Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39
Like Tree31Одобрявам

Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #31

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Чакай сега, то може да е било компресорче за гуми, нека не ги превъзнасяме, че знаят какво е вакуум помпа.



    За поразиите съм съгласен, но на един монтажник на климатична техника не му е предмет на дейност да монтира контакти, предпазители и тем подобни. Виж, ако говориш за щепсел съм съгласен.
    Помпата си беше нормална, масивна, каквато ползват повечето сериозни монтажници, с външните и манометри.
    Не твърдя и че въпросната фирма не е сериозен монтажник.
    Не съм казал, че трябва да монтира контакти, както написах, просто исках да попитам дали ще го слагаме сега, но тонът не ми хареса. Както и да е. За щепсела няма проблем, сложи си го човека

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #32

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Защото стимулирате тази работа защото сте уж на далавера. А всъщтност можеше да получите перфектен монтаж от някоя фирма която работи това. А отстъпката щеше да я вземете през програма енергийна ефективност.
    Напълно съгласен! Също като с крадените автомобили и части например, ако нямаше пазар, нямаше да има кражби.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от StacK Виж публикацията
    Помпата си беше нормална, масивна, каквато ползват повечето сериозни монтажници, с външните и манометри.
    Не твърдя и че въпросната фирма не е сериозен монтажник.
    Не съм казал, че трябва да монтира контакти, както написах, просто исках да попитам дали ще го слагаме сега, но тонът не ми хареса. Както и да е. За щепсела няма проблем, сложи си го човека
    Сигурно, просто в този форум монтажниците на веригите сме ги взели за мезе както се казва.

    Иначе човекът вероятно се е стреснал, защото сигурно е чувал всякакви молби и желания на клиенти от сорта на "Е кво като пречи трегера ще го отрежете!", "Защо не монтираме вътрешното вертикално?", "Искам каналният климатик да смуче от кухнята, вместо абсорбатор!" и всякакви подобни кретении. Не казвам, че монтажът на контакт е кретенска молба, просто хората, които са видели и преживели много, знаят на какво са способни някои клиенти.
    StacK одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #33

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Защото стимулирате тази работа защото сте уж на далавера. А всъщтност можеше да получите перфектен монтаж от някоя фирма която работи това. А отстъпката щеше да я вземете през програма енергийна ефективност.
    Фирмата монтирала, си работи това и не изглеждат аматьори.
    Не се хващайте за всяка дума, както писах, мястото не е удобно и ще го измажа сам, не е никаква философия.
    На всички ни е ясно, че в скъпата ни държава, нещото наречено промоция, не е точно промоция, така че винаги съм подготен за изненади.
    Е не бях просветлен в програмата енергийна ефективност и не ми се занимава с банки, освен това може и да не отговоря на условията.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #34

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията

    За поразиите съм съгласен, но на един монтажник на климатична техника не му е предмет на дейност да монтира контакти, предпазители и тем подобни. Виж, ако говориш за щепсел съм съгласен.
    Имам предвид начинът на изразяване. Да ми идва и да ми се тросне... Колегата писа, че са му се сопнали. Съгласен съм, че не монтажниците трябва да монтират контакти и предпазители. Факт е, че са били гола вода. А и то от тези фирми, няма какво да очакваш чудеса. Както Велев е писал - фирмите, които си държат на имиджа, не скачат от Техно на Техно, за да им поемат "безплатните" монтажи. Колкото по-рано всички потребители разберат, че такова нещо като безплатно няма, толкова по-добре. Има си монтажници, които цял град ги търси и не е случайно. Има и такива, които скачат от верига на верига.
    Моят монтажник, дори си носи прахосмукачка и пликове. Накрая помита, осмуква и си тръгва. Имам му пълно доверие, като неведнъж съм му давал ключове от имоти, за да монтира. Тоест той отива сам с неговия човек, разтоварват, качват, монтират, почистват и ми връщат ключовете. Аз само казвам мястото и приключвам. Първо, че никой /в това число и аз/ не обича да му висят на главата, второ, че си имам работа и 2 часа да вися за монтажа на една система, след като си има хора, които това работят...
    bobovo, VeleV.Klima, Aleksandars и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #35

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Такива като твоя познат монтажник са рядка порода. Само можеш да се радваш че си попаднал на такъв човек.

  7. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #36

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Аз имам въпрос малко извън темата,но да не отварям нова само за това, колко метра е максимално допустимият тръбен път за е9qke?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #37

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Дават го 15 метра, и като дължина, и като денивелация. Мисля, че стойността от 15 метра за денивелация е сбъркана, защото при по-старите машини я дават 10 метра, в инструкциите за монтаж. От 7,5 метър нагоре, допълваш с по 20 гр/м. фреон.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #38

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Мисля, че беше 15м, като след 7м. трябва да се добавя фреон със всеки метър отгоре. Но нека и запознатите колеги кажат. Може да греша.

  11. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #39

    Отговор: Достатъчен ли ще е Panasonic CS-E09QKE за спалня 17,30 м2 45м3

    Благодаря , ви за отговорите предполагам и 12ката е така ,че имам една идея ,но са около 8-9м вкопан тръбен път и няма да има проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Panasonic CS-E09QKE
    От Airfan във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 211
    Последно: 24-06-18, 16:47
  2. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  3. FUJI RSA-09LKC, достатъчен?
    От menko във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 18-07-12, 10:18
  4. Fujitsu ASYA07LGC - дали ще е достатъчен за 11 m²?
    От joro_tt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 55
    Последно: 02-01-11, 00:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе