Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Еди тъп въпрос?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #1

    Еди тъп въпрос?

    Отскоро имам климатик инверторен Тошиба.....та ми обясняват как като ме нямало през деня съм трябвало да не го изключвам, а само да му намалям градусите. Това било така понеже когато тръгвал компресора дърпал много ток. Така ли е? И важи ли това за инверторен климатик в случая или само за по-старите модели?
    Този пост е редактиран от avenger; 14-11-18 в 20:38.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Много странно пишеш.

    Добре е да не се изключва, за да работи по разтоварено и винаги да е отоплено помещението. Създава по голям комфорт и се натоварва по малко(щади машината). Важи най вече за инверторен климатик без значение колко е стар или нов.
    Каква ти е целта на питането? Икономия?

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Много точно са ти казали. не мога да говоря за другите марки, но при Тошиба е точно така. Консумацията е по-голяма не само при тръгването, а и доста време след това. Колко точно зависи от много неща, но във всички случаи ти изяжда икономията от спирането. Чакането да се темперира изстиналото помещение е бонус.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Принципно е така, ама когато темп. падне под 10...С тея темп. аномалии, не виждам особен смисъл, при 15-20 градуса. Зависи и колко са ти топлинните загуби на помещението.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Цитат Първоначално публикувано от Melmak Виж публикацията
    Отскоро имам климатик инверторен тошиба.....та ми обясняват как като ме нямало през деня съм трябвало да не го изключвам а само да му намалям градусите. Това било така понеже когато тръгвал компресора дърпал много ток. Така ли е? и важи ли това за инверторен климатик в случая или само за по старите модели?
    Въпросите дотук са три, на някои от които е частично отговорено. Пусковият ток на конвенционален еднофазен компресор с кафезен ротор е около 7 пъти номиналния ток, което значи, че при чести прекъсвания дава преразход. На практика това не важи за инверторните компресори, освен ако управлението им не е прекалено калпаво, каквото е при ниския клас на грий, мидея и трео (много тесен диапазон на регулация). Няма практически загуби на енергия от спадането на налягането на топлоносителя и последващото нагнетяване, ако компресорът върти с мощност под 150 - 200W. От поста не се разбира, дали инверторната тошиба е цепеница или не. Обясненията за това, как трябвало да не се спира машината, са верни само при определени условия. Pilot е отговорил частично. Намалянетето на температурата при отсъствие се прави, когато са едновременно изпълнени 3 условия: навън да е много студено; отсъствието е за дълго време (8 или повече часа); топлинният капацитет на помещението е много голям, т.е. стените са дебели и няма вътрешна изолация. Настройката се прави чрез седмичния таймер или с интернет модул.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 13-11-18 в 23:26.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Бойлер и климатизатор не се спират.Лично мнение.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Какъв е довода за бойлер?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Какъв е довода за бойлер?
    Пада му СОР-а.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Принципно рядко го изключвам, ама щото нямам място за 200 литра

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #10

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Спирането на който и да е климатик е по-икономично. При отрицателни температури може да се остави на по-ниска температура. Загуби от ОН-ОФФ има и то големи. Дори при под 200W.
    Моите наблюдения показват, че работа ОН-ОФФ при над +10гр. е с почти еднакъв СОР като постоянна работа при -10гр.
    За бойлера е абсолютно ясно, че поддържането на постоянно висока температура е равно на максимални загуби.
    Комфорта е друга бира.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Спирането на който и да е климатик е по-икономично.
    Да, просто няма как да харчи повече от работещ климатик.
    Слагаш ватенката и ушанката и си лягаш с "кофража".

    П.С. Доказано е, че и бутилка водка намалява консумацията.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #12

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    А две бутилки увеличават отдаването на другия ден, но на ....

    Автора пусна "бомбата" и избяга Сега не знаем икономия ли търси, комфорт ли търси, кога ги търси?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Здравейте
    Климата е Тошиба рас 13PKVSG или нещо такова.... Не ми е проблем да го оставям включен на минимална температура. Проблема е че вътрешното тяло се включва перката през 10 секунди (май за да си провери колко градуса е) и е дразнещо и шумно. ИииИи просто питам информативно.
    Майка ми имат в тях един конвенционален климатик НЕО и дойде ли зимата не го изключват. Просто като ги няма го оставят на минимална температура. Питам дали и при моя положението е същото?
    Стаята е 15 квадрата в тухлена постройка с хубава дограма ПВЦ вътрешно изложение гледа на юг.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    И какво ви накара да си купите няколко номера по-голям климатик?
    Начина му на работата му в описаното помещение е нормална и очаквана.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #15

    Отговор: Еди тъп въпрос?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И какво ви накара да си купите няколко номера по-голям климатик?
    Начина му на работата му в описаното помещение е нормална и очаквана.
    Какво означава няколко номера по голям климатик???
    Не е чак толкова зле духа си топло просто за толкова пара би трябвало да е по избаран.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе