Резултати от 1 до 2 от общо 2

Sharp AY-M28SX - жалузи, plasmacluster

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1

    Sharp AY-M28SX - жалузи, plasmacluster

    Здравейте, колеги! Имам нужда от помощ за климатика от заглавието на темата. Монтиран е преди 2 години и си работи добре, но имам някои въпроси, които ме тормозят от доста време:
    1. Долния хоризонтален жалуз на климатикапостоянно пада в положение или затворен, или отворен хоризонтално. От време на време някак се закача за това което го движи и успява да се мръдне, но много рядко /обикновено след като го изключа/ и по тази причина дори сега в студа се налага да държа двата жалуза в позиция да духат направо, което през зимата не е много ефективно. Когато застопоря въпросния проблемен жалуз, горния след известно време бяга от правилната му позиция и застава полузатворен - дефакто нямам полезен ход освен да ги държа да духат хоризонтално. Ако може някой да ме ориентира какво бих могъл хипотетично да направя по въпроса за да го оправя.
    2. Би трябвало да имам плазмаклъстър технология, но нямам представа какво трябва да се изписва на дисплея на климатика или какво трябва да пише на дистационното. Има някаква функция, която като я включа започва да мирише на изгоряло от климатика и предполагам, че това е тя, но не знам ако я оставя да работи половин ден на притворен прозорец без да има някой в помещението, дали после ще ми върши някаква работа после или вече отдавна е загубена тази функция в небитието на безграничната работа на този иначе така фубав и икономичен климатик.

    Знам, че това е правилното място за задаване на такива въпроси и се надявам отново да помогнете при така създалата се ситуация. Поздрави и приятна неделна вечер!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #2

    Отговор: Sharp AY-M28SX - жалузи, plasmacluster

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията
    2. Би трябвало да имам плазмаклъстър технология, но нямам представа какво трябва да се изписва на дисплея на климатика или какво трябва да пише на дистационното. Има някаква функция, която като я включа започва да мирише на изгоряло от климатика и предполагам, че това е тя, но не знам ако я оставя да работи половин ден на притворен прозорец без да има някой в помещението, дали после ще ми върши някаква работа после или вече отдавна е загубена тази функция в небитието на безграничната работа на този иначе така фубав и икономичен климатик.
    За съжаление моделът не притежава тази функционалност. Действително технологията Plasmacluster Ion е разработена от Sharp през 2000 г. (този модел е от 2000 г.), но през първата и даже втората година я има само във въздухопречистватели. За пръв път се появява в климатиците им или в края на 2001 или през 2002 г. Всички уреди на Sharp, които са оборудвани с тази технология, имат нейния знак (грозд с девет зрънца, а "опашката" е надписът Ion, вж. снимката).
    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cheeseus; 11-11-22 в 17:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт
    От Markony във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 39
    Последно: 26-06-16, 14:40
  2. Жалузи на cu-e12nkew
    От pompei във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-14, 16:34
  3. SHARP AY-M28SX
    От n1k0lai40 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 10
    Последно: 15-11-11, 23:15
  4. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31
  5. Проблем с хоризонталните жалузи на климатик Midea
    От MR.FROST във форум Климатици Midea
    Отговори: 38
    Последно: 13-02-07, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе