Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #16

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Никои не ме е питал ,как може така да ми взимат снимката.
    Чудно защо тези фирми не си снимат сами климатиците.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #17

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Съвета ми е да им пишеш на e-mail и им казваш, че ще ги съдиш, ако не махнат снимката.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Цитат Първоначално публикувано от Michel
    Никои не ме е питал ,как може така да ми взимат снимката.
    Чудно защо тези фирми не си снимат сами климатиците.
    Защото за да го снимаш сам, трябва поне да си го видял някога.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Съвета ми е да им пишеш на e-mail и им казваш, че ще ги съдиш, ако не махнат снимката.
    И за какво ще ги съди???

    По -голям ефект ще има уведомяването на комисията за защита на потребителя-че са сложили на страницата си снимка на климатик който те нямат/не предлагат(нали е втора употреба, дори и да имат същия модел, то той не е този от снимката) и така въвеждат в заблуждение потенциалните купувач-потребители относно състоянието на предлаганата от тях стока-в конкретния случай климатик.Има сериозни имуществени санкции.
    Уведомявай комисията, без да предупреждаваш, така санкцията ще ги тресне като светкавица от ясно небе и ще придобият ясна представа за народната поговорка "Парен каша духа..." .

    П.П. По мое мнение това прекопиране на снимки на климатици на членове на форума се извършва от няколко членове на форума ни, които работят в тези фирми.Засечете IP адресите и вижте ако има опция кой е свалял тези снимки, по кое време и му лепнете един БАН да се научи.Не е за първи път.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #20

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    П.П. По мое мнение това прекопиране на снимки на климатици на членове на форума се извършва от няколко членове на форума ни, които работят в тези фирми.Засечете IP адресите и вижте ако има опция кой е свалял тези снимки, по кое време и му лепнете един БАН да се научи.Не е за първи път.
    Това е добро решение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #21

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    За много години на всички в този форум.
    След като прочетох някои теми в форума в мен възникнаха някои въпроси относно моето климатиче.
    1.При монтажа неми изолираха тръбния път по отделно техниците ми казаха че така били по добре,а тръбният път е 4м.
    2.Откакто климатика е сложен на отопление го дебна при разкрежаване да изсъска но никога него прави ина4е се разкрежава.
    Та въпросът ми е нормални ли са тези неща? Иначе машинката засега добре се справя поддържа без проблем 25-26 градуса.
    Благодаря ви предварително.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Монтажа с тръбите в обща изолация НЕ Е НОРМАЛНО, но при НЕНОРМАЛНИ монтажници=ненормален монтаж...

    За другото което пишеш общо взето е относително нормално, но като не знаем тези параметри (без цената) и отговорите ще са относителни като зададения въпрос...

    П.П. Пий си ракията/виното или , навиквай жената :rolleyes: или тя теб , а пък другото все ще се нареди...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #23

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    justify
    Не мога да разбера за какво са необходими тези данни за това което питам но ще ти ги дам.
    1.жилищно
    2.и за двете
    3.
    а.50 кубика
    б.ПВЦ двоен
    в.5 квадрата
    г.Север-запад
    д.4
    е.хол
    ж.апартамент
    4.Пазарджик
    5.27/25
    6.5см минерална вата
    7.PC/TV
    8.купен е вече
    9.-15/35
    10.
    Относно тръбния път ме интересува какви загуби ми причинява това и защо?
    Евентуално какво може да се направи като изключваме подмяна на същия ,току що ремонтирах стаята.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    И аз не разбирам: "За какво питате след като сте го купили?" Ако е за да го одобрим, да останете доволен от добре сключената сделка и да гледате към климатика с умиление докато си пиете ракията и за да Ви кажем, че всичко е ОК като психолози : "Добре всичко е ОК.Бъдете спокойни."

    А иначе като ползвател който обича зимата температура каквото обича и лятото, тоест в диапазона 24-26 градуса мога да кажа:

    Ако действително помещението ви е 50 кубика(20 квадрата х 2.5 височина) при зададени да поддържа 25 граудса:
    -според мен до - 7 ще се справя със сигурност;
    - до -10 градуса ще се справя ако няма мъгла или силен снеговалеж(ако външното тяло не е покрито тяло) който да навява на топлообменника ще се справя при зададена вътре 25 градуса.Ако тялото е покрито отгоре и отстрани където се вижда топлообменника ще се справя дори при силен снеговалеж;
    - под -10 градуса при зададени вътре 25 градуса може да се справи може и да не се справи и ще зависи изключително от това каква е влажността защото мъгла може да има и при -18 градуса.Принципно проблема е от +2 до - 3 градуса при силна влага/мъгла навън.Тогава се събира бързо скреж което води до по-чест дефрост.Ако нямате голями топлозагуби или дори да имате те са компенсирани от "топлоприход" през стени/таван/под от ваши съседи то климатика няма да има проблем и до -15 градуса.
    Климатика е хубав и заради по-тежкото вътрешно тяло -13.5 килограма.Друг въпрос е колко пари сте дали и дали за тези пари си струва-този въпрос няма голям смисъл защото е post factum (след покупка).

    Относно въпроса за тръбния път: Не е голям проблема, но все пак намалява ефективността на климатика който при ниски температури под -7 ще е на границата да поддържа 25 градуса, още повече че хола е северозападно изложение и в един момент може да се окаже, че общата изолация и допира между двете тръби води до по-малка мощност и невъзможност за поддържане на желаната температура от 25 градуса.След като изключвате нов монтаж на тръбите поотделно.Препоръчвам ви на пролет да изберете хубава изолация за тръбите, да си купите изолационна лента(може вместо нея по-дебело алуминиево тиксо което ще пази изолацията от силното слънце лятото) за монтаж на тръбен път и там където излиза тръбния път извън апартамента да махнете старата изолация и от там до външното тяло да разрежете новата изолация по дължина да обгърнете всяка от тръбите с новата изолация да облепите стегнато с монтажната лента/алуминиевото тиксо всяка тръба по отделно и след това двете заедно.
    Този начин не е много правилен и е доста ахмашки, но при липса на желание за нов монтаж на тръбния път .

    Ако външното тяло е на недостъпно/неудобно място не се занимавайте вие, а отделете пари да не стане някоя беля...

    П.П. само не казвай, че климатика е втора употреба закупен от Булхес

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #25

    Re:Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2

    Здравейте justify
    Благодаря Ви за изчерпателния отговор.И аз мислех така да постъпя с тръбният път но не бях сигурен колко ще е ефекта и дали има смисъл да го правя.А климатичето не е купено от Булхес взех го от пловдив Аполо клима.
    За това дали ще се справя или не с отоплението не съм питал сега а и то няма смисъл защото аз знам как работи
    За да не пишете друг път толкова много обръщайте малко внимание на датите и точно какво се пита в въпросите .Запитването ми е от 16.01.2012г и нямам нужда от вашето Одобрение или Успокоение сам се сещате защо надявам се.Просто исках да се консултирам с някои по знаещ относно тръбния път и това че при Дефрост не се чува обичайният шум .
    С поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с климатик Sanyo sap cg 25 a
    От vanyo_83 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-12, 01:06
  2. Продавам климатик Конвенционален Sanyo SAP-KR184/CR184
    От babun във форум Приключили продажби
    Отговори: 16
    Последно: 16-07-11, 21:27
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Търся вътрешно тяло за климатик Sanyo
    От Jackas във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-11, 06:52
  4. Отговори: 0
    Последно: 23-04-11, 21:07
  5. Продавам части за климатик SANYO и BEAVER
    От popovski във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 05-03-11, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе