Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree4Одобрявам

PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #16

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    При тези климатици има подгряване на компресора и не проблем да ги пускаш, и да ги спираш и при -10. Моя съм го пробвал - стартира безпроблемно при -7. Но не е трябвало да го вадиш от контакта, защото така си изключил и подгряването, а без него при тези ниски температури в компресора се събира течен фреон и има опасност да се прецака при стартиране. Дано нищо да не му е станало.

    Друг път да знаеш, че ако е изваден от контакта и трябва да го стартираш при минусови температури, първо го включваш в контакта, изчакваш 40-60 минути да се подгрее и едва тогава го пускаш да работи.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-01-16 в 11:30.
    mystikalrs одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #17

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    За подгряването го знам, но нямаше ток. Изключих го от контакта, за да избегна евентуална повреда на електрониката от непрекъснатото пускане и спиране на тока от страна на ЧЕЗ. Веднага след като дойде тока го включих. Сега е -7 и вече прави опити да тръгне. Иначе изобщо не ги пипам климатиците и двата са сложени на една температура и не се пипат. Преди малко излизах до външното тяло и при спирането на тока май е бил в режим на дефрост и целия е заскрежен с пистолет за топъл въздух премахнах доста от леда и както написах започна да прави опити да тръгне.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    Остави го до 15 '00 часа когато е най-топло.Да е включен в контакта без да работи..когато го гасиш от дистанционното да е в режим "отопление".Към 15'00 часа го пусни в режим отопление.

    Ако тогава не тръгне или изобщо няма да тръгне или ще тръгне само при положителни температури.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #19

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При тези климатици има подгряване на компресора и не проблем да ги пускаш, и да ги спираш и при -10. Моя съм го пробвал - стартира безпроблемно при -7. Но не е трябвало да го вадиш от контакта, защото така си изключил и подгряването, а без него при тези ниски температури в компресора се събира течен фреон и има опасност да се прецака при стартиране. Дано нищо да не му е станало.

    Друг път да знаеш, че ако е изваден от контакта и трябва да го стартираш при минусови температури, първо го включваш в контакта, изчакваш 40-60 минути да се подгрее и едва тогава го пускаш да работи.
    Колко вата е подгряването? Т.е. ако е включен в контакта през ватметър, колко ще показва ватметъра?

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    75 вата. Колкото една крушка.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    40W на PKE.
    spas.slavchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    75 вата. Колкото една крушка.
    Крушките отдавна са по 10-15 вата .. 75 вата ми се види доста мене за подгрев на компресора ,то по добре да работи климатика -ще карчи малко повече но ще топли ..

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    75 вата хич не е много, ами си е идеално. При -10 нищо няма да стоплиш с 10-15 вата. Плюс това не работи постоянно, а се включва като падне под -3.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-01-16 в 14:09.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #24

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    Както написах тока спря точно по време на дефрост в самото му начало. На -13 машината си се беше заскрежила и така и остана. След като дойде тока явно заради задръстената пита със скреж компресора не може да вдигне налягане и за това според мен не тръгваше. Като разтопих скрежта и почти изчистих питата на -8,-9 машината направи няколко опита да запали, но без успех. Оставих го така и малко след това явно се усети, че трябва да направи един бърз дефрост, за да се до изчисти. Изкапа едно доволно количество вода от питата и машината се форсира и тръгна много добре и сега вече топли. На тези от ЧЕЗ само добро за майките им хах.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #25

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    За почти изминалия януари месец мога да направя едно обобщение за таз марка наречена Panasonic. Явно климатици за отопление не могат да направят или просто не искат. Вярно машината е около 1100-1200лв, но в този ценови клас имам и един Carrier, който грее с 6м2 и 18м3 повече и при минус 23 отново бълва топло и топли помещението, като дефростите са му по нужда, а не по хронометър. Тоз панасоник под -12/-13 градуса буквално изключва външното тяло и вътрешното и чака докато температурата се повиши. Много съм разочарован от машината. Даже след като ми сложиха в основното помещение Fujitsu 09lt, панасоника го сложих в кухнята, която е около 15м2 и пак не може да топли при минус. Даже като, чета в темите и от етерите за по 1600-1700 хората се оплакват... Студена вода за 1100лв изпих с тази машина.
    Alexi и peshaka харесват това.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #26

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE12QKE няколко въпроса.

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    За почти изминалия януари месец мога да направя едно обобщение за таз марка наречена Panasonic. Явно климатици за отопление не могат да направят или просто не искат. Вярно машината е около 1100-1200лв, но в този ценови клас имам и един Carrier, който грее с 6м2 и 18м3 повече и при минус 23 отново бълва топло и топли помещението, като дефростите са му по нужда, а не по хронометър. Тоз панасоник под -12/-13 градуса буквално изключва външното тяло и вътрешното и чака докато температурата се повиши. Много съм разочарован от машината. Даже след като ми сложиха в основното помещение Fujitsu 09lt, панасоника го сложих в кухнята, която е около 15м2 и пак не може да топли при минус. Даже като, чета в темите и от етерите за по 1600-1700 хората се оплакват... Студена вода за 1100лв изпих с тази машина.
    Този модел на панасоник е предимно за охлаждане и преходни сезони писал съм го много отдавна за модела YE12MKE който е същия. През миналата година сложихме и малко панасоници предимно модела RE QKE и сме доволни няма оплаквания.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. климатик PANASONIC CS/CU-YE12QKE струва ли си?
    От nadia206 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-01-15, 18:38
  2. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  3. Имам няколко въпроса за моя Panasonic TX-L42ET5E
    От radibg2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-13, 15:29
  4. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 15:46
  5. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе