Резултати от 1 до 13 от общо 13

Toshiba или Mitsubishi - моля за съвет!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    6
    #1

    Toshiba или Mitsubishi - моля за съвет!

    Живея в къща на 1 етаж /дограмата е PVC 6к/ кв. на помещението е 21кв. и височина 3.20/ако смятам праваилно Куб.е някъде 70 /изложение източно/другата външна стена е калкана на къщата (следващата година може би ще се прави изолация) . Търся икономичен и качествен климатик, който да върши добре работа и да не се притеснявам от сметката за тока. Чух и прочетох мнения свързани с това колко трябва да е клим. 9 или 12 (но и разминавания относно това). Аз съм се насочил към няколко модела и те са:
    Mitsubishi SRK 25 ZGX-S Hi-Tech/Hi COP Hyper Inverter DC VPAM http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=167
    Toshiba - RAS 10 SKVP-Е Inverter DDC Hibrid - Daiseikai http://www.ekomatik.com/products.php...oshiba&pid=107
    Fujitsu - ASY B09LDC (Plazma) Inverter DC V-PAM http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=85

    Ще тегля заем за да си ги позволя, но се надявам да си оправдаят парите. Относно Mitsubishi SRK 25 ZGX-S ми казаха,че бил на границата да отопли стаята (от фирмата(то те се занимават само с Mitsubishi) и
    ми казаха 35 ZGX-S, но цената ми е висока и няма да мога да смогна мисля .С другата фирма която говорих ми казаха, че 25-цата е добре и няма да има проблем.Те имаха и Тoshiba, но били малко по-шумни и ми казаха "че ми препоръчват Мitsubishito", питах го и за Futjitsuto, но ми се каза нещо от сорта, че били силни ( не го знам какво точно искаше да каже точно с това и че не били много добри и не ми ги препоръчва). Третата фирма запитах за Toshiba - RAS 10 SKVP-Е те ми казаха за 13-ката ама после в разговора се оказа,че я нямали 10-ката но ставала , защото е като 13-ка (по мощност) на Toshiba RAS 13 SKV-Е. (тази фирма единствено само с Toshiba работи) Така аз почнах да гледам вече .... видях и едни модeли на Mitsubishi MSZ-FA25 VA, но забелязвам че COP < от SRK 25 ZGX-S Hi-Tech... Така аз съм в шах малко Климатика е за отопление и ще се спи в това помещение... Забелязах,че Toshibata e малко по-мощна от Мitsubishitо Моля за и ако е възможно и да се обосновете ...
    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Феникс и трите модела са слаби за твоето помещение. За 70 кубика отдадената мощност номинално трябва да е 4 киловата поне. Фирмата подвежда с рекламата си като е написала максималната такава и някакви невероятни квадратури.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    fenixss

    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=87
    Ето това ще ти свърши работа, без да се чудиш дали ще насмогва в по-студените дни, на всичко отгоре и на по-приемлива цена.
    Не гледай единствено COP-а, ако на климатика не му достига мощност, всичките му характеристики, COP, разход на ел. енргия.... отиват на майната си.
    Успех!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    От тези трите fojito не е слабо. Предвид, че живееш в къща можеш да вземеш по-мощен модел. Fiji 12-ка е на много добра цена. Зачи мога да ти препоръчам и друга машино. Даикин FTXG 25 вече може да се купи за 1780лв с монтажа, а 35-цата за 1999лв пак с монтажа. Това е за Варна. За София незнам.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    6
    #5

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Ахам... това с тези спецификации е егати нещото.. , а да питам нещо др. Кое е по-добре..
    Panasonic Inverter CS/CU-E12GKE Fujitsu - ASY A12LCC Inverter DC V-PAM спрямо тези двата..

    Fujitsu - ASY A12LCC Inverter DC V-PAM Fuji Electric RSA 12LCC кое е по-добре да се вземе от тези двата, защото ми предлагат Fuji-to .. към 1640лв.
    Като гледах това е, 4е има плазмен филтер мисля (а и толкова ли е добре с него, смисъл заслужава ли си ), защото Fujitsu - ASY B12LDC (Plazma) Inverter DC V-PAM- е доста парички..

    вече и аз не знам какво да взема бати ( а и дали имате наблюдения за това Fuji, защото като гледам по-често се слага Fujitsu )(уш е еднакво май ма..)

    Ако имате някаква идея за др. клим споделете.. ае със здрава пичове

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #6

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Ами аз имам преки наблюдения в/у тази машина
    http://www.ekomatik.com/products.php...itachi&pid=137
    Това си е оригинал Японски Панасоник. Съотношение качество цена е супер.
    Нямам проблеми с тази машина, то само като го видиш си личи, че е класи над другите ама ти си прецени. Нямаш ли някой познат с хубав марков Инвертер. Отиди му на гости да събереш впечатления. Имай предвид, че за това помещения трябва минимум 12 ка.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #7

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Аз имам Фуджицу LD с плазмен филтър. Принципно си струва, но не е екстра от първа необходимост.
    Фуджи и Фуджицу са апсолютно еднакви, само единият модел е без плазма.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    7
    #8

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Вземи Toshiba - RAS 10 SKVP-Е Inverter DDC Hibrid - Daiseikai ,защото е made in japan, Mitsubish-то е тайландско,Fujitsu-то е китайско.Второто предимство на тошибата е че има по-голяма максимална мощност на отопление.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    6
    #9

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Благодаря на всикчки ! Климатика ще е този Mitsubishi - SRK 35 ZG-S Inverter DC-VPAM

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #10

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Здравейте!
    Нека някой с личен опит да сподели плюсовете и минусите на новите (пък изобщо на този вид) ПОДОВИ климатици MITSUBISHI модели:
    MFZ-KA25VA и MFZ-KA35VA. Дали са по-добри от стенните им събратя. Като са на земята за топло сигурно са отлични, но при студено
    какво става с краката на хората. Там е уязвим момента. Дали може да се спира долния студен поток?
    И за едно 25 кв.м. помещение кой по мощност е по за предпочитане от двата?

    http://www.climacom.com/pdf/MFSZ-page1-6.pdf
    http://www.climacom.com/pdf/WEB%20Rac%20Split%2007.pdf

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #11

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    По принцип т.нар. подово/таванни са най-добри за отопление от всичкивидове, когато са монтирани на пода (под прозорец примерно).
    Проблемите са няколко
    - по-скъпи са
    - ако са в ниша не могат да се ползват за качествено охлаждане

    Долен студен поток няма. Те смучат въздух от нивото на краката и го издухват или хризионтално, ако топлят или нагоре, ако охлаждат.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #12

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    bobo21 - при положение, че ще го ползвам в един 25 кв.м. хол и мога да го сложа на метър от единия ъгъл от къмто терасата.
    При това разположение ще има ли ефект за охлаждането за помещението изобщо?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Моля за съвет относно климатиците Toshiba и Mitsubishi

    Казали са ти, че подовия е много по-добре от високостенния. Как точно ще се постави ще стане ясно след оглед на монтажниците. По прицип не е много добре климатик да се слага в ъгъла, но всичко зависи от формата на помещението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. toshiba RAS-409t въздиша моля за съвет
    От илия във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-14, 23:15
  2. Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S или Toshiba RAS13SKV-E3
    От danchoman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 35
    Последно: 13-11-13, 21:10
  3. PANASONIC TX-L37E5E, SAMSUNG UE-40EH6030 или TOSHIBA 40RL933G моля за съвет.
    От bracnica във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-12, 17:13
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi или Toshiba
    От momchi007 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 10-07-09, 09:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе