Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 2 Post By AC_From_Hell

Избор на климатик LG или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #1

    Избор на климатик LG или ...

    Здравейте,
    Аз съм нов, абсолютно неразбиращ от климатици и е възможно да ме излъжат в магазина.
    Харесал съм си климатик LG.

    1. Жилищно помещение. Двустаен с хол и кухненски бокс в едно. 2. Ще се използва предимно за отопление;3. Каква е:а) 32 - 36 кв. м. (холът и кухнята)б) ПВЦ дограма с двоен стъклопакет;в) квадратура на прозорците - 6-7 кв.м.;г) изложението е южно с две външни стени;д) 1-ви етаж, под нас има офиси, които не се използват, ново строителство, голяма влажност;е) хол и кухненски бокс в едно;ж) апартамент;4. София, център;5. желана темперетура зима - 17-20 градуса, в момента е около 7-96. Има изолация, но каква е точно, не мога да кажа. Тя е на стените, като от страни едната стена е калканът на кооперацията, там е възможно и да няма.7. Има един влагоабсорбатор, който работи постоянно зимата, хладилник, печка, абсорбатор. Нямма телевизор и друга чена техника.8. Сумата, която сме готови да отделим е за нещо качествено. Може и до 2000 лева.9. До 15 градуса външна темперетура ще разчитаме на него за отопление. За охлаждане - не мислим.В момента в двете стаи (нашата и на детето) използваме конвекторни печки. Сметките зимата стигат до 300 лева. Желанието ни е да ги намалим и с времето този уред да оправдае инвестицията си. В блока няма парно и топла вода - всичко е на ток. Ако климатика, който съм посочил не е удачен избор, моля насочетеме ме. Аз гледах предимно енергийния клас, мощността и EER/COP.Благодаря Ви.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #2

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Или !

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #3

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Според мен този ще е по подходящ , с оглед на това че под вас не се топли и имате 2 външни стени, пък може и да помага към коридора

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Или каквото Вие ми препоръчате!
    Забравих да кажа, че може и някоя мултисплит система за двете стаи (нашата и на детето), съответно 14 и 18 кв. м., една до друга, северно изложение, с една и две външни стени (като с двете, едната е пак на калкана) дали си заслужава?

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #5

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Или !
    Или този

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от BaceTo Виж публикацията
    Или каквото Вие ми препоръчате!
    Забравих да кажа, че може и някоя мултисплит система за двете стаи (нашата и на детето), съответно 14 и 18 кв. м., една до друга, северно изложение, с една и две външни стени (като с двете, едната е пак на калкана) дали си заслужава?
    За мулти бюджета не е достатъчен

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    За другите две стаи, знаем че ще трябва да отделим минимум още 3000 лева. Ще се прави поетапно. Съображението ми беше, че доста хора са против мултисплита, защото ако се развали нещо - спира на двете места. И не знам дали 3 отделни няма да е по-добре. Също така ме притеснява и консумацията на ток.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    С мултисплит ще се топлите по-икономично, отколкото с 2 отделни машини.

    Мултисплитовете са част от професионалната техника и се развалят доста по-рядко от единичните сплитове.
    mirandi одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Благодаря Ви за информацията

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #9

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Коя е фирмата , която извършва монтажа на това LG H12AK.NSM/H12AK.UL2 от Техномаркет ? И аз съм го загледал , супер цена в момента с монтажа ,

    но ме притеснява , да не осерат топ модела с кофти монтаж . Някой има ли впечатления ?

    На другите места е с поне 200лв отгоре , а и това ми е малко над бюджета , но ще се напънем.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #10

    Отговор: Избор на климатик LG или ...

    Ами като имаш в предвид, че уважаваща себе си фирма никога няма да монтира за хипермаркет, който плща средно по 80 лева за мотаж можеш сам да си направиш изводите.
    DUNDURMA и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик?
    От roskata22 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-13, 16:26
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23
  5. Избор за климатик ?
    От blqk във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 25-02-10, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе