Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Помогнете ми за избор на daiseikai ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #1

    Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Здравейте !

    -Моля за съвет кой модел е по подходящ за охлаждане и отопление на помещение 12.50 кв/м и височина до тавана 2.90 м.
    -Стаята е със изложение към юг и запад, тухлена къща-без външна изолация ( засега ) с двойни дървени прозорци.
    -Спрял съм се на трета или пета серия -дайсейкай.
    -Също ако може ми кажете кой дайсейкай е със най тихо външно тяло защото под външното тяло е двора ми и има пейка.

    Благодаря предварително и приятна почивка !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Всички Daiseikai са тихи, най-голямото тяло има 6-та серия. Като тишина едва ли ще усетиш разлика между серийте. Като цяло се насочи към 6-та серия.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Тишината зависи и от правилното оразмеряване. За тази стая, ако искаш климатика да не се напъва, тоест да има дълъг живот и да е тих трябва да е поне 13-ка.

    Зимата в студа едва ли седите на пейката в двора.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Защото хардуерната разлика между 10-ка и 13-ца SKVP2-E се изразява в?
    Слагай си 10SKVP2-E и си свиркай.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Гаранция 10-ката ще се справи. Толкова малка квадратура, дори без изолация 10-ката ще пее. При мен с изолация до -8 градуса работи на on/off. Човека все пак има идея да слага изолация един ден, вероятно не много далечен. Освен това да не забравяме, че 10-ката на 6-та серия си е леко спъната 13-ка.

  7. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Освен това да не забравяме, че 10-ката на 6-та серия си е леко спъната 13-ка.
    Както FD25 си е леко спъната ''12-ка''
    Както AWYZ14LBC си е леко спъната ''18-ка''
    ...и още много знайни и незнайни... воини!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Mega, защо 6-цата работи он/оф, при -8? Нали минимума е 500 вата, при +7 и продължава да слиза надолу при ниски температури, а не като при 5-цата да се качва от 300 на 1100 вата от +2 надолу. Или имаш супер ниски топлозагуби или изключва преди да слезе на минимум

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Ако му е топла стаята и 500 вата не стигат да работи постоянно, пък и зависи колко градуса поддържа.Стаята му е малка и като си направи температурата, може да има по-ниски загуби от минимума.Моя и той понякога работи ОН ОФ около 0 градуса, особено ако има слънце.На ТОШО му се случва дори и да работи постоянно, понякога да изключи за около минута.При моя не съм виждал минималната консумация дадена по сервизното 120 вата.Виждал съм го да слиза и да поддържа около 150-160.Иначе заглавието на темата е разкошно - избор между машини ДАЙСЕЙКАЙ В случая 10-ка от 6 серия дори няма да усети помещението.Както пита ДЕЯН, разликата в софтуера на 10 и 13 се явява около 16 херца в оборотите и 500 вата при -15 градуса /което не е малко, но при тази малка стая няма значение/.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Mega, защо 6-цата работи он/оф, при -8?
    Защото съм в нова изолирана сграда, детската е малка, има и мебели и обема пада много. Като имаш предвид, че 10-ката на 6-та серия е доста мощна, то работи много малко. Щом на -20 работеше на 23 градуса и под 400 вата. Сам прецени. Само за инфо, сградата няма ТЕЦ, а като строителство не е от най-добрите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Явно в малка изолирана стая, дали ще монтираш климатик с нисък или висок минимум няма голямо значение, защото и двата ще работят он/оф. При достигане на зададената температура и малки топлозагуби изключват преди да паднат на минимум.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Здравейте. От днес и аз преминах към семейството на Тошиба, и по-точно към-Дайсейкай 5.
    Първите ми впечатления са за мн. тиха работа -както на вътрешното, така и на външното. Външното познавам, че работи само по движението на външната перка . Компресора е практически безшумен, а вибрациите на външното тяло са почти неуловими с допир макар, че външ. тяло е без тампони.
    Също така охлажда мн. специфично- някакси струята е по-фина .
    Прикачил съм снимки от монтажа . Поздрави на всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Честито!Имаш една от най-хубавите машини на нашия пазар от която ще си много доволен,само ми се иска да попитам сложиха ли ти поне два метра тръбен път между двете тела че от снимките не мога да разбера?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Честито!Имаш една от най-хубавите машини на нашия пазар от която ще си много доволен,само ми се иска да попитам сложиха ли ти поне два метра тръбен път между двете тела че от снимките не мога да разбера?
    Мерси. На документа който ми дадоха с гаранцията пише стандартен монтаж 2,5 метра. Обаче не знам със сигурност дали е толкова.
    Вътрешното тяло е разположено пряко зад външното, обаче малко по-високо.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    4
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    mda krasiva mashina samo da vmetna spezialno hodih do sofia do oficialnia vnositel emi platih si kak si trebva nikakav prevod komandi na intuicia montaz otli4en 6 ste go vidim zimata moe mnenie hubavoto si e hubavo montaza e edin

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346685166[/time]_________________________________________________

    12 kvadrata ako se pitame s 3 sveshti ste gi stopli neopravdano skap klimatik vse edno na bmw da slozim remarke daze debat ste stopli ili ne

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    37
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на daiseikai ?

    земи спри да акаш по темите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Помогнете за избор на ТВ
    От Nedko Kolev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-04-13, 18:00
  3. Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка
    От Den34 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 26-10-11, 11:59
  4. Помогнете за избор
    От zapitvashtia във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-05-11, 14:12
  5. Помогнете в избор на ......!!!
    От Momodivx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-04, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе