Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с температурите на Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #1

    Проблем с температурите на Sharp

    Здравейте, имам проблем който не се реши след профилактиката която беше вчера. Това е и причината да се регистрирам тук. Става въпрос за климатик Шарп AU-N227SY поставен в 14 квадрата, 38 кубика. При зададени 25 градуса постига 23, няма значение дали температурата навън е 10 градуса или 0, дори и на -12 пак не постига зададеното. Климатика има дисплей според който си е постигнал заданието и спира (работи често на он/офф предимно при положителни температури). След вчерашната профилактика се надявах датчика да се е набил в питата и да показва глупости но не беше така. Датчика се намира най-отпред между двата филтъра като се отвори капака, сложен е в пласмасова кутийка хванат с малък винт за корпуса. Момчетата направиха добра профилактика махнаха цлата предна част да се открие питата и напръскаха със специален препарат, после изплакнаха, почистиха и датчика. Климатика прави 28 бара при 32 градуса. Казаха ми, че всичко е наред просто датчика е такъв или климатика си работи така и да си дигам градусите докъто постигна желаните. Друго което казаха, че е възможно понеже климатика е под спалнята точно, да завихря въздуха и да го праща нагоре към датчика. Климатика е монтиран на 13 сантиметра от тавана на външна стена с 3 сантиметра фибран, освен спалня и нощно шкафче друго под/над и пред климатика няма! Имам още една машина пак на Шарп която е пак 22-ка сложена в стая 19 квадрата или 50 кубика която си държи зададените градуси даже ги надминава с 0,5 до 1 градус. Благодаря предварително на отзовалите се! Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    Разположението на вътрешното е най-вероятната причина, щом машината е наред.Щом е над спалнята, хоризонталните клапи вероятно са насочени нагоре, да не ви душа.Така покрай датчика температурата е достигната, а в другия край на стаята е по-ниска.

  4. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #3

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    Да клапите са на едно положение от най-горното, но и на другата машина са така а няма проблем. Какво мога да направя по въпроса, да намаля вентилацията или да смъкна клапите надолу (което не е много препоръчително понеже един малък човек спи понякога между нас .

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    Надолу клапите е единия вариант при това разположение на тялото.Другия вариант е да задаваш по-висока температура.

  6. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #5

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    Смисъл главния проблем е спалнята, която е на половината от климатика не е изцяло под него, понеже в другата стая е сложен на същото място но под него няма нищо само паркет.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    задавай му 1-2 градуса отгоре и това е ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    добра профилактика е силно казано.............от моя опит смея да твърдя ,че ШАРП поддържат най-точно градусите между зададените и това което е в стаята(опита ми е базиран на 4 марки клими)

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #8

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    А надолу и наляво и/или надясно с хоризонталните клапи не става ли?Имам два над спални и с хоризонталните клапи съм ги регулирал така че не духа на леглата.

  11. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #9

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    Не съм пробвал така защото съм убеден, че ще духа и прави течение, но за теста ще пробвам. Мога да снимам къде се намира датчика точно, може да са го сложили не където трябва тези който са рециклирали климатика в България.

  12. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #10

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp

    Ето къде се намира температурния датчик както и вътрешното тяло.
    IMG_20141018_111619.jpg
    IMG_20141018_111732.jpg

  13. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #11

    Отговор: Проблем с температурите на Sharp


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Siеmens - проблем с температурите
    От 7712 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-10, 21:44
  2. Хладилник Ariston MTM 1721 VWB - проблем с температурите?
    От Pawel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-09, 09:56
  3. Хладилник Ariston MBAA 4531 CV - проблем с температурите
    От Pawel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-07, 09:12
  4. За Атлоните, температурите...и мултицетите!
    От Dr. Hannibal Lecter във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 10-06-02, 15:33
  5. За Атлоните и температурите...
    От Dr. Hannibal Lecter във форум Общ - хардуер
    Отговори: 37
    Последно: 25-05-02, 01:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе