Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с ES-H 1264 DA0

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с ES-H 1264 DA0

    Здравейте,имам проблем с едно конвенционално ES-H 1264 DA0.На 7 години ми е,и нещо не иска да топли както трябва вече.Прави ми впечатление че турбината май работи наобратно и почти няма струя която да излиза откъдето трябва и да духа към стаята,а като си сложа ръката над вътрешното тяло и усещам че духа там доста топло директно в тавана,който е на 10-15 санта над самото тяло.Сменени са тръбен и въздушен датчик.Всичко е изчистено,няма задръстено нито филтри,нито вътре топлообменника.На колкото и градуса да наглася климатика,не става повече от 19-20 градуса в стаята.Пусна духалката и дига до 24 градуса за 30 минути...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2

    Отговор: Проблем с ES-H 1264 DA0

    Направи някоя снимка на турбината (кажи накъде се върти) и на въздушния датчик.
    Предположения:
    Профилактика правили ли сте преди да се появи проблема? - Обърната турбина? -незнам дали е възможно да се обърне.
    Другия вариант е по управлението на вътр. вентилатор (кондензатора, релета). Трябва да се огледа схемата на мотора на вентилатора. Я провери само на режим "FAN" (вентилатор) и пробвай всички скорости и прецени на коя скорост - накъде духа. Сложи един лист хартия отпред на отвора за да прецениш духа ли, смуче ли?
    Ако духа нагоре няма да стопли ако въздушния датчик е на пътя на топлата струя.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с ES-H 1264 DA0

    Май на вентилатора му липсва пускова ,прекъснала или пркъснал кондензатор.От топлият топлообмнник се получава въздушно течение което развърта турбината.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Проблем с ES-H 1264 DA0

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Направи някоя снимка на турбината (кажи накъде се върти) и на въздушния датчик.
    Предположения:
    Профилактика правили ли сте преди да се появи проблема? - Обърната турбина? -незнам дали е възможно да се обърне.
    Другия вариант е по управлението на вътр. вентилатор (кондензатора, релета). Трябва да се огледа схемата на мотора на вентилатора. Я провери само на режим "FAN" (вентилатор) и пробвай всички скорости и прецени на коя скорост - накъде духа. Сложи един лист хартия отпред на отвора за да прецениш духа ли, смуче ли?
    Ако духа нагоре няма да стопли ако въздушния датчик е на пътя на топлата струя.
    Перките на турбината са завити леко нагоре,и тя върти нагоре както би трябвало нали ?Интересното е че понякога си духа напред както трябва но само за минута някъде и после спира и почва само към тавана през ламелите.Мотора на турбината доста загрява,слагахме друг кондензатор да проверим дали е от него,пак същата работа.Интересно ми е дали наистина мотора е за смяна при положение че уж "работи" ама не знам вече какво друго остана,което може да е проблема.Турбината не е сваляна никога,че да е обърната евентуално по погрешка.А иначе това го прави само на топло(духа нагоре) .Въздушният датчик съм го изкарал настрана нарочно да не му влияе никаква струя.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: Проблем с ES-H 1264 DA0

    По тоя въпрос нищо не каза:
    "Я провери само на режим "FAN" (вентилатор) и пробвай всички скорости и прецени на коя скорост - накъде духа. Сложи един лист хартия отпред на отвора за да прецениш духа ли, смуче ли?"
    Една по една ги изреди всичките скорости.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Проблем с ES-H 1264 DA0

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    По тоя въпрос нищо не каза:
    "Я провери само на режим "FAN" (вентилатор) и пробвай всички скорости и прецени на коя скорост - накъде духа. Сложи един лист хартия отпред на отвора за да прецениш духа ли, смуче ли?"
    Една по една ги изреди всичките скорости.
    Оправи се,оказа се че проблема е с лентата пред турбината,която обира конденза ! Беше се запретнала леко,махнах я и си духа ся доволно както трябва Имам друг въпрос,колко килоома трябва да е вътрешния тръбен датчик, 5 или 10 ?
    Този пост е редактиран от Andrey Dimov; 04-12-12 в 10:18.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе