Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Мнение за инверторен климатик LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #16

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Чак пък жега?????

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    [quote=lubaka_slk ]
    принципно не чувам добри отзиви за Панасониците, затова ги изключих като вариант.. Не знам всеки си има мнение, техници, продавачи, започвам да се убеждавам че всичко си е известна доза късмет не само избор, като гледам всеки си хвали това, което продава много ясно. Затова хващам един за ушите ( мисля да е LG) и дано ви се похваля после
    [/quote
    Цитат Първоначално публикувано от lubaka_slk
    принципно не чувам добри отзиви за Панасониците, затова ги изключих като вариант.. Не знам всеки си има мнение, техници, продавачи, започвам да се убеждавам че всичко си е известна доза късмет не само избор, като гледам всеки си хвали това, което продава много ясно. Затова хващам един за ушите ( мисля да е LG) и дано ви се похваля после
    за съжаление поради стечение на обстоятелствата нямам никакво набюдение над въпросните нискобюдженти (под 1000 лева) инвертори на ЛГ, но мисля, че в никакъв случай не отстъпват на Панасоник от предложения от мен вариант...
    честно казано борбата за надмощие в този сегмент е изключително силна и нещата в крайна сметка се свеждат по-скоро не до това дали ще е ЛГ или Панасоник, а до това кой монтира и кой ще ти обърне внимание като се счупи...
    тук във форума изобилства с примери, черни списъци, но какво от това...практиката сочи, че първо клиентите купуват, после като се получи проблема влизат във форума и констатират, че са се спряли на фирма, която на в челните класации на всички черни списъци
    или казано с други думи все още всеки коментира надълго и нашироко марки и модели, но никой не се сеща да попита кой ще монтира и кой ще се отзове при проблем и това вероятно има своето обяснение - хората не са и не искат да бъдат черногледи, а фразата "точно на мен ли ще ми се случи" е типична за българския манталитет, което в чисто национален и политически план води до липса на активна гражданска позиция и в накаква степен обяснява положението, в което се намираме...

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #18

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от zvqara
    Чак пък жега?????
    защо чак пък? Преди малко го намалих на 20 градуса понеже беше на 23 и се потях, може би причината да си е в хората не в климатиците.. и какво значение има дали е Panasonic ili LG като гледам характеристиките им пак бих избрал LG без да се замислям! А може ли да ми обясни climamarket как да преценя кой са добрите монтажни фирми? Като гледам всичко в БГ е прехвалено и всеки гледа да те прекара с каквото може, особено ако си неопитен ! Общо взето за мен няма никаква гаранция, това си е чист късмет да попаднеш на свестни монтажни фирми, голяма или малка може да очакваш всичко от тях? Вичко си е относително, аз не се ръководя от всеобщото мнение, а от опита!

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    4
    #19

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от lubaka_slk
    .....Единственото нещо което не ми харесва е в този климатик е шума от външното тяло, чува си се мамка му като се включи компресора на по-високи обороти малко дразни....... Иначе другото което ми прави впечатление е скърцането на отвора за въздух.... Също така отвора не се затваря съвсем докрай това забелязах вчера!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327507860[/time]_________________________________________________

    Имам два такива климатика и след няколко неуспешни опита(уж специални тампони за климатици, подложки и др.)реших проблема с шума, като сложих тампони купени от магазин за авточасти Рено и нивелирах добре външните тела. Продавачът в магазина спомена, че били за някакъв стар модел Рено, но точно за кой модел са и къде по автомобила се ползват нямаше представа. Зареждал от тях само защото масово се купували от фирми за монтаж на климатици.Скърцането го оправих, като напръсках пантичките на клапата с тефлонова грес на спрей. Клапата наистина не затваря до край и вентилаторът работи на много ниски обороти, когато тя е в тази позиция.Като цяло до тук съм доволен от климатиците, справят се без много зор със зададените температури(вечер 24-25 градуса в помещения от по 15 кв. с пвц дограма, гипскартон и вата на външните стени), като сметките за ток последните 2 месеца са доста под очакванията ми освен, ако Еон не са ми приготвили някоя изравнителна "брадва".

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #20

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от da4o
    Имам два такива климатика и след няколко неуспешни опита(уж специални тампони за климатици, подложки и др.)реших проблема с шума, като сложих тампони купени от магазин за авточасти Рено и нивелирах добре външните тела. Продавачът в магазина спомена, че били за някакъв стар модел Рено, но точно за кой модел са и къде по автомобила се ползват нямаше представа. Зареждал от тях само защото масово се купували от фирми за монтаж на климатици.Скърцането го оправих, като напръсках пантичките на клапата с тефлонова грес на спрей. Клапата наистина не затваря до край и вентилаторът работи на много ниски обороти, когато тя е в тази позиция.Като цяло до тук съм доволен от климатиците, справят се без много зор със зададените температури(вечер 24-25 градуса в помещения от по 15 кв. с пвц дограма, гипскартон и вата на външните стени), като сметките за ток последните 2 месеца са доста под очакванията ми освен, ако Еон не са ми приготвили някоя изравнителна "брадва".
    Колега Dan4o, би ли пояснил поне какви са тези тампони да не ми се смеят в някой магазин за авточасти като отода да попитам? Всъщност там ли трябва да се пита? Тефлоновата грес на спрей къде да търся и по-скоро къде да пръскам с не като я взема, не е ли опасно нешо така директно да се пръска грес по частите на климатика?
    Иначе на мен ми се струва че много бучи тоя климатик, преди малко си направих един експеримент, хванах го и дразнещия звук спря, после пак се появи но като размърдам стойката пак го прави да не би да не е затегнато нещо или е от неоригиналните тампони, който ми поставиха отзад, от някакъв друг климатик не от моя (доколкото чух Самсунг) Много ми е странно как намериха само 2 тампона в комплекта, казаха и че били загубени при пренасянето, тоест аз съм ги загубил...? Всъщност те не са ли в плик и ако ще се губят ще се губят и 4-те? Сега като 2 от тампоните са различни, възможно ли е да е от това бученето ?

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #21

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    lubaka_slk сложи един нeвилир и виж дали е нивилиран,че с различни тампони може и да е усукан за да дрънчи толкова много.Другия вариант е да са се сковали тампоните от леда /студа/ и за това да бръмчи на ламарина.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    4
    #22

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    За тампоните мой познат ми каза да търся такива от Рено. В магазините въобще за авточасти като питах не можеха да ми помогнат.Накрая влязох в такъв само за Рено и продавача ми ги даде без да се замисли или да ги търси в каталози.Тефлоновата грес я купих от Бриколаж.Когато клапата е отворена ще видиш къде точно трябва да пръскаш, дефакто правиш това по пластмасите и няма какво да се притесняваш.И при мен беше така с външното тяло(като го хвана и напъна на някъде спираше да бучи) докато не сложих тези тампони.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #23

    Re:Мнение за инверотрен климатик LG

    Цитат Първоначално публикувано от da4o
    За тампоните мой познат ми каза да търся такива от Рено. В магазините въобще за авточасти като питах не можеха да ми помогнат.Накрая влязох в такъв само за Рено и продавача ми ги даде без да се замисли или да ги търси в каталози.Тефлоновата грес я купих от Бриколаж.Когато клапата е отворена ще видиш къде точно трябва да пръскаш, дефакто правиш това по пластмасите и няма какво да се притесняваш.И при мен беше така с външното тяло(като го хвана и напъна на някъде спираше да бучи) докато не сложих тези тампони.
    Ще потърся в един специализиран магазин на Рено, дето се продават и коли, там става ли? Тефлоновата грес е лесна, ще я намеря тук в едни специализирани магазини за ремонти и т.н. "Домашен майстор".
    А един човек който е бил във фирма за монтиране на клими ми каза че тези тампони са били бошлаф работа и че не вършели нищо полезно, само колкото да оправдаят че в пакета има още нешо освен климатика и донякъде сигурно е прав.. като ми показа няколко по-стари климатици на тях нямаше никакви тампони, тоест може и без тях и пак си ручат като моя!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #24

    Re:Мнение за инверторен климатик LG

    Ето снимки как днес тръгна 12AF във студена стая Коментарите оставям на мразещите марката



  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #25

    Re:Мнение за инверторен климатик LG

    така наречените "омразници" не два а два камиона термометри да заснемеш пак ще плюят...
    някои могат само това, други изпитват особен оргазъм от плюнките, трети просто участват в мероприятиено без да са чули за компютри ли става дума или за компоти
    всичко това е особена черта на българския манталитет (аз му казвам промит мозък), който като отрича се самозабравя и като възхвалява също...
    и този форум представлява в някаква степен синтезирано изображение на българския манталитет, някой човек написал за проблем и само това чакат вместо да му помогнат да излеят кофата с помията...

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Мнение за инверторен климатик LG

    Защо чакахте външните температури да станат 0° та да покажете, че и този модел можел да топли.

    Защо не я направихте тази демонстрация като беше -15°, -25°С, ами сега за невярващите вижте колко мощен бил модела. Минаха вече големите студове и айде да надуем мускули, че в топлото топлел.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #27

    Re:Мнение за инверторен климатик LG

    Това са снимки при при първоначално пускане на нов климатик Монтажа беше вчера преди обяд Помещение на първи етаж абсолютно без отопление А че машината топли си знам Монтирам ги от 2010 и две зими няма проблеми с тях Тъй като у дома има две такива машини и се очакват пак студове ще ти направя няколко снимки как работят

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    7
    #28

    Re:Мнение за инверторен климатик LG

    А бе то всички топлят, стига да са правилно оразмерени и да са кадърно монтирани .....

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re:Мнение за инверторен климатик LG

    Казано по такъв общ начин не може да се отрече, че е точно така. Всички климатици до един имащи режим отопление топлят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. инверторен климатик Samsung
    От Дарин Маринов във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-14, 22:39
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Мнение за инверторен климатик ELECTROLUX EXI12HK1WI
    От galimandi_80 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 16-08-12, 21:30
  4. Защита на инверторен климатик
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 21-11-11, 14:15
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе