарно за технически грамотен човек ..
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Не е много елементарно, по две причини:
    1. Валът на мотора е много здраво притегнат с болт към съединителя на турбината, има и лепило в резбата. Не може да се загрее и лесно може да счупи някоя лопатка на турбината, мъчейки се да го развие. Аз се чудих на времето дали не е с лява резба. Не беше.
    2. Ще се наложи да разкачи и свали платката на вътрешното тяло, което си има своите тънкости. Как може да се обясни това?

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    по интересното е що няма начин да помогнеш на човека с нещо конкретно ,вероятно си ремонтирал такива моторчета и знаеш че е елементарно за технически грамотен човек ..
    Защото не е работа за всеки. И вероятно да направи повече поразии е голяма по добре да си плати че да не се наложи после да плати тройно за мотор.
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е много елементарно, по две причини:
    1. Валът на мотора е много здраво притегнат с болт към съединителя на турбината, има и лепило в резбата. Не може да се загрее и лесно може да счупи някоя лопатка на турбината, мъчейки се да го развие. Аз се чудих на времето дали не е с лява резба. Не беше.
    2. Ще се наложи да разкачи и свали платката на вътрешното тяло, което си има своите тънкости. Как може да се обясни това?
    това не е извънземна техника ,има 10тина болчета ,няколко датчика на куплунг ,ако човека е техничар а той пише че е - няма нищо сложно .. ако се навие да го прави сам ще му обясня и как най лесно да отвори мотора, платката в мотора е запоена - разпоява се внимателно ,вади се ротора ,лагерите се избиват и се набиват нови качествени - модел 608 са и са по 5-6 лв хубавите .. специално панасониците са ремонтопригодни и лесно се разглобяват хората са помислили за това че ще се скапе след 2-3г

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Той, човека ако е техничар да си го е направил досега.
    dodo_pv, Aleksandars и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това не е извънземна техника ,има 10тина болчета ,няколко датчика на куплунг ,ако човека е техничар а той пише че е - няма нищо сложно .. ако се навие да го прави сам ще му обясня и как най лесно да отвори мотора, платката в мотора е запоена - разпоява се внимателно ,вади се ротора ,лагерите се избиват и се набиват нови качествени - модел 608 са и са по 5-6 лв хубавите .. специално панасониците са ремонтопригодни и лесно се разглобяват хората са помислили за това че ще се скапе след 2-3г
    Когато тръгнах на времето да свалям турбината, никого не съм питал, защото наистина е елементарно. Но като стигнах до болта, ми се наложи да ползвам жокер "обади се на приятел", за да разбера каква е резбата. Ами ако беше лява резбата и го бях скъсал проклетия болт?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.

    Хайде всеки да си гледа работата и да не гледа в ръцете и портфейла на другия.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на лагери на мотор на турбина за модел CS-E12CKP
    От rogev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 55
    Последно: 25-05-16, 19:11
  2. Лагери за външния вентилатор на стар Panasonic CS/CU G123 KE .
    От dimon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 14:56
  3. Смяна на лагери fan motor външно тяло
    От mystikalrs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-13, 12:21
  4. Смяна лагери на мотор турбина???
    От kebo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-11, 21:33
  5. PANASONIC CS/CU-RE12JKE/X
    От alexx във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-09, 00:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе