Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree5Одобрявам

Проблем с Toshiba ras 406edr

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с Toshiba ras 406edr

    Здравейте,
    след дълго ровене из форума не намерих нищо за моя проблем и реших да задам въпрос на умните глави.
    Миналата есен ми монтираха въпросния климатик. Още на втория ден даде проблем - бързо се обледява, размразява се и не тръгва след това. Мигат непрекъснато жълт и зелен светодиоди на вътрешното тяло. Според "майсорите" проблема бил, че няма траф въпросния климатик. Сложика му траф. климатика работеше известно време и пак започнаха същите проблеми. При смяна на посоката се чува странен шим като от течаща(завираща) вода. Накарах тези който ми го монтираха да го дозаредят с фреон. Те го напълниха, но шума си остана. Не съм използвал климатаика миналата зима. Лятото работеше на охлаждане периодично и проблеми не съм имал, но сега го пуснах на отопление - поработи 2 седмици и пак започнаха същите проблеми. Размразява външното тяло и спира. След няколко рестарта пак започва да работи. Този цикъл се повтаря няколко пъти дневно.
    Моля някой от разбиращите тук да дъде съвет къде да се търси проблема и някой от София наема ли се да го отстрани.
    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Климатикът е в гаранция.Направете рекламация.Ако друга фирма/лице се "наеме" да отстранява проблема гаранцията ще отпадне.Този климатик нов ли е закупен или втора употреба?Така както сте писал е закупен нов.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Климатика е втора употреба, не е в гаранция и проблема трябва да си го реша сам.
    Ако правилно чета йероглифите дава грешка 18 и 1C
    Този пост е редактиран от sheky; 02-12-13 в 11:15.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Цитат Първоначално публикувано от sheky Виж публикацията
    Накарах тези който ми го монтираха да го дозаредят с фреон. Те го напълниха
    Това да не е резервоар на автомобил, че да се пълни ей така?!
    Първо трябва да се източи наличното количество от системата, след това с ел. везна да се напълни толкова, колкото е указано на табелата на външното тяло, вакуумиране (ако няма теч) и чак тогава се пуска.
    Самият проблем не е ясно дали е причинен от липсата на фреон. Трябва си специализирано лице да диагностицира системата и да се предприемат нужните действия, а не някой "хваната от гората" да зарежда и източва "горивото"!
    Специалисти работещи със 100 волтови климатизатори, които ще ти свършат перфектна работа са познати на целия форум - Александър и Цецо, но са от Пловдив.
    Този пост е редактиран от gnf; 02-12-13 в 11:38.

  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #5

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Да не би пак да е изтекъл фреона.Само зареждане без да се види защо е изпуснал е половинчата работа.Той на охлаждане може да работи криво-ляво и с по-малко фреон и не обледенява външния топлообменник.На отопление обаче веднага си проявява магариийте.Пиши от къде си и ако имаш ватметър, каква мощност развива, докато работи?Преди да обледени, докато работи, топли ли машината?

    ПП
    ...писал си че си в София, ама няма кой да гледа
    Този пост е редактиран от Bivola; 02-12-13 в 11:51.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Значи изразявам се неправилно(разбираемо за лаик на тема климатици) дозареден = на изпразване, вакумиране и пълнене с везна. Bivola, преди да обледи топли нормално, ватметър нямам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    според мен пак е без фреон ама с дозарежане няма да си решиш проблема смени майстора

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    имам го втора зима-това е страшен звяр.ФИРМАТА Е КАЛПАВА или необслужен климатик,а за гаранция ........моят е с 3 години.
    МОЛЯ ВСИЧКИ ,ПРЕДИ ДА КУПИТЕ КЛИМАТИК ЧЕТЕТЕ ФОРУМА И ГЛЕДАЙТЕ КОЙ КОЙ Е.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Форумите се четат като се обърне колата. Както и книжките към климите и гаранционните карти. Рядко има някой да ги е прочел, въпреки, че изрично подчертаваме да се четат.
    estqwerty одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Незнам кой чел и кой не, но моля без излишен спам в темата. Аз съм прочел достатъчно за въпросния климатик и не мисля да ми го сменят, а да се отремонтира. Тук търся съвет за ремонта и кой да го извърши а не празни приказки за четене на форуми книжки и т.н. затова въпроса ми беше към умните глави.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    колегите вероятно се чудят защо след като климатика от началото не работи добре чакаш 2 години и го мъчиш така докато спре тотално ,и докато му мине гаранцията и почваш да търсиш майстори посред зима

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #12

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    УМНИТЕ ГЛАВИ СМЕ ТЕЗИ,които избираме правилната фирма.не се сърди на нас а на твоя избор.дано всичко се оправи и се насладиш на силата и комфорта на ГЕЙШАТА.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #13

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Alexi, всичко е въпрос на време. Мойто свободно време е кът.
    DUNDURAMA, фирмата е правилна, и хората предложиха да ми го смент с друг модел, въпроса е че аз искам точно този и така или иначе ще го отремонтирам. Ако никои не помогне накрая ще се поразровя аз и съм сигурен че ще си го оправя. Просто не съм се занимавал никога с клима и затова реших да питам тук!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #14

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    добре де шеки,защо няма гаранция.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #15

    Отговор: Проблем с Toshiba ras 406edr

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    добре де шеки,защо няма гаранция.
    НА ЧИСТ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК ПИТАМ за проблем склиматик а не за това дали е гаранционен или не!

    - - - - - - - - - -

    Моля накой модератор да разчисти излишния спам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с DVD Toshiba SD1010KE
    От stiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-14, 13:29
  2. Проблем с батерията на Toshiba
    От Иван Иванов във форум Мобилни устройства
    Отговори: 9
    Последно: 20-12-13, 09:03
  3. Проблем с Toshiba LCD 32HV10G
    От politican във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-12, 17:28
  4. Проблем с TOSHIBA 32C3500PG
    От ssamm22 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 04-10-08, 08:20
  5. Страннен Проблем с Sub с DVD TOSHIBA
    От Astor във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 03-12-04, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе