Резултати от 1 до 9 от общо 9

Samsung AQV-12 MSA - грешка Е554

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #1

    Samsung AQV-12 MSA - грешка Е554

    Здравейте, от м.септември имам инвенторен климатик Samsung AQV-12 MSA. Цяла зима си работеше без проблеми. Предната седмица обаче отказа да работи. Като го включа на режим High - Heat, работи външното тяло, а вътрешното не се включва. Когато се включи - духа студено и след известно време показва Е 5/54. Четох в страницата на К:К - дават че това е изтичане на газ/ или липса на такъв. Като е на друг режим - вътрешното тяло работи, а външното - не. Викахме поддържащата фирма - дойде и го зареди с малко фреон. Заработи, но от два дни пак не работи и симптомите са същите като предния път. Моля ви, кажете какво му има.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    КК_1

    Най вероятнат причина е тази, която си прочел - изтичане на газ/ или липса на такъв.
    Правилния подход е:
    Първо се открива и отсранява пропуска.
    Източва се останалия фреон и се зарежда с ел. везна с необходимото количество, посочено на табелката на външното тяло.
    След това, ако имат желание могад да измерят температурите и да отбележат ремонта в гаранционната карта.

    П.П.
    Поредния жалък опит на техници да отбият номера. Дозареждат климатик на R 410.......

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    а може би с фреона са добавили и червен пипер да закисне пропуска

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #4

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    Благодаря ви, да знам какво да искам от техника като дойде. Че явно не разбира много.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #5

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    Напоследък на10 Самсунга 6 са със сцепени 4-пътни вентили-правено недонаправено.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #6

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    КК_1

    Най вероятнат причина е тази, която си прочел - изтичане на газ/ или липса на такъв.
    Правилния подход е:
    Първо се открива и отсранява пропуска.
    Източва се останалия фреон и се зарежда с ел. везна с необходимото количество, посочено на табелката на външното тяло.
    След това, ако имат желание могад да измерят температурите и да отбележат ремонта в гаранционната карта.

    П.П.
    Поредния жалък опит на техници да отбият номера. Дозареждат климатик на R 410.......
    )))))))
    Бе много си прав, ама.......ако някой го види тва, много моля да ме викне да видя и аз! А, причини има де, но е политика на компаниите. Не винаги бачкаторите са криви, макар че има и малоумници доста.
    А, може ли и една добавка към дейностите? За да е ОК всичко, ако щат и да го надуят с азот, па после и ако го вакуумират..........ехеееееееееее.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #7

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    Здравейте отново! По въпроса за моя климатик - идваха от фирмата за поддръжка, отново го пълниха с фреон. Работи седмица и нещо и отново отказа да топли - пак показва Е 5/54 - изтичане на газ. Говорихме с поддържащата фирма - сега имали много работа, да сме се обадили на "Техномаркет", от където е купен, тъй като според тях било от външното тяло, а те не можели да го оправят.Нали за това са поддържаща фирма? До сега колкото пъти са идвали, нищо не са попълвали в гаранционната карта. Не знам какво да правим.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    Искай от поддържащата фирма да ти демонтират външното тяло и да го занесат в К и К, тяхно задължение.
    А в Техноматкет звънни, колкото да се опачеш от поддръжката, кажи им че след месец, ще наминеш да си ти върнат парите.

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re: Проблем с климатик Samsung AQV-12 MSA

    Много'' специалисти'' се навъдиха напоследък,два пъти да го зареждат и фреона се губи....за какво ходят тогава....?Интересно ми е и техните шефове за какво го държат?Явно са добри в пробиването на дупки ''всякакви''/сетих се за филма ''СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСИЧКО'' с АПОСТОЛ КАРАМИТЕВ/Незнам какво да кажа - всеки се учи -но не за сметка на клиента....Може ли да пращат новобранци само за да отбият номера...а после...яд ме е че има такива фирми....тежко ни- ще си патиме всички от такива глупости....Съвета ми е - обаждаи се във фирмата,докато не пратят читав техник да свърши работа....не се отказвай....успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SAMSUNG - 32"C650 - грешка
    От plamen101 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-11, 15:13
  2. Климатик SAMSUNG AQV-12ABAX - * грешка E458
    От gangalov във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-11, 10:56
  3. грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??
    От blajoblajo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 10-02-11, 14:26
  4. Samsung AQV09F2VE - грешка Run + вентилатор
    От vanyo_83 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-10, 15:22
  5. Samsung AQV-09NSBN - индикира грешка
    От klimastil във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-09, 16:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе