Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

SANYO SAP-DS45T2(N)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    9
    #1

    SANYO SAP-DS45T2(N)

    Здравейте,

    първо да кажа, че форумът е страхотен и съм научил много полезни неща.

    Имам една такава питанка: харесъл съм си следният климатик за едно помещение от около 43м2 SANYO SAP-DS45T2(N). Търсих във форума, но не намерих нищо за този климатик. Ще се радвам на някакви коментари преди да съм го закупил окончателно.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Цитат Първоначално публикувано от vacano
    Здравейте,

    първо да кажа, че форумът е страхотен и съм научил много полезни неща.

    Имам една такава питанка: харесъл съм си следният климатик за едно помещение от около 43м2 SANYO SAP-DS45T2(N). Търсих във форума, но не намерих нищо за този климатик. Ще се радвам на някакви коментари преди да съм го закупил окончателно.

    Благодаря предварително.
    Климатик с много екстри, но с нисък КОП - 3.25.Мисля, че ще стигне за отоплението на това помещение, но помисли за същите пари за малко по силен климатик и с КОП 3.88 ето го http://dimeli.eu/klimatici/sanyo/39-sap-dk56u2 с по -малко екстри е, но според мен по -ниската консумация и по голямата мощност компенсира екстрите на предложеният от теб.


    ако държиш на екстрите и имаш още малко излишни пари ето го със същите екстриhttp://dimeli.eu/klimatici/sanyo/73-sap-ex56u2
    какво ще се отоплява-апартамент, къща, офис?

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    9
    #3

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Да толкова му е СОР-а, не съм много наясно, но има ли съществена разлика между 3.25 и 3.88?

    Ето това е описанието на машината в ТермоКлима:
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=245

    Бях се спрял на следната машина на Дайкин, но пуста гъзария и екстрите ме разкандардисаха DAIKIN S40JTPP
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=157

    Тук СОР-а е 4.5

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Джъсти, пак твориш свободни съчинения. Този COP не е нисък за климатик с номинал 6.3 и макс 8.8кW.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Цитат Първоначално публикувано от vacano
    Да толкова му е СОР-а, не съм много наясно, но има ли съществена разлика между 3.25 и 3.88?

    Ето това е описанието на машината в ТермоКлима:
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=245

    Бях се спрял на следната машина на Дайкин, но пуста гъзария и екстрите ме разкандардисаха DAIKIN S40JTPP
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=157

    Тук СОР-а е 4.5
    Този дайкин е слаб за това помещение .Какъвто и да му е копа и екстрите, ако го ползваш зимата при ниски температури под 3-4 градуса ще студуваш с него- .Пиши какво е помещението в къща, апартамент офис или друго?

    Все пак едно е да консумира 1.6кв в режим отопление друго е 1.94кв.-340 вата повече на час-това е консумацията на моето фуджитсу-дженерал на минусови температури.

    В крайна сметка за отоление ли ще го ползваш? Ако е за отопление взимай по силният без значение дали с екстрите или без екстрите те 43 квадрата не са малко

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Джъсти, пак твориш свободни съчинения. Този COP не е нисък за климатик с номинал 6.3 и макс 8.8кW.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Касап дали е нисък или не зависи от критериите които има всеки един потребител ниски критерии= нисък КОП...
    За мен разлика от 3.25 до 3.88 е съществена... за друг не е....

    Да не говорим за разликата в КОПа с Нокрия 14 която е с КОП 4.44 и на цена 2370 лева без монтаж...
    Ако не друго по не ББ все още не е забранил всеки свободно да изразява своето мнение.

    Ванко 68 не дава лоша дума да се издума за дайкин, изглежда и ти боледуваш от същата болест по отношение на саньо...
    Без да искам 2 последователни поста моля модератор да ги обедини в 1

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Джъсти,разлика от 0,6 на 3,9 общо е около 15%.Наглед е много,само че това е при + 7 гр,когато климите така и така не харчат много. Ако единия изгори 30 лв,другия ще е с 35...Лелеееее,ква разлика,за теб значителна,ама за нас не е....
    Освен това още не си погледнал сервизните на двата модела как се държи КОП при спадане на температурите.Доста от класните машини с КОП над 5 се оказват,че спада на КОП при -10 гр е над 50-60%,докато на конвенционалния Дайкин примерно е 35 % . Така,че те моля повече да не даваш любителските си оценки в тая насока за каквото и да е било,подвеждайки хората,които търсят инфо тук.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Джъсти, ако този DAIKIN S40JTPP е малък за 43 квадрата, аз Асан да се прекръстя....Стига с тея мощности от 10 kW нагоре за такива помещения?! Да ти кажа ли че съм слагал есента машина с номинал от 3.6 kW в помещение от 38 квадрата, като две от стените са външни с прозорци, първи етаж, отдолу гаражи и пича се виждам от време на време с него и не спира да ми благодари....

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    9
    #9

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)




    Ето колеги, тук се виждат 2те помещения, с червено съм отбелязъл къде ще стои машината. Хем ме сърби за екстри хем от магазина ми казаха, че бидейки всичко на японски едва ли ще мога да ползвам всичко пълноценно...

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Джъсти, ако този DAIKIN S40JTPP е малък за 43 квадрата, аз Асан да се прекръстя....Стига с тея мощности от 10 kW нагоре за такива помещения?! Да ти кажа ли че съм слагал есента машина с номинал от 3.6 kW в помещение от 38 квадрата, като две от стените са външни с прозорци, първи етаж, отдолу гаражи и пича се виждам от време на време с него и не спира да ми благодари....
    А има ли такива които са недоволни и те псуват?

    Защото по принцип досега никой търговец/техник/монтажник не си е признал за такъв случай.Всеки търговец във климатичната тема се "хвали" от доволни клиенти.Всичките клиенти на търговци и монтажници са щастливи и доволни...

    Изобщо човек остава с впечатлението че няма недоволни, а дали на практика е така?Колко от вас гарантират температура на помещенията и плащат неустойка ако климатика не успява да я поддържа-ако имате качете формуляр да го видим ?Не че съм срещал такава фирма за продажба н а климатици, НО все пак "хвалбите" трябва да подплатени и с отговорност в случай, че сметката излезне невярна.
    Ако претендирате,че за вас примското правило "erare humanum est" не важи и никога не грешите, то тогава аз само ще мълча, защото каквото и да кажете понеже не грешите никога винаги ще сте прави...

    Ванко винаги съм боравел с факти, а не с доводи затов аи посочих разликата в КОПА, потребителя сам да си реши дали разликата е значителна или не.Ще приема на 100% твоят извод, че тази разлика не е значителна ако ти плащаше сметката за ток на хората на които си монтирал климатици, дотогава обаче всеки един потребител понеже не ти а той ще си плаща сметките за ток сам решава дали разликата е значителна...

    Спора е безсмислен всичко зависи от изолацията/топлозагубите, външната температура и желаната вътрешна температура.За мен 22-23 е ниска температура за зимата 25- 25.5 е добре.Опита събран о отопление с климатик се базира на нова мансарда без съседни отоляеми помещения

    Цитат Първоначално публикувано от vacano



    Ето колеги, тук се виждат 2те помещения, с червено съм отбелязъл къде ще стои машината. Хем ме сърби за екстри хем от магазина ми казаха, че бидейки всичко на японски едва ли ще мога да ползвам всичко пълноценно...
    Това е друг филм з а който е по добре 2 климатика, но в крайна сметка ти си решаваш

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Хем ме сърби за екстри хем от магазина ми казаха, че бидейки всичко на японски едва ли ще мога да ползвам всичко пълноценно...
    Твърдейки подобно нещо, сигурно имат предвид превода, с който ти го продават. Във форума има достатъчно колеги, които ще ти помогнат с "къщичките", така че не се притеснявай.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    vacano- какво значи,че те сърби за екстри??? Повечето от тези в климите( да не казвам всички) са рекламирани с една единствена цел - ЗАРИБЯВКА НА КЛИЕНТА. Какво значи еди какъв си филтър,като се окаже парче филтърна хартия с размери 5х10 см ...Колко см3 ще успее да филтрира за един час работа? Колкото за един аквариум сигурно...Или пък т.нар кислороден генератор !!! Откъде ще генерира допълнително кислород ??? От азота ли? Или от въглеродния двуокис може би ? Всичко,което търсиш в климите като екстри,го има като отделни ПЪЛНОЦЕННИ уреди или устройства,а не мижавите джиджавки,наблъскани в ограничения обем на вътрешното тяло. Сещам се за аспирацията в някои модели с фантастичната производителност от 10-20 м3/ч....За сведение едно кенефно вентилаторче има 80-100 м3/ч ....В обемче като една баня или WC сигурно има полза от 20 лв инвестиция,ама да дам 1000 лв повече за 10 м3 въздух просто няма да стане.
    Имаше една статия навремето в сп.Hi club. Там редактора само потвърди тезата ми,доказвайки,че телефоните с камера,видео и аудиоплеъри и др,по нищо не могат да се сравнят с отделни такива устройства. Никога снимка с телефон 5 МП няма да е на нивото на снимка от стария ми цифрак със същите 5 МП.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #13

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    А има ли такива които са недоволни и те псуват?
    Джъсти, може и да е имало такива които са ме псували, не отричам, но това е било във времето когато над мен са висяли доста хора с претенции че разбират, а всъщност нищо....И естествено негативните реакции от потребителите понасям първо аз като човек срещаш се с тях...Занимавам с с японски климатици почти от зората на тяхното внасяна в границите на България, така че съм наясно с техните възможности...(това и друг път съм го писал). И за да твърдя подобни неща, те са на базата на опита ми свързан с тези машини.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #14

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    vacano, за голямата стая взимаш Panasonic CS-289XB

    Модел: 2009 година /Made in Japan/
    Параметри на климатика при 7°С външна температура:
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.6 – 4.2)
    Консумация: 465 W (75 – 1020)
    COP: 6.02 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Отоплителна мощност: 3.2 kW (0.6 – 7.7)
    Консумация: 510 W (75 – 1980)
    COP: 6.27 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатика при 2°С външна температура:
    Отоплителна мощност: 5.6 kW
    COP: 6.15 (средна стойност)
    APF: 6.7
    За малката стая взимаш Sharp AY-W22SV

    Модел: 2009 година /Made in Japan/
    Параметри на климатика при 7°С външна температура:
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.7 – 3.3)
    Консумация: 395 W (140 – 870)
    COP: 5.57 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.7 – 5.0)
    Консумация: 435 W (130 – 1240)
    COP: 5.75 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатика при 2°С външна температура:
    Отоплителна мощност: 3.6 kW
    COP: 5.66 (средна стойност)
    И със сигурност тези две машини ще ти поддържат 25° при -15 външна температура без никакъв проблем.... И двете са с екстри, ако това има значение за теб...

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:SANYO SAP-DS45T2(N)

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    vacano- какво значи,че те сърби за екстри??? Повечето от тези в климите( да не казвам всички) са рекламирани с една единствена цел - ЗАРИБЯВКА НА КЛИЕНТА.
    Знаеш, че не споделям мнението ти. Има екстри и Екстри. Не мога да избягам от любимата аналогия с автомобилите
    Там екстри са: кожения салон, автоматичната скоростна кутия, 4х4, подгряване на седалките. Аз намирам известна разлика в полезността на изброените. Също така, има и различни реализации - примерно 4х4: на Ауди, Кия, Субару, Лада Нива.
    Та да не правим такива генерални изводи, защото всичко си зависи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo
    От blue1 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1637
    Последно: 09-05-23, 19:40
  2. Sanyo SAP-222NVR & Co
    От fizika във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-12, 08:51
  3. Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria
    От vacata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 26
    Последно: 04-01-11, 11:02
  4. Sanyo SAP 259V
    От pagocTuH-Sanyo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-10, 02:03
  5. Sanyo SAP-ZK22X
    От tracers във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-09, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе