Резултати от 1 до 11 от общо 11

Съвет за Sharp AY-P458SC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #1

    Съвет за Sharp AY-P458SC

    Здравейте,отскоро се сдобих с климатик SHARP AY-P458SC (японски втора употреба) 100V. и моля ако някой може да ми каже,какви функции имаa? (аз знам за аспирация,плазма и йонизация),но не знам как действат и дори как се пускат(абе като цяло съм много бос в тази област).
    Като цяло,ако някой може да ми каже как мога до използвам пълноценно,или да ми кажете от къде мога да намеря сервизно ръководство.Дори дистанционното му не мога да разгадая,намерих снимки с превод на БГ, но има копчета които не отговарят на моите.Предварително благодаря!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    stutci, напълно ли си сигурен, че твоя климатизатор има аспирация? Иначе модела има Plasmacluster, а колкото до дистанционното управление - не мислиш ли, че отговорност за това да можеш да работиш и имаш пълен превод на функциите, имат тези които са ти продали машината?!
    Оригиналното управление за серията P~SC е модел A626JB и изглежда така:


  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    stutci ,както ти каза Сашо-търси си превода от фирмата продала ти климатика-това е най елементарното което е трябвало да направи за теб.Иначе дистанционното за модела е CRMC-A618JBEZ и трябва да е като на снимката отдолу,за да може да ползваш пълноценно функциите на климатика.

    Сашо,сега видях, че си пуснал снимки,но защо излиза A618JBEZ ,а не A626JB ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #4

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    Динко, дистанционното което си дал на снимката не е това което си упоменал, а това което съм споменал в моя пост. Това което упоменаваш има бутон за аспирация, а серията P~SC нямат аспирация. Друг е въпроса, ако 8 след 45 е някаква модификация и означава точно хибрид с аспирация. В този случай, дистанционното управление е A618JB (това което си споменал ти).

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #5

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    за аспирацията съм сигурен,защото маркуча който излиза навън дърпа въздух(да не говоря какво става с стаята когато комшиите ми запалят печките )и отсъщия този маркуч през лятото трябвало да ми вади конденс.Поне така ми казаха тези които ми монтираха климатика,а за дистанционното ми дадоха снимки с превод ама доста от надписите на копчета не отговарят на превода на снимката. А на средното зелено копче(най-отдолу) имам нарисувана къща с вълнообразни линии.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Динко, дистанционното което си дал на снимката не е това което си упоменал, а това което съм споменал в моя пост. Това което упоменаваш има бутон за аспирация, а серията P~SC нямат аспирация. Друг е въпроса, ако 8 след 45 е някаква модификация и означава точно хибрид с аспирация. В този случай, дистанционното управление е A618JB (това което си споменал ти).
    Мда,модела на моята снимка е без 8ца в означението...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #7

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    stutci, тези модели, които имат комбинирана аспирация с кондензна линия, нещата стоят по следния начин - маркуча който извежда конденза през лятото, се използва и за отвеждане на въздух от помещението. Във ваната на климатизатора има поплавък (на принципа на сифон) и когато има вода над определено количество във ваната поплавъка се отваря напълно или се притваря, в зависимост от това дали си активирал аспирацията. Модела може само да изкарва въздух извън помещението.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #8

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    добре,а защо ми вкарва пушек отвън?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329854340[/time]_________________________________________________

    добре,а на мен защо ми вкарва пушек от вън.(че печките на дърва и въглища при нас са на мода) и климатика ми е произведен уж през 2003г.

    А можете ли да ми кажете дали е добър или са ме прекарали?

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #9

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    Модела е добър, а колкото до това, че ти вкарва миризми от вън, нищо чудно...все пак тръбата не е с малко сечение и при леки течения, може да вкарва миризми от вън.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #10

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    При мен не само при леки течения ,ами като застана при самата тръба усещам че засмуква въздух постоянно.И за това питам от къде мога да намеря някакви инструкции за ползване на този модел климатик.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #11

    Re:Съвет за Sharp AY-P458SC

    Извинявам се за късното публикуване,ама аз чак сега видях че дистанционното ми е A617JB

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330870484[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Модела е добър, а колкото до това, че ти вкарва миризми от вън, нищо чудно...все пак тръбата не е с малко сечение и при леки течения, може да вкарва миризми от вън.
    Извинявам се за късното публикуване,ама аз чак сега видях че дистанционното ми е A617JB

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sharp LC-50LE652E
    От Ventsislav Velkov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-14, 18:03
  2. Sharp с нов тв. стандарт SHV
    От Egu във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 19-08-11, 16:22
  3. Проблем с LCD TV SHARP WD1
    От jivko във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-08, 14:09
  4. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31
  5. prodavam GSM sharp gx 10i
    От tonita във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-05, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе