Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48
Like Tree19Одобрявам

DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #16
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Момчета, това за "успиването" са градски легенди. Никъде няма доказан подобен ефект, а само шушукания на форумни тролове. Официалния отговор на Тошиба е, че в техния R&D център не са успели да възпроизведат нещо подобно.
    Важно е да се знае дали изобщо проблема е "отнесен"където трябва.И този отговор от Тошиба кой го е получил,а дали всичко не е ала-бала.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #17

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    DDM87, доста сериозна сума за демонтаж!? На VeleV монтажите са по-евтини!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    Този пост е редактиран от ivan74; 13-07-16 в 21:53.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #18

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Кофти! Климатик на такава цена определено не трябва да има такива проблеми. Ако ще купувате други климатици аз бих се насочил към МХИ. Определено откъм цена и начин на работа съм възхитен. Добре че не се изхвърлих да взема дайсейкай 8 серия за другата спалня.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #19

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Не знам като сложи MHI-то и му заработят и двата дали няма да извърти глава пак към Тошибата. Дайсейкай 6 в едната стая и 25ZM-S в другата и двата работят в момента. При мене Тошко на охлаждане не се разбира кога включва и изключва компресора. Или трябва да изляза на балкона или да погледна ватметъра. MHI-то на охлаждане при излизане от off се развърта до номинал 600W някъде , и после преди да изключи пак малко форсира и като спре компресора вдига малко оборотите на турбината. Като че ли при работа в on/off режим MHI по се забелязва. То аз не съм много коректен критерий, защото под 26 градуса лятото ми става вече хладно и винаги ще са на on/off климите при мене.

    - - - - - - - - - -

    Два пъти съм оставял 25ZM-S през деня на 28 зададени и държи в стаята 25,5. Беше малко по-хладно, около 26 външна. Сега пак е на 28 и вече два часа работи on/off, а в стаята под 26,5 не слиза. Дали щото двете външни се духат едно срещу друго и се насмитат или му трябва цял ден за да отиде на 25,5.
    Бях го оставял на 25 , но стана студено.
    Та такива са първите впечатления.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #20

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Миланов за какво ти е климатик като лятото като искаш 28 градуса. То без климатик не е ли толкова? Моите са на 20-22 и няма шумове засега. МХИто не се форсира при мен.
    ivan74 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #21

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    В интерес на истината изложението е такова, че действително не се налага климатик лятото с изключение на най-големите жеги, които са седмица-две макс. В отоплението ми е надеждата. Сега просто ми е интересно за това ги пуснах.

    - - - - - - - - - -

    На 26,00 ми е най-добре.
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #22

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Миланов за какво ти е климатик като лятото като искаш 28 градуса. То без климатик не е ли толкова? Моите са на 20-22 и няма шумове засега. МХИто не се форсира при мен.
    kokovox, моля ви дайте още инфо за MHI 20ZMX-S. Точно мисля да купувам един утре, трябва ми да топли спалня 18.5 м2, югоизток, къща четворка. Комфортен ли е, при вас в какво помещение работи, клапите шумни ли са като влиза в офф? Благодаря.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не знам като сложи MHI-то и му заработят и двата дали няма да извърти глава пак към Тошибата. Дайсейкай 6 в едната стая и 25ZM-S в другата и двата работят в момента. При мене Тошко на охлаждане не се разбира кога включва и изключва компресора. Или трябва да изляза на балкона или да погледна ватметъра. MHI-то на охлаждане при излизане от off се развърта до номинал 600W някъде , и после преди да изключи пак малко форсира и като спре компресора вдига малко оборотите на турбината. Като че ли при работа в on/off режим MHI по се забелязва. То аз не съм много коректен критерий, защото под 26 градуса лятото ми става вече хладно и винаги ще са на on/off климите при мене.

    - - - - - - - - - -

    Два пъти съм оставял 25ZM-S през деня на 28 зададени и държи в стаята 25,5. Беше малко по-хладно, около 26 външна. Сега пак е на 28 и вече два часа работи on/off, а в стаята под 26,5 не слиза. Дали щото двете външни се духат едно срещу друго и се насмитат или му трябва цял ден за да отиде на 25,5.
    Бях го оставял на 25 , но стана студено.
    Та такива са първите впечатления.
    milanov, и ние сме на 26 градуса охлаждане откакто се затопли. Климатика не е спиран и работи постоянно. Веднъж не е минавал в офф за повече от месец. Daiseikai 8 13ka, стая североизток, ЕПК, 26 м2. Зимата също беше добре като го закрепих.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Кофти! Климатик на такава цена определено не трябва да има такива проблеми. Ако ще купувате други климатици аз бих се насочил към МХИ. Определено откъм цена и начин на работа съм възхитен. Добре че не се изхвърлих да взема дайсейкай 8 серия за другата спалня.
    Вярно ли е че струята му е по-топла отколкото на други климатици?

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #23

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    При мен работи в 14 кв.м. спалня. Много съм доволен. Работи на он/оф при мен, но не се чува изобщо. Единствено пластмасите на вътрешното припукват при дефрост, но е едва забележимо. Топли и охлажда много добре. Аз предпочитам незабележима работа на в он/оф режим, отколкото да работи непрекъснато и да духа студено зимата, както някои други климатици правят. Много е икономичен също. Ако ще се ползва много си заслужава инвестицията, ако е само от време на време може да вземете и zm-s. Дизайна и дистанционното ми допадат също. Поддържа точно температурата при мен и зима и лято. Препоръчвам го особено за спалня.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията


    Вярно ли е че струята му е по-топла отколкото на други климатици?
    ДА. Вярно е според моя опит.
    rosswen одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #24

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Благодаря много, след като прочетох коментара ви сутринта, с чиста съвест отидох и си платих един. 1769 с монтажа. За демонтаж на другия ще ми вземат 50, а не 150. Ще се ползва постоянно. Ако ми хареса ще си взема още догодина.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #25

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    kokovox си е направо бродеща реклама на MHI.
    DUNDURMA, necata2 и kalcheff1 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #26

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    kokovox си е направо бродеща реклама на MHI.
    Посочете ми някой да се е оплакал от конкретния модел или някой от предишните от серията. Просто исках да чуя някой който го ползва какво мисли. Според мен са много продавани и не са от вчера и щом няма много отзиви това означава, че хората които го ползват просто нямат нужда да дебъгват нещо из форумите. Поправете ме ако греша.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Хубави са си машините.Вече личното усещане за работата им е друго нещо.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #28

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Миналата седмица разговарях с двама служители на AHI Carrier които твърдяха, че за пръв път чуват за проблема с успиването. След дълго умуване, днес ми монтираха 10-ката. Фирмата която го монтира също не знаеше за проблем с този модел, също така твърдяха че климатика е последна доставка. Ще изкажа впечатления от работата му есента.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Благодаря много, след като прочетох коментара ви сутринта, с чиста съвест отидох и си платих един. 1769 с монтажа. За демонтаж на другия ще ми вземат 50, а не 150. Ще се ползва постоянно. Ако ми хареса ще си взема още догодина.
    Гледам, че си взел 20-ка. Честито! Само, зимата, да няма теми като за Дайсейкай 8......

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #30

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Посочете ми някой да се е оплакал от конкретния модел или някой от предишните от серията. Просто исках да чуя някой който го ползва какво мисли. Според мен са много продавани и не са от вчера и щом няма много отзиви това означава, че хората които го ползват просто нямат нужда да дебъгват нещо из форумите. Поправете ме ако греша.
    Нищо лошо не съм казал за модела. Просто е впечатляващ ентусиазма на kokovox. ZM-S e масовия продаван модел. Имам впечатления, но щом си решил,купувай го. Едва ли ще има съдбата да климатизира стълбището.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Daiseikai 5 или 6
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 04-06-13, 22:52
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. Daiseikai 6 13-ka ...
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-12, 08:50
  5. Заслужава ли си?
    От lachezar във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-10, 03:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе