Резултати от 1 до 14 от общо 14

Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #1

    Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Здравейте,

    Някой може ли да сподели мнение за Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Интерусуваме как става отвеждането на конденза и топлия въздух - никъде не намирам информация ,
    и още нещо - много ли е шумен - държа да кажа че няма да се спи в стаята но все пак

    Ако някой има предложение за друга марка и модел за преносим климатик - моля приемам всякакви оферти

    спрях се на такъв вариант защото нямам вариант за монтаж на външно тяло за съжаление

    Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #2

    Re:Преносим климатик

    Винаги има вариант

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Преносим климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Винаги има вариант

    +1

    И аз считам така.

    Вариант винаги има.Просто има непрофесионалисти.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #4

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    аз се чудя за да не се кърти,дали не може да се влючи тръбата за топлия въдух във розетката на комина???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #5

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Да има един вариант ,но тогава външното тяло трябва да е на около 6-7 метра от вътрешното - това не е ли проблем в смисъл загуба на КПД и тн.

    По принцип ми трябва решение само за лятото, за зимата си имам перфектно

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Цитат Първоначално публикувано от barkly
    Да има един вариант ,но тогава външното тяло трябва да е на около 6-7 метра от вътрешното - това не е ли проблем в смисъл загуба на КПД и тн.

    По принцип ми трябва решение само за лятото, за зимата си имам перфектно
    Няма никакъв проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    barkly- къде вид,че на 6-7 м има загуба на КПД ? В добрите клими тя е около 1-2%....Ще я усетиш ли???

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #8

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Цитат Първоначално публикувано от barkly
    Да има един вариант ,но тогава външното тяло трябва да е на около 6-7 метра от вътрешното - това не е ли проблем в смисъл загуба на КПД и тн...
    Дори и да падне с 1-2% КПД-то му то климатика като цяло ще остане по-икономичен и с по-голямо кпд от колкото тоя преносимия за който говориш. Аз съм виждал около 4-5 такива машини и никак не ги харесвам. Прозоречния климатик повече ми харесва. Тия преносимите са доста шумни, понеже са компактно направени, всичко им е нахакано вътре, и за да докарат дебита на въздуха карат вентилатора на високи обороти и това шуми та се не трае. Не можеш си каза приказката в стаята . Отзад излизат 2 пластмасови гофрирани тръби (около 15см диаметър) едната за вход на въздух за кондензатора, другата е изхода. Със специално приспособлемие се монтират към прозореца, който трябва да е плъзгащ. На нормално отварящ се не съм виждал монтиран, то освен да изкараш целия прозорец и да му забиеш един шперплат друго решение не виждам. Абе грозна картина. според мен това е за много краен случай. А конденза се събира в един съд отдолу голям колкото 10 литрова туба. Това по спомени го казвам, така ми се стори големината, и като се напълни трябва да го изливаш нанякъде. Има вариант за конденза да си сложиш някаква помпа и с маркуче да се праща на някъде.
    Като заключение ще ти кажа че според мен това е една истинска пародия в климатичната техника. По добре да помислиш за другия начин където ще имаш 7-8 метра тръба, климатика ще си работи много добре. Аз имам две вътрешни тела на мултисплит, едното е на 12 метра другото е на 13.5 от външното тяло. И машината работи идеално. Така че мисли и действай в тая насока, това мога да те посъветвам аз.
    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #9

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Благодаря за съветите !

    vanko68 - Никъде не съм писал че разбирам от климатици и ми беше интересно дали е проблем или не по дългия тръбен път

    Сега остава да ми подскажете какъв е оптималния вариант (цена/качество) за климатик ,който ще се ползва само 1-2 месеца лятото ,
    помещението е 26 квадрата(стая 20кв + кухненски бокс 6кв без врата между тях)

    Предварително ви благодаря !

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Определението "оптимален вариант цена/качество" не може да се приложи към климатиците, защото това е техника, в изработката, на която се влагат различни като количество и качество материали и елементи.

    Също така тази работеща система си има параметри на работа, като: мощност, температурен диапазон на работа, ефективност при различни температури, излъчван шум от вътрешно и външно тяло, допълнителни функции като: UV лампа за убиване на бактериите, йонизатор, озонатор, свеж въздух, контрол по влажност. От ползватели може да се разбере начинът по който работи съответният модел тоест каква е програмата от която освен добрата работа зависи и дали при работа климатика създава голям дискомфорт за ползващите го.

    Колкото изискванията са по-големи толкова и цената е по-голяма.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #11

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Добре тогава ,
    да задам въпроса по друг начин - кой модел (в ценови диапазон 600-800лв + -) е най подходящ да духа студено в жегите

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Нов конвенционален климатик Midea MSV1-12HRN1 - 600 лв. без монтаж.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Нов конвенционален климатик Midea MSV1-12HRN1 - 600 лв. без монтаж.

    100% -тово попадение.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #14

    Re:Преносим климатик CARRIER 51AKP240М

    Благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba Carrier
    От blue1 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1504
    Последно: 30-11-22, 16:37
  2. Преносим климатик Beko Bkke-09 C
    От Пламен Аспарухов във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-14, 05:06
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Инверторен климатик CARRIER 38VYX035R/42ADF DIAMOND
    От dinobg1 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-10, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе