Резултати от 1 до 3 от общо 3

Въпрос за SHARP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #1

    Въпрос за SHARP

    Здравейте. Имам SHARP AY-XPC12JHR който е на три години.Напоследък горе -долу през половин час спира да работи за 10-на мин.и през това време стаята изстива.После тръгва,но винаги спира преди да достигне зададената температура.Според мен,трябва да поддържа темп.която съм задал,а не при зададена темп.23гр.да тръгва когато стане 19гр.Всякакви настройки съм пробвал,но си е все така.Дали е за техник или нещо не правя както трябва по настройките?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #2

    Отговор: Въпрос за SHARP

    По принцип един инверторен климатик не би трябвало въобще да спира, а само да сменя оборотите в зависимост от температурата в стаята, а при достигане на зададените градуси би трябвало само да върти вентилатора.Какъв инвертор ще е ако работи само на он-оф.На он-оф инверторът може да работи ако не е правилно оразмерен.Сега при теб не знам как е може някой датчик да ти прави номера...за другото дори не искам да го споменавам щото струва, колкото половината от цената на един нов.Моя Шарп не спира...само намаля оборотите сега като е топло и си поддържа температурата...отворя ли вратата на хола да проветрявам веднага...е не баш веднага, но усеща че стаята се захлажда и само чувам как почва да товари турбината и да дига обороти, като си достигне 23-24 намаля и върти на ниски обороти, колкото да я поддържа.Друго, за което се сещам е често да ти размразява за да изключва така, а това значи, че губиш фреон.Но аз не съм специалист!Редно е специалистите тук да си кажат мнението...има доста момчета, които работят в сервизи.Нас шарпавоте много не ни харесват.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3

    Отговор: Въпрос за SHARP

    Какво стана с този климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR
    От p0ckata във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 217
    Последно: 10-11-23, 22:00
  2. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 07:57
  3. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 08:51
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 20:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе