Резултати от 1 до 11 от общо 11

Кислород на National CS-XE283A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #1

    Кислород на National CS-XE283A

    Здравейте,

    Отскоро имам National CS-XE283A -прекрасна машина, с доста екстри. Една от тях е кислороден генератор, който се включва от дистанционното и на самото вътрешно тяло светва идникация - прикачил съм снимка.
    В упътването пише, че когато функцията е включена, индикацията свети непрекъснато, а когато се достигне до някакво ниво на насищане, започва за премигва, съответно се генерира по-малко кислород. При мен обаче, досега не се е случвало да започне да премигва, работи си постоянно, колкото и дълго да е включен климатика.
    Въпросът ми е, има ли реално как да се разбере дали тази функция изобщо работи, т.е., дали прави кислород, тъй като незнам дали сама по себе си индикацията, че е включена е достатъчна? Ако има някакъв проблем, ще се индикира ли като грешка?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    А дали някой се е сетил да ти монтира маркуч за кислорода?
    Че без него ще чакаш малко повечко докато да се насити...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Някой може ли да ми обясни как се генерира кислород и после как се измерва. За мен това е голяма загадка.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    А дали някой се е сетил да ти монтира маркуч за кислорода?
    Че без него ще чакаш малко повечко докато да се насити...
    Да, сложиха го-една тънка черна тръбичка.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Някой може ли да ми обясни как се генерира кислород и после как се измерва. За мен това е голяма загадка.
    Я виж ти, имало сензори за нивото на кислород.
    https://www.seeedstudio.com/item_detail.html?p_id=1541


    А концентрирането на кислород ставало ето по този начин:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Portab...n_concentrator
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Няма да усетиш полза от тая екстра ,поне аз не съм усещал за 10г ползване.Единственото показание, че нещо се случва като я активираш, е бръмченето на помпичката във външното тяло ,която се чува и в стаята.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-06-16 в 17:23.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Доколкото разбирам, във външното тяло има помпа, която изпраща въздух към вътрешното по една тънка тръбичка. Във вътрешното тяло тръбичката влиза в нещо като малка черна пласмасова кутия с тапа отгоре, в която изглежда става “обогатяването" с кислород. Интересно е какво има в кутията, няма електрически изводи към нея, явно е някаква химия вътре. В упътването кутията е обозначена със "Oxygen supply unit.Care is not required. Please do not touch". Иначе днес отворих страничния капак на външното тяло, разкачих тръбичката за въздуха и видях че подава въздух при работеща машина.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Доколкото съм чел, има някаква мембрана, която пропуска предимно кислородните молекули, но дебита на всичко това е толкова малък, че ефекта е нулев.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-06-16 в 17:23.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Вътре трябва да има някакви микропорести материали - силикатни гранули/зеолит/активен въглен/алуминиев оксид и т.н, които да абсорбират азота. Може да им е изтекъл срока на годност. Гледам, че и на кислородният сензор му дават срок на годност около 5 години и не се знае дали изобщо отчита.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Продължих с любопитството и отворих въпросната кутийка, обозначена като Oxygen supply unit. В нея влиза тръбичката от външното тяло и вътре има....дунапрен! Единствената й функция е да намалава шума от постъпващия през тръбичката въздух - без нея отчетливо се чува работата на компресора, кото вкарва въздуха отвън. Така че, ако нещо се случва, то явно е във външното тяло. Направих и още един експермент - надух една найлонова торба с постъпващия въздух от тръбичката, като в нея вкарах запалена клечка кибрит - видима разлика в горенето нямаше, което значи, че в най-добрия случай, концентрацията на кислород в подавания въздух не е много по голяма от околната среда, ако изобщо има разлика.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #11

    Отговор: Кислород на National CS-XE283A

    Всичко започва във външното тяло. Системата засмуква въздух в обратна посока на струята създадена от вентилатора на външното. Понеже праховите частици са инертни, излизат навън, а в системата попада що годе чист въздух. После попада в кислородо пропусклива мембрана, след което се нагнетява към вътрешното през PVC тръбичката и отива в "черната кутийка", която играе роля на разпръсквател и обезшумител. Вътре има едно дунапренче, което до някаква степен обезшумява.
    Насищането се следи от мултифункционален сензор, който го имат почти всички японски климатици с плазма, както и кислород генератор. Следи за качеството на въздуха в помещението и много добре хваща насищането на помещението с цигарен дим.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. National 40 rdx 2
    От zliqiliq във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 06-03-16, 21:20
  2. National cs-ex228A
    От taxidriver74 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-13, 13:05
  3. National CS/CU-AG28F
    От klimatik във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 13-03-11, 14:07
  4. National CS G25R-W
    От kotka във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 09-02-10, 20:46
  5. National CS-V221A
    От Postal във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-09, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе