Резултати от 1 до 15 от общо 15

Toshiba - аспирация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #1

    Toshiba - аспирация

    Някой компетентен би ли обяснил какъв е принципа на работа при машини с аспирация? Изкарват въздух, вкарват или и двете? Има ли разлика в работата на тази функция при другите марки ? Как да се използва ? При GDR с един бутон се включва плазма, йон и аспирация, има отделен бутон само за аспирация...има ли начин да се пусне само плазма и йон?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #2

    Re:Toshiba - аспирация

    Мисля, т.е. съм 99% сигурен, Тошибите само изкарват въздух, ама нека и Сашо, Цецо или някой от другите занимаващи се с японци да каже.
    И честито за новите придобивки

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Toshiba - аспирация

    И при Национала,при аспирацията само изкарва въздух-то иначе се обесмисля цялата работа ако от една и съща тръба изкарва и вкарва въздух-ще се замърсява с течение на времето.А и при вкарването на въздух трябва да има и система от филтри-не всички градове са чисти.А иначе за вкарване има кислород-генератор който вкарва обогатен на кислород въздух,но през тънка шлаовка.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re:Toshiba - аспирация

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    И честито за новите придобивки
    Благодаря !
    Оказва се, че само изкарват въздуха от помещението.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #5

    Re:Toshiba - аспирация

    опит за снимка
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re:Toshiba - аспирация

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    опит за снимка
    Благодаря ти, че се отзова .
    Благодаря и на колегата Aleksandars за преводите и проявеното внимание!

    Наблюдавам, че при NDR и GDR когато е включена плазмата работи и аспирацията и йонизацията. След определено време индикацията става синя, което би трябвало да означава, че въздухт в помещението е "чист". Интересното е , че след няколко минути светлинния индикатор отново се връща в първоначалния си цвят(замърсен въздух) и остава така. В началото си помислих, че след "почистването" машината сама спира филтрацията, но пък аспирацията продължава да е включена и да си работи. Странно ми е , защото при UDR когато включиш плазма+йон и индикатора "посинее" си остава в същия цвят докато не го спреш и филтрацията е включена. Как тогава работят плазма+йон+аспирация при GDR и NDR остава само да гадая .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #7

    Re:Toshiba - аспирация

    Гадах много...къде с кристална топка, къде с боб...
    Оказа се, че при NDR и GDR от т.нар. сервизно меню може да се включва и изключва: йонизация и аспирация, както и много други глезотийки .
    И при трите тошковци, които имам може да се променят много функции от сервизното меню.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Toshiba - аспирация

    Цитат Първоначално публикувано от wizard2000bg
    Гадах много...къде с кристална топка, къде с боб...
    Оказа се, че при NDR и GDR от т.нар. сервизно меню може да се включва и изключва: йонизация и аспирация, както и много други глезотийки .
    И при трите тошковци, които имам може да се променят много функции от сервизното меню.
    От сервините менюта на ТВ и разни други техник съм чувал да се вклчват какви ли не екстри от техника в по-горен клас ама чак Йонизация и Аспирация от сервизното - това звучи като научна фантастика. Все пак и за двете трябва допълнителен хардуер - за едното електроди, за другото тръба... Ти как разбра че се "вклчват" - светна нещо на самото дистанционно ли?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #9

    Re:Toshiba - аспирация

    Позволявам си да пиша в тази тема, тъй-като въпроса е за аспирацията- та при SANYO DS а също и ЕХ моделите има две тръби: по едната се отвежда въздуха отвътре навън, а втората е за вкарване на свеж въздух. Двете тръби са с различни накрайнци. Този, който се поставя на тръбата за свеж въздух има подвижно капаче, което не позволява засмукването на по едри частици и отвеждането им вътре! Йонизацията работи независимо от аспирацията.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #10

    Re:Toshiba - аспирация

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    От сервините менюта на ТВ и разни други техник съм чувал да се вклчват какви ли не екстри от техника в по-горен клас ама чак Йонизация и Аспирация от сервизното - това звучи като научна фантастика. Все пак и за двете трябва допълнителен хардуер - за едното електроди, за другото тръба... Ти как разбра че се "вклчват" - светна нещо на самото дистанционно ли?
    При тези модели на Тошиба има централен бутон, от който с едно натискане се включват: плазма, йон и аспирация ЗАЕДНО. Оказа се, че от сервизното меню може да се деактивират. Ще поясня - ако деактивираш йонизацията, в последствие при натискане на бутона за филтрите ще се активира само аспирация и плазма. Съответно ако пък деактивираш аспирацията, при натискане на бутона ще се включват само плазма и йон.
    При първоначално стартиране на тошибите има един момент, в който единия ламел стои прибран известно време. Във въпросното меню има опция това да се активира и деактивира. Има и още глезотийки като вкл./изкл. н показването на консумация в йени. Можете също вие да зададете стойността в йени - по дефолт е 22 за kw/h. Можете да изберете процентна работа на агрегата - 100%, 75% и 50%. Има и други шукариййки .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #11

    Re:Toshiba - аспирация

    Аз съм с JDR -2003г. и така като чета да разбирам ли ,че NDR,EDR i GDR са с едни и същи екстри ,тъкмо се бях замислил за още един Тошиба,но освен по-новата година и евентуално по-добра икономия ...нещо друго предлага ли всеки следващ модел от изброените по-горе?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:Toshiba - аспирация

    От 2004г. след въвеждането на двойнороторния, двуцилиндров компресор при NDR, отива работата май само до дизайн,леко олекотяване и някоя маркетингова екстра.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #13

    Re:Toshiba - аспирация

    Малка поправка...Toshiba въвеждат twin rotary compressor още през 1993 година във своите климатизатори.

    И лека закачка...Виждате модела от 1980 година...Който иска мога да го закарам да види работещ същия модел, но от 1981 година...

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Re:Toshiba - аспирация

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    И лека закачка...Виждате модела от 1980 година...Който иска мога да го закарам да види работещ същия модел, но от 1981 година...
    Гледам че е с жично ДУ и се сещам за повечето фирми, които при описанието за екстри на сегашните модели пишат "Безжично дистанционно управление с LCD дисплей" Дали има съвременни климатизатори с жично ДУ (според мен не), че го отбелязват за толкова голяма екстра?

    Сашо ще може ли да постнеш характеристиките на този ветеран от '81?

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #15

    Re:Toshiba - аспирация

    Сашо имах предвид това тук: а не

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  3. SANYO с аспирация ?
    От Ogosh във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 21
    Последно: 17-12-10, 02:09
  4. Съвет за аспирация в жилище!
    От RadSto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 25-02-10, 08:40
  5. Почистване на вентилатори за аспирация
    От kris11 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-08, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе