Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By ogi28b

CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1

    CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при нагласен таймер за включване

    Здравейте,

    Нагласил съм таймера на въпросния климатик да се включва в 16:30. Забелязах обаче, че всеки път, точно 70 минути преди нагалсения час (в 15:20), климатикът се отваря, започва да духа лекичко, все едно на QUIET-режим, през това време лампата "POWER" мига. Това продължава около 10-15-20 секунди, след което климатикът се затваря и спира.

    Минават точно 50 минути и в 16:10 ч. климатикът се включва и започва да си работи, все едно си е включен ръчно от дистанционното. Сега вече лампичката "POWER" не мига, ами си свети постоянно, както е нормално. На дистанционното продължава да стои надпис OFF. Не мога да променя силата на вентилатора, нито посоката на насочване. Мога да променя само градусите. За да заработят другите функции - трябва да му дам команда за включване от дистанционното и тогава всичко си е активно.

    Мисля, че 2-3 пъти се е включвал и в различен час вместо 16:10, например 16:05 или в 16:20, но със сигурност е било предварително в минути, кратни на 5. Първоначалното включване с мигаща лампичка POWER става винаги неизменно в 15:20 - 70 мин преди настроения час за включване.

    Проверил съм настройката за часовника, както и да не би да е активиран втория таймер, но не е, а и часовникът е точен. Прегледах също и ръководството за крайния потребител - не видях да е описана подобна логика на операциите. Не съм пробвал да го настроя за друг час, освен този.

    Някой по-опитен дали знае и може да обясни защо така прави климатикът?
    Този пост е редактиран от ogi28b; 27-12-18 в 19:10. Причина: правописна грешка в заглавието

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #2

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Здравей. До колкото съм чел климатика се пуска около час преди зададения час, за да обдуха температурния дачик и да прецени, от каква температура трябва да догони зададената му на дистанционното. В зависимост дали разликата е голяма или малка, от това вече зависи и кога точно ще се пусне. Целта е в часа, който си задал на дистанционното температурата да бъде достигната. Не претендирам, че съм прав. Мисля, че такъв е смисълът на работа на таймера. Поздрави!

    Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Благодаря ти за отговора. Подозирах нещо подобно - че целта е не да се включи в зададения час, а в него да е на зададената температура. Не го написах умишлено, за да не подведа някой с измислени разсъждения, но щом не е само мое подозрение, вече съм по-наясно. Просто не го видях описано да е така в инструкцията и ми се стори странно, а пък не ми се занимава да звъня по сервизи да ги питам за нещо, което видимо работи и следва някаква логика, макар и не съвсем ясна до момента. Случвало ми се е да питам сервизни техници за неща, за които нямат понятие, а после си намирам отговор в сервизен бюлетин, който те уж трябва да имат и да са чели. Не конкретно за климатик, а по принцип. Затова избягвам, ако не съм сигурен, че е проблем.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Да не е зададен режим AUTO?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #5

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Не съм пробвал при друг режим, освен отопление, дали ще се държи по същия начин. Прикачвам снимка на настройките, при които стои и чака:



    Единствената настройка "AUTO" е за силата на вентилатора, но нея я държа винаги така или ако започне да му шуми - променям на QUIET. Като го изключа - сам преминава на AUTO за вентилатора и при включване е на такава настройка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    33
    #6

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Ами промени ауто-то на вентилатора.
    Мисля че дори и на автоматичен режим да го пуснеш да работи климатика пак няма да можеш да сменяш оборотите на турбината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    А какво ти пречи, че в зададения час помещението е отоплено
    на зададените градуси?Това си е много хубава екстра.
    Например прибираш се в 17ч, и няма нужда да мислиш
    колко време преди това да се включи, че да стопли в зависимост
    от външната температура.
    Иначе включи-изключи зимата е малко безсмислено, става
    за преходни сезони и северна Африка.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Едва ли е от вентилатора.
    Индикаторът POWER мига само в следните случаи:
    - дефрост
    - когато на режим AUTO преценява какъв режим да избере
    - топъл старт
    - ON timer sampling(не знам какво означава, но според мен е точно това)

    Според мен прави ON timer sampling, каквото и да значи... може би нещо като предварителна подготовка за стартиране по таймер.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #9

    Отговор: CS-Z25TKEW се включва самоволно в друг час, при наглсен таймер за включване

    Jack Krauser, Наименованието му е точно такова, да: "вземане на пример/проба (или поредица от проби) за таймера за включване" или както колега по-горе го описа: включва се за кратко, за да обдуха сензорите и да си направи изчисления кога да започне да работи, за да може в зададения час да е достигнал зададените настройки. Благодаря ти за информацията за възможните причини за мигане на лампата.

    ccankov73, не ми пречи, даже ми харесва, наистина е идейно. Просто исках да съм сигурен, че е някаква работна логика, а не някакъв дефект. Нямам никакви познания по климатична техника, освен минимални, тип "обща култура" и не предполагах, че може да работи така. Повечето уреди, които имам, и които имат таймер за включване - започват да работят в зададения час, а не 1/2 - 1 час предварително. Затова този климатик ме учуди, защото очаквах друго и реших да се допитам до по-опитни.

    Благодаря ви за отговорите, за мен темата е с ясен отговор. Надявам се да е от полза на някой след мен.

    Ред.: Прочетох инструкциите по внимателно и в раздела "Отстраняване на проблеми" е описано, че ако индикаторът мига, то това е предварителна стъпка при подготовка на уреда за работа и че уредът може да се включи по-рано до 35 мин. за да достигне зададена темп. навреме. Признавам,че едва сега обърнах повече внимание на този текст. Можеше по-точно и по-подробно да го напишат, все пак.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 28-12-18 в 01:21.
    Gyokov и ccankov73 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Таймер вкл./изкл.
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-10-10, 11:23
  2. Таймер за вентилатор за баня?
    От shanto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-10, 15:55
  3. Отговори: 11
    Последно: 11-02-10, 21:48
  4. Отговори: 5
    Последно: 07-02-10, 17:55
  5. схема за таймер с LA555 или LM122
    От g_velev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 30-12-05, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе