Резултати от 1 до 8 от общо 8

Съвет за аспирация в жилище!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #1

    Съвет за аспирация в жилище!

    Здравейте, на всички, които ще посетят темата. Обръщам се към вас с молба за помощ при избор на аспиратор. Става въпрос за помещение с размер 40м2 и височина 2,80, което ще е кухня, трапезария и хол. Всичко се ремонтира и изгражда в момента, така че не съм ограничена със съществуващи детайли. Прилагам чертеж на помешението. Търся аспиратор над котлоните, които са на остров. Трябва ми островен аспиратор , но може и да го вградя, ако така реша. Моля за съвет относно параметрите и марката на подходящ аспиратор.
    Прдварително благодаря на всеки отзовал се :-).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #2

    Re:Съвет за апирация в жилище.

    Търси нещо минимум 1000м3/ч и 900мм/600мм ширина на филтри

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Съвет за аспирация в жилище.

    Благодаря за съвета. Аз съм се ориентирала към аспиратор с максимум 1200m3/h., но ми се иска да е 60 см., а не 90.
    Но не зная как да избера фирма производител и съответно модел.
    Ето два модела, който съм харесала:

    Siemens: LC 95950 INOX - островен аспиратор с двустранно електронно управление, Капацитет по DIN/EN 61591: 800 m³/h (при 15 cm диаметър на отвора)
    Максимален капацитет на мотора: 1200 m³/h, 3 степени, Интензивна степен с автоматично изключване
    Ниво на шум: 1 степен: 50 dB (re 1 pW), 2 степен: 54 dB (re 1 pW), 3 степен: 61 dB (re 1 pW), Интензивна степен: 73 dB (re 1 pW)
    Широчина: 90 cm
    или
    Teka: DX Isla: Островен, степени + интензивна, Капсулиран двигател с двойна турбина, Максимален капацитет: 1,200 м3/ч, Капацитет на изхода: 850 м3/ч, Капацитет по UNE-EN-61591: 640 м3/h, Ниво на шум UNE-EN 60704-2-13: 44 dB(A), Опция: Антивъзвръщателен клапан

    Какво бихте ме псоъветвали: кой да избера и от какво да зависи изборът ми?





  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #4

    Re:Съвет за аспирация в жилище!

    Здр, аз съм с тоз http://leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=7&pid=35 но на теб ти трябва още по-мощен според мен

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Съвет за аспирация в жилище!

    Joro, аспираторът ти изглежда добре на картинка. Добре ли стои и в действителност? 90 см. върху какъв размер котлони си сложил? Твърдят, че при 90 см. аспиратор над остров може да е проблемно минаването покрай него, защото покрива ръбовете на острова, а при 60см. е прибран навътре.
    Ако не ти се пише за горния въпрос, не пиши. :-)
    Ето въпрос за картък отговор :-): Шумен ли е? Защото и този, който е на Сименс е със сходни децибели.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #6

    Re:Съвет за аспирация в жилище!

    При мен е монтиран по класическия начин (не островен) и на 1 степен шума е добре - не пречи но на 2 и 3 степен е шумен но за сметка на това почва да смучи под вратите - като няма от къде другаде Монтиран е върху стандартна плоча с 4 котлона http://www.vetobg.com/Plotove/page_2/id_150 Принципно си прав за размерите и аз често си удрям главата в стъклената част на аспиратора

    Един съвет - търси цилиндричен вариант. който няма да ти пречи.

    примерно тоз http://www.vetobg.com/Aspiratori/page_2/id_472

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #7

    Re:Съвет за аспирация в жилище!

    Благодаря ти за съвета. Но решението май е за Сименс, защото ще купувам и котлони, и фурна, и съдомиялна, и аспиратор, и хладилник и ... да искам поне добра отстъпка от една фирма. Сименс имат цилиндричден, но хем по-слаб, хем по-скъп и то чувствително - със 750 лв. нагоре. Май и аз ще си удрям главата
    На теб приятна вечер ти желая

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #8

    Re:Съвет за аспирация в жилище!

    Цитат Първоначално публикувано от RadSto
    Благодаря ти за съвета. Но решението май е за Сименс, защото ще купувам и котлони, и фурна, и съдомиялна, и аспиратор, и хладилник и ... да искам поне добра отстъпка от една фирма. Сименс имат цилиндричден, но хем по-слаб, хем по-скъп и то чувствително - със 750 лв. нагоре. Май и аз ще си удрям главата
    На теб приятна вечер ти желая
    Здр. не робувай на марки а гледай да ти е комфортно и качествено и най-вече да върши работата за която си платил. Само заради някаква си отстъпка не прави компромис а и всички дават отстъпки в момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатизация на жилище
    От petkovbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 17-11-12, 16:06
  2. Външна изолация на жилище
    От Анна във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-11, 22:12
  3. Toshiba - аспирация
    От wizard2000bg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 15-07-11, 16:28
  4. SANYO с аспирация ?
    От Ogosh във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 21
    Последно: 17-12-10, 02:09
  5. Почистване на вентилатори за аспирация
    От kris11 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-08, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе