Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Проблем с климатик National CS-H255A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    15
    #1

    Проблем с климатик National CS-H255A

    Здравейте! Имам климатик National CS-H255A рециклиран, японски// монтиран преди около 1 месец. Като цяло съм доволен, но имам проблем с отчитането на температурата в помещението. При зададени примерно 18 градуса, климатика затопля до около 21 градуса, след което намалява оборите и продължава да затопля до около 22+ градуса, след което съвсем затихва. След това температурата в помещението пада до около 19 градуса и чак тогава се засилва и започва да затопля по интензивно. На какво може да се дължи това? От фирмата, от която е закупен климатика ме убеждават, че това е напълно нормално, но на мене нещо не ми се вярва. Оправим ли е този дефект и нормално ли е това? Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Това не е дефект.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    А какъв смятате, че е "този дефект"? Че прави по-висока температура от зададената ли?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Ако прави така само при включване е нормално.
    После какво става е интересно, след 30 мин. от включването примерно.
    Тогава пак ли се колебае температурата 22 - 19гр. ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Незнам дали е дефект, може би трябваше да го сложа в кавички. Постоянно прави така, няма значение дали т 30 мин. или от 30 часа е вкючен. Прсто не поддържа задената температура , а с около 4 градуса по-висока. Когато примерно съм му задал темп.20 градуса, той ги достига, минава ги и на около 22,5 градуса, аз му намалям температурата на 19 или 18 за да си намали оборотите. Тогава чак, той "спира", така да се каже. Просто не пддържа зададена температура, а трябва постоянно да си "игрия" с дистанцинното, хем за да поддържа топло, хем за да си рабти и икнмично.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Много модели подминават зададената от управлението температура. Не виждам каква е драмата - като искате 22°С ,задавате му 19°С...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Много модели подминават зададената от управлението температура. Не виждам каква е драмата - като искате 22°С ,задавате му 19°С...
    И това съм опитвал, но когат падне под 22 градуса би трябвало да се включи, но той се включва чак на 19 градуса т.е. веднъж я подминава /при запотляне/ и "спира" на 22, но сле това не ги поддържа, а слиза до зададената. За тези колебания гвря. Иначе ако си беше някаква такава кнстантна разлика, нямаше да е проблем.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #8

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Ами тогава задавай температура 4 градуса по-ниска. Не разбрахте , че градусите ,задавани от дистанционното не са градуси , а ориентировъчни степени.
    P.S. Някой ме изпревари...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #9

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Ако го прави от скоро това разминаване в градусите аз залагам на мръсни филтри.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Аз пък залагам на честа игра с ДУ. Много машини при първоначално включване се надвишава зададената температура, но след това мощността се намаля и нещата улягат. Мен повече би ме заинтересувало защо машината работи като конвенционална, но имам подозрение, че пак е виновно устройството зад ДУ.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #11

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Що не помогнете на човека да си реши проблема? А той е свързан със саморегулирането на машината! Може да са филтри, може да е преоразмерен, може да е монтиран на неправилното място, на което "залагам" пък аз, а може и да не е настроен подходящо от дистанционното. Дайте скица на стаята, каква и къде е, както и снимки на монтажа на вътрешното тяло. Не е проблема в машината.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #12

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Да не си задал автоматичен режим?
    Там май има по-голям толеранс на температурата.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Зависи. На някои машини автоматичния режим работи само с датчик в дистанционното. Там толерансите са по-малки. Тази зима Тошибата я карам на автоматичен режим и съм по-доволен. Недостатък е, че вентилаторът е само на авто и не мога да задам тих режим, но пък при ниските температури е добре автото на вентилатора.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    4
    #14

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Здравейте,моя проблем с този модел климатик се състои в това че не иска да се включи преди 2 дни исках да променя позицията на клапите след като го направих без да искам го изпуснах на земята.По късно отивам в стаята гледам климатика не работи и че мига лампичка с часовник.Рестартирах го.Работеше около 15 минути и пак се изключи.спрях го от контакта.Отново се получи същото.занесох дистанционното в магазина на търговеца и ми обясниха че съм задала таймер,натискаш разни копчета и после кача че всичко е ОК.Прибрах се.Пуснах го.Изненада след 15 минути отново спря.Звънах им по телефона,казаха във вторник пак да отида в магазина да погледнат дистанционното.Моля помогнете тъй като съм с малко дете и направо съм в шок!!!20181202_104757.jpg20181202_104923.jpg20181202_104854.jpg

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #15

    Отговор: Проблем с климатик National CS-H255A

    Пробвайте да стартирате машината отново от управлението. Ако диода индикиращ таймер започне да мига след като машината е спряла, означава, че има проблем с нея. Много се съмнявам да сте активирали таймер от управлението, след като даже не сте наясно как се работи с него. Имате ли упътване за работа с това управление?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик National H23 грешка.
    От diss във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-16, 11:05
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 21:30
  3. Заскрежен климатик NATIONAL CU-H227A
    От higdound във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 26-11-14, 12:30
  4. Проблем с климатик national-не топли
    От nike65 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-12, 13:34
  5. Климатик National Eolia
    От tacho5 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-10, 12:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе