Резултати от 1 до 10 от общо 10

Няколко въпроса за S40 SUB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Няколко въпроса за S40 SUB

    До съвсем скоро използвах пасивен суб, но вече ми се наложи да е активен. Jamo s40 sub, възможно най евтиният е но пък за 20кв.м. стая би трябвало да е достатъчен.
    68083dd9500bedf3.jpg
    Имам 3-4 въпроса
    1. Къде долу горе трябва да е настроен потенциометъра за честотата, и от какво зависи това къде трябва да е?
    2.Предполагам че не е хубаво да бъде усилен до последно.
    3.Когато усилвам от ресивъра това оказва ли влияние и на силата на субуфера?
    4.Може ли постоянно да стои включен, или преди и след всяко ползване трябва да се включва и изключва?
    Този пост е редактиран от vencifcl; 24-09-12 в 09:07.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Абе хора отговорете поне на четвъртият въпрос, на другите въпроси ми е все тая дали ще отговорите просто исках да чуя и вашето мнение. Ееее вярно че може и да са глупави въпросите и субуфера да е от най-евтините ама чак такова пренебрежение бивалиииии .

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    1.Ако предните колони са ти с долна граница 50хц,слагаш суба на 50хц .(естествено може да експериментираш и с по-висока граница,като от от настройките на ресийвъра също може да резнеш предните колони или да ги оставиш Large и т.н) Има няколко варианта и трябва да намериш това ,което ти допада най -много като звук .
    2.Пускаш си някаква песен с бас ,и започваш да усилваш постепенно ,докато започнеш да чуваш ,че и суба свири,но да не започне да доминира . Пак въпрос на избор .
    3.Естествено,че като усилваш ресийвъра се усилва и суба иначе ,какъв е смисъла ? Няма за всяко ниво на усилване да търчиш да регулираш и суба .
    4. Може да го спираш,може и да не го спираш . Въпрос на навик - аз до скоро моя не го спирах,но започнах да го спирам .

    Ако кажеш,какъв е ресийвъра и предните колони може да се дадат и повече насоки по т.1 .

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Оооо благодаря за отговорите, интересни напътствия по-различни от моите идеи и определено май доста по правилни. Естествено че и ще се експериментира но важно е да знам основните принципи които трябва да следвам. Аз също се порових и прочетох това онова и мисля че започвам да влизам в час.
    Този пост е редактиран от vencifcl; 28-09-12 в 07:32.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Повдигам темата, за да задам и аз един въпрос относно този суб!
    Та въпроса ми е: Имам ресиивър "Sony STR-DB1080QS" и този суб! Суба от зад има два чинча, ляв и десен! Как да включа суба към ресиивъра?
    Благодаря!

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #6

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    По скоро си прочети упътването на ресивъра за суба е ясно .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    По скоро си прочети упътването на ресивъра за суба е ясно .
    Както повечето ми устройства, така и суба е втора ръка, и нямам упътване! Така че, Моля, някой ако знае да сподели!

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #8

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Колега , говорих за ресивъра , а не за суба . Суба има само две букси - бяла и червена , кабел чинч и пробваш .

  11. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Колега , говорих за ресивъра , а не за суба . Суба има само две букси - бяла и червена , кабел чинч и пробваш .
    Аз и за ресивъра ти говорех!

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #10

    Отговор: Няколко въпроса за S40 SUB

    Е , тя стана сложна , но нищо фатално не се е случило . Твоя ресивър поддържа два суба и трябва да пробваш . Или търси из нета упътване на уредите , въпреки че като модели са поостарели . Аз също ползвам суб , но свързването с ресивъра ми е елементарно - единичен чинч кабел .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MHI SRK50ZG-S - няколко въпроса
    От new_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-08, 23:20
  2. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 15:46
  3. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12
  4. Няколко въпроса за оувърклок...
    От eDaniel във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 27-09-03, 22:54
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе