Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree9Одобрявам

КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    то като знам цените на частите - обикновено нещата отиват към купуване на нов климатик ..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #17

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    То ако става на въпрос, климатик Samsung на една година и 3 дена като гръмна и не искаха да ни зачетат гаранцията че нямало профилактика на климатика за годината, и така вътрешна платка за 400лв., на климатик за 1000лв. , не съм го и правил, така че няма гаранция за нищо, че ще те те кара вечно.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Цитат Първоначално публикувано от albert_21bg Виж публикацията
    То ако става на въпрос, климатик Samsung на една година и 3 дена като гръмна и не искаха да ни зачетат гаранцията че нямало профилактика на климатика за годината, и така вътрешна платка за 400лв., на климатик за 1000лв. , не съм го и правил, така че няма гаранция за нищо, че ще те те кара вечно.
    Е то самсунг климатик ли е или ледогенератор? Че днес все такива виждам.
    bobovo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Цитат Първоначално публикувано от albert_21bg Виж публикацията
    То ако става на въпрос, климатик Samsung на една година и 3 дена като гръмна и не искаха да ни зачетат гаранцията че нямало профилактика на климатика за годината, и така вътрешна платка за 400лв., на климатик за 1000лв. , не съм го и правил, така че няма гаранция за нищо, че ще те те кара вечно.
    ам тия първите 4 от подписа ти що не гърмят хем са пълнолетни кажи речи

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #20

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Тука друго се говори, доста често виждам ги предлагат, като надеждни, пък и в Плевен като са едни купувачи, климатик над 1300лв. ми викат че бил висок клас и марков, твой колега ми сподели че по скъпи много рядко се продават. Днеска ми монтираха Panasonic, и този които ми го монтира ми сподели че монтирал от 4 до 6 на ден от технотата (може да си представиш, как ги монтира ) ефтинджосите от технотата, хората просто си нямат на идея от маркови климатици, искат за малко пари да и духа много топло, и да плащат малко, а там масово ги лъжат, както и мен навремето със Samsung.
    Този пост е редактиран от albert_21bg; 04-12-14 в 22:50.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Тоя се е по олял да се изхфърля с толкова монтажи. Аз знам един дето по 10 слагал на ден то само пренасянето на и струменти и климатик ми път до адреса.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #22

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Виждам, че Samsung се обвинява за проблемите. Не е самсунг виновната страна, а ти, защото си си избрал да си купиш климатика от хипермаркет или гаражна фирма. Затова са ти отказали и гаранцията и тн и тн.

    За 3 марки знам, че няма изискване за годишни профилактики от производителя със сигурност. Това са Самсунг, Панасоник и Тошиба. За останалите не съм сигурен и не ме интересува особено. Само знам, че една мидея "с 5 години гаранция" за 700 лева всъщност струва 700+5*60=1000 лева = нормален евтин климатик.

    Относно въпросната Тошиба. Изключително неподходяща за битова употреба. Това е наистина убийствен климатик. Слагал съм и просто работи страхотно, ако видите само как е направо външното тяло ще ахнете. Обаче за вкъщи не става, освен това е модел, който е правен повече за охлаждане, отколкото за отопление.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #23

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Да защото това ми предложиха в технотата като надежден климатик, и не е реално климатик за 1000лв. платката да му струва 400лв. А като няма изискване за годишни профилактики от производителя, тогава защо ми отказаха ремонт на климатика? А на мястото на samsunga сложих midea 12ка за 450лв. и по 30лв. на година профилактика и си работи без проблем вече пета година. А и гаражните фирми не предлагат samsung, и съжалявам че не отидох там, поне нямаше да ме набутат.
    Този пост е редактиран от albert_21bg; 05-12-14 в 21:16.
    VeleV.Klima одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #24

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Реално не е климатик за 1000 лева, реално и платката му не струва 400 лева. Схемата на технотата е следната:

    Здравейте господа корейци, искаме 10 000 бройки от този модел телевизор, защото цената е добра и моделът е продаваем.
    Ок господа технота, за да ви дадем 10 000 бройки ще трябва да си вземете и 1000 климатика от този модел.
    Добре господа корейци, карайте ги.
    Пристига фактурата и се разиграва следното:
    Така, 10 000 телевизора по 500 лева минимум печалба са 5 000 000 лева.
    Така, сега, за да продадем тея климатици ще ги пуснем на доставна цена с безплатен монтаж. 1 000*0.15*1 000+1 000*80=230 000 лева.
    Брутна печалба 4 770 000 лева.
    Нетна печалба 3 209 811.65 лева (13-17% са средните им разходи за реализация на продукт)

    После, защото на технотата не им се занимава да поддържат гаранция на дрисливите си монтажници те си измислят условия за тази гаранция - годишна профилактика, за която хората или забравят или не искат да плащат, но в еуфорията на покупката даже не си четат гаранционните карти. Всеки вносител има правото да си определя гаранционните условия, стига да са законосъобразни.

    Платката струва 400 лева по две причини:
    1) Не им се занимава нито с теб, нито с платката ти
    2) Поне като ще се занимават да изкарат лев

    Ето това е технологията, по която най-обикновено се продават климатици в технотата.
    bobovo, DUNDURMA, Mega и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    аз помня като имаше две 12ки за 500 лв общо ,самсунзи.. после що народ изпищя от тях не се сещам точния модел но бяха пръчки някакви и от там излезе лошо име на марката за климатици

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #26

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Да, имаше и големи сопи едно време, аз никога не съм твърдял обратното. Просто Самсунг са допъскали доста грешки в електрониката на машините.

    Една от тях например е да си вярват, че тук в БГ продават климатици за ел.мрежата в Европа, а то тук ел.мрежата е като в Сибир - тука има тука няма.

    Разбира се има и други примери за тяхната тъпота, но не може да не се вземе в предвид, че професионалната има гама винаги е била адски корава. В момента се случва да демонтираме някое 15-тина годишно мулти, двукомпресорно и да сложим ново на негово място. То все още работи някак, но просто се разпада в процеса на работа. Каналите в техномаркет също за са пример...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #27

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Ми тогава дай да си купя и телевизор Samsung от вас, защото в случая е смехотворно, че и телевизора ако ми се развали, пак няма да ми го поправят, не и се занимава с 1000 балъка, който са си купили климатици с марката Samsung. Това е световно известна марка и те трябва да стоят зад всеки свои продукт, независимо какъв е или от къде е закупен. Тогава не помня как се завъртяха нещата, и аз не съм се разправял много, но ако сега се случи, нямаше да протечат така нещата. Защото:
    Из ЗЗП:

    "Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката.
    Това е за всякакъв вид стока. Аз лично като търговец съм се сблъсквал на няколко пъти с ЗП, и повярвай ми хич не е приятно.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #28

    Отговор: КЛИМАТИК ТОШИБА RAV-SM566KRT-E / RAV-SМ564AT-E

    Ще Ви помоля да спрете с дискусията относно Samsung - темата е свързана с друга марка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 09-03-13, 13:31
  2. мнение за тошиба
    От andro69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-03-12, 13:01
  3. тошиба
    От vasko_vasko във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 39
    Последно: 14-12-11, 12:56
  4. Панти за Тошиба
    От julian7981 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 10-06-11, 10:39
  5. проблем с тошиба 340
    От diablo70 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-05, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе