Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

тошиба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    14
    #1

    тошиба

    здравейте,нов съм и не знам много за климите , онзи ден ми монтираха втора употреба тошиба RAS-225 GX или GAX на стая с 10 кв.м. и ми казаха че климатика е 10-ка но като се разрових из интернет после видях че това RAS-225 GAX съотвества на 6-ца , накой можели да ми даде няква информация какъв е климатика имам и една снимка на дистанционното и една от японски сайт
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:тошиба

    Климатика ти е 7500 BTU. На теб, колко ти трябва?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:тошиба

    Машината отговаря на 7500 BTU и за това помещение е идеална. Десетката щеше да ти е много преоразмерена. Иначе машината е базова за марката, но ако е запазен и на изгодна цена всичко е ОК.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:тошиба

    http://www.daiseikai.com/newdownload/image/t_gx_258.pdf ето едно мануалче за помощ.Диистанционното хич не е същото, ако това на снимката е твоето.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    14
    #5

    Re:тошиба

    платих 750 лв с монтажа за 10-ка така пише в гаранцията, май са ме прекара ли, за това че уж са ми продали 10–ка а то съответства на друго
    и в интерес на на всичко в стаята мириши на мухълл което ме ядосва много

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re:тошиба

    Ако си казал какво е помещението ти и са ти препоръчали този модел не са те прекарали. Ако си държал да си купиш 10 на всяка цена може да се смяташ за прекаран. Мирише на мухъл защото не е почистен, сподели коя е фирмата все пак.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    14
    #7

    Re:тошиба

    магазина се намира в кърджали няма име на визитката дето имам, мисля че някъв едноличен търговец трябва да видя печата на гаранцищията, и все пак климати е TOSHIBA RAS-225 GAX или GX не е 10-ка , а BTU 7500, а ми го продават за 10-ка , значи BTU 7500 ще да е доста по-малко пари

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:тошиба

    Ми добре де, защо не си купи тогава BTU 7500 за доста-по-малко пари?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    14
    #9

    Re:тошиба

    ами не разбирам, то всъщност наще са го заевили и те са казали квадратурата на стаята която е 10 кв м. и дойдоха и монтираха този тошиба RAS-225GAX ,като в гаранцията пише тошиба 10 000 ,
    това е значи ми продават 10-ка а то не отваря на 10-ка а е BTU 7 500, с една дума сме прекарани

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:тошиба

    Цитат Първоначално публикувано от vasko_vasko
    това е значи ми продават 10-ка а то не отваря на 10-ка а е BTU 7 500, с една дума сме прекарани
    Май да!Десетката не е десетка,а и дистанционното не е за модела-но нали поне работи?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:тошиба

    Не са ви прекарали, климатика като мощност отговаря за твоето помещение. Ако бяха ви продали машина с мощност 10000BTU прилагайки буквално европейският стандарт, сега на стената щеше да ти се мъдри климатик с номинална мощност на отопление 4 или 4.2 кВт. При употребяваните климатици мощността не е свързана непременно с цената.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    14
    #12

    Re:тошиба

    дано е така както казвате , дистанционното работи, но миризмата на мухал ме дразни и ще отида в понеделник да ги попитам защо е така при полужение че казват че са били отремонтирани и почистени, и все как можи да попитам на какво съотвества RAS-225GAX
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320539258[/time]_________________________________________________

    и тук на страница 13, GX серия се показва че е 6-ца, мойта машина RAS-225GAX a те ми казват че са монтирали 10-ка http://www.daiseikai.com/download/images/list_cat_b.pdf

    а за хола ги попитахме у нас, и казаха че ще трябва 12-ка и цена 850лв? . при полужение че хола е 20 квадрата даже 22 ,незнам дали умишлено не завишават това което ще монтират уж и ти казват че трябва да е 12-ка , а в същност за хола да си сложат няква 8-ца,и така да си ги пробутват дето се вика

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:тошиба

    Дето се вика има всякакви хора, все на някой ще ги пробутат.

    2,250 kW номинална мощност умножени по коефициента за трансформация към BTU са равни на 6825 BTU или модела е по-малък от 7-ца. Участник във форума регистриран вчера знае по-добре как да преобразува една мощност в друга от хора уж навътре с климатиците.

    Изчисти си японските микроби и мухъл и провери климатика с гайгеров брояч за радиация.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #14

    Re:тошиба

    Вален според този калкулатор http://www.convertworld.com/bg/power...%B0%D1%82.html 1 кВт = 3412 БТУ или 2,2 кВт = 7507 БТУ.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:тошиба

    Цитат Първоначално публикувано от vasko_vasko
    дано е така както казвате , дистанционното работи, но миризмата на мухал ме дразни и ще отида в понеделник да ги попитам защо е така при полужение че казват че са били отремонтирани и почистени, и все как можи да попитам на какво съотвества RAS-225GAX
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320539220[/time]_________________________________________________

    и тук на страница 13, GX серия се показва че е 6-ца, мойта машина RAS-225GAX a те ми казват че са монтирали 10-ка http://www.daiseikai.com/download/images/list_cat_b.pdf

    а за хола ги попитахме у нас, и казаха че ще трябва 12-ка и цена 850лв? . при полужение че хола е 20 квадрата даже 22 ,незнам дали умишлено не завишават това което ще монтират уж и ти казват че трябва да е 12-ка , а в същност за хола да си сложат няква 8-ца,и така да си ги пробутват дето се вика
    Васко не гледай колко BTU е машината защото ще се подведеш отново. Интересувай се от номиналната мощност на отопление. При японските климатици често мощността на отопление е по-висока от тази на охлаждане, по европейският стандарт 12 е климатик с около 3.6 киловата на охлаждане и толкова на отопление, японският еквивалент на климатик с 3.6 киловата мощност на охлаждане ще е с цели 4.5 киловата на отопление което отговаря на 15000 BTU. А 6 която гледаш в японският каталог не е BTU, а татами.
    За следващият си климатик какъвто и да е той се допитай във форума преди да го закупиш, не, че тук не е пълно с некомпетентни търгаши не можещи даже мощност да сметнат, но има и свестни момчета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнение за тошиба
    От andro69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-03-12, 14:01
  2. Йероглифи в интернета по ТВ Тошиба
    От Dave502 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-12, 20:38
  3. Панти за Тошиба
    От julian7981 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 10-06-11, 11:39
  4. Тошиба UDR питане
    От marian1 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-10, 14:33
  5. проблем с тошиба 340
    От diablo70 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-05, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе