Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Мнение за инверторен климатик LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #1

    Мнение за инверторен климатик LG

    Да попитам какво е всеобщото мнение за климатици марка LG? Къде се произвеждат, какво им е качеството и прочие.. колебая се дали да заложа на тази небезизвестна марка за техника, но не знам като качество на климатиците как са ?
    Интересува ме един модел 12-ка: LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0) за стая 21 кв.м. стандартен хол, панела, без изолация и с дървена стара дограма, но сравнително добре запазена. и по принцип за 12-ка ли е тази стая?
    Другите ми варианти за Мидеа DC invertor , предлагат ми и Нипон, но се замислям за него.. По-добре да заложа на Мидеа, те са поне с компресор Тошиба доколкото съм запознат. Хитачи е другата марка на която съм се спрял и умувам, хвалят ми я, но не знам, китайшън си е..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #2

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Като гледам, "хвърляш" око все на "класни" машини...Или си ограничен в бюджета или просто си подведен с грешна информация...

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #3

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Като гледам, "хвърляш" око все на "класни" машини...Или си ограничен в бюджета или просто си подведен с грешна информация...
    Ами лошото е че незнам на какво да хвърлям око вече, то всичко се прави в Китай. Естествено че има и по добри МАРКИ от изброените, но цаката е не да си хвърлям парите за марка а за нещо което ще ми върши пак същата работа само че няма да се изръсвам с пари заради доброто име, което не във всички случаи е толкова добро да не кажа прехвалено.. Въпроса ми дали за сумата около 1000 лв. може да се намери надежден климатик от който да съм доволен?
    Иначе кои марки според теб си заслужават искам да чуя мнението ти

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    lubaka_slk Единствено този модел мога да ти предложа за твоите 21м2 като вариант но е с 100 лв. над твоя бюджет.
    http://www.**********************/klim...2-lkc-925.html

    Или ако имаш добра изолация и дограма този:
    http://www.**********************/klim...e25va-817.html

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #5

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    lubaka_slk Единствено този модел мога да ти предложа за твоите 21м2 като вариант но е с 100 лв. над твоя бюджет.
    http://www.**********************/klim...2-lkc-925.html

    Или ако имаш добра изолация и дограма този:
    http://www.**********************/klim...e25va-817.html
    bobovo:
    Хубаво но тези магазини ги няма в моя град.. или ти смао като модели ми ги предлагаш..?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Този модел би трябвало да го има навсякъде.В общи линии и аз не виждам друго подходящо като мощност от 12 LKC, което да съответства горе-долу на бюджета.

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    На книга LG S12AF и General ASHA-12LKC са почти еднакви, като LG го дават доста по-добро при минусови температури. Ако някой е ползвал LG-то и не е вярно написаното- вече е друг въпрос...

    Може да погледнеш и LG S12AT (и дори S09AT при ниски топлозагуби), ще ти дойде на почти същата цена, има плазмен филтър (който уж върши няква работа) и малко по-голям максимум.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #8

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    lubaka_slk, аз като техник, ще ти кажа, че на марка не се робува, а нещата се избират по конкретни модели. В твоя случай, за 1000 лв, не можеш да си купиш нов качествен инверторен климатизатор.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    защо да не си купи CS/CU-YE12MKX, който се предлага все още за 1000 лева с монтажа
    към момента въпреки, че нямаше корава зима този модел се държи прилично

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    защо да не си купи CS/CU-YE12MKX, който се предлага все още за 1000 лева с монтажа
    към момента въпреки, че нямаше корава зима този модел се държи прилично
    Това и аз го потвърждавам.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #11

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    +1 за Panasonic-a

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #12

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    защо да не си купи CS/CU-YE12MKX, който се предлага все още за 1000 лева с монтажа
    към момента въпреки, че нямаше корава зима този модел се държи прилично
    принципно не чувам добри отзиви за Панасониците, затова ги изключих като вариант.. Не знам всеки си има мнение, техници, продавачи, започвам да се убеждавам че всичко си е известна доза късмет не само избор, като гледам всеки си хвали това, което продава много ясно. Затова хващам един за ушите ( мисля да е LG) и дано ви се похваля после

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #13

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Взимай смело LG-то Втора зима този модел работи без проблем Достатъчно машини имам монтирани и почти няма строшени 3 броя за датчици и един със пропуск Успех

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #14

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Нека споделя и аз моето мнение относно същия климатик, но 9-ка (LG CS-09AF), който е абсолютно същия климатик, а разликата е в софтуера за управление. Монтираха го лятото в стая 15 кв. м със западно изложение, вътрешен среден апартамент в блок с централно отопление на посления етаж. Климатика се използва като основно отопление и охлаждане (не харесвам ТЕЦ-а ). Не съм фен на тази марка, но мога да кажа, че от досегашната му работа съм изключително доволен. Помещението е с ниски топлозагуби, а сметката от този климатик за декември месец бе 15 лева (измерени с уред), като температурата, която подържам в помещението е 21 градуса. Града в който живея е Перник (700м.н.в.), а тук си е доста студеничко зимата Климатика дори при -3 -4 градуса работи в on/off режим. При външна температура -12 не се усеща въобще да се затормозява (мисля, че работи около номинала), защото си направих експеримент като качих градусите от 21 на 24 вдигна значително оборотите на компресора и ги достигна за 20-25 минути и в същото време бълваше направо горещ въздух. Смятам, че и при -15 ще работи без абслютно никави грижи. Външното тяло според мен е малко по-шумно от колкото трябва, но е поносимо. Плюс това е с двоен топлообменик и ЕВР клапан. Относно дефроста - досега от началото на зимата е направил точно 7 дефроста, които са били с продължителност между 7 и 21 минути и винаги питата накрая на дефроста е била суха. Прави ми впечатление изключително рядкото обледяване (може би заради това, че работи почти винаги на минимални обороти на компресора), изключително редкия дефрост и това, че досега не съм го засекъл нито веднъж да прави ненужен такъв. Вътрешното тяло не е много шумно, с добро качество на изпълнение без странични шумове от фреон и скърцане на пласмаси. Недостатък е малко по-шумното моторче на клапата и това, че вентилатора няма автоматичен режим на работа (вместо това има друг, който имитира естествен полъх на вятъра, който е малко глупав) Минус е и това, че климатика няма почти никави екстри, но за тези пари... толкова. Малко се поотплеснах, но ми се искаше да споделя впечатленията си.
    Това е моето лично мнение и не ангажирам никого с него. Много е важно да се знае, че този начин на работи при моите условия ще бъде различен в друго помещение с друго изложение, квадратура и топлозагуби. За сега съм много доволен от съотношението цена/качество на машината. И въпреки всичко догодина като заменям другия ми климатик в хола мисля, че ще заложа на скъп инвертор Тошиба.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #15

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Благодаря ви първо за отделеното внимание на всички тук във форума!
    Онзи ден ми монтираха климатика LG CS-12AF. Мога да кажа, че климатика топли със сигурност, което ме радва. Бях му задал 17 градуса днес и като се прибрах в стаята беше баня без апартамента да е изолиран и със стара дървена дограма. Единственото нещо което не ми харесва е в този климатик е шума от външното тяло, чува си се мамка му като се включи компресора на по-високи обороти малко дразни, но нямаше как да бъде монтиран на друго място, просто разположението ми е такова... Мисля си за варианти по-натам, понеже терасата ми е открита да я зазидам и да се премести на стената отвън.. Нещо трябва да измисли, така не ми харесва. Иначе другото което ми прави впечатление е скърцането на отвора за въздух, незнам това има ли го и при теб hristo.petrov? Също така отвора не се затваря съвсем докрай това забелязах вчера! При монтажа единия дръпна предпазното найлонче доста силно, да не би от това да е от това да се е повредило нещо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. инверторен климатик Samsung
    От Дарин Маринов във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-14, 22:39
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Мнение за инверторен климатик ELECTROLUX EXI12HK1WI
    От galimandi_80 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 16-08-12, 21:30
  4. Защита на инверторен климатик
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 21-11-11, 14:15
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе