Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By justify
  • 1 Post By ccankov73

Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1

    Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Здравейте,

    Бих искал да споделя за следният проблем който възникна с климатик Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E1 EDGE и да помоля за съвет как да го реша.
    Преди 2-3 седмици, по време на силният вятър, едно стъкло от по-горен етаж се чупи и се забива във външното тяло. Като резултат пробива капака и мачка кутията с платката, която се допира до дъното и дава на късо. Идваха техници и замерваха напрежение като казаха, че е по-добре да се закупи нова платка. Не съм сигурен доколко замерванията са ок и дали не е по-лесно да се замени платката като цяло. Доколкото разбрах, понеже климатика е нов, все още няма части за да се търси поправка.
    Проблема е, че Тошиба не признава гаранцията ( климатика е на 3 месеца) понеже е външна намеса и ще трябва да я закупя нова.
    Следствие беше обявена цена от 860 лв. която ми се струва доста висока за цена на един компонент при условие, че цената на целият климатик беше 1 600 лв.
    Моля за съвет как да подходя. Да търся вариант за нова или опит за поправка на съществуваща.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #2

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    1.Търсиш собственика на стъклото да ти покрие разходите за ремонта.
    Ако е от общите части последното е практически неприложимо.
    При положение, че нямаш застраховка, покриваща такива повреди.
    2.Ремонт на платката - ако е възможен. Според това какво е останало от нея и дали основата й не е пукната.
    Едва след това се търси, евентуално, някой сервиз да я ремонтира.
    3.Закупуване на нова или втора употреба в нета на същата платка.
    Други повреди има ли констатирани по вътрешното тяло?
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #3

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Здравейте,

    Нямам застраховка а не съм се и замислял, че може да възникне такъв проблем. За съседа също няма как да стане.

    Платката е здрава. Няма счупване. Това което видях при идването на монтажници беше черно петно отдолу на платката по средата.

    Въпроса за ремонта е къде да се направи. Лесно е да се каже, но като не съм в тематиката ми е трудно. Моля за насока.

    В нета как да търся, Къде да гледам за номер?

    Няма никакви други повреди. При теста в сервизното меню излезнаха грешки 01,04,07. Поне вътрешното си работи.

    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Ами снимай й питай Александарс - те правеха по едно време ремонти на платки, но на монтирани и закупени от тях климатици(доколкото имам спомен).

    Може да ме поправи ако греша :-)

    Но и зависи.
    Ако питаш мен, ако не става с поправка на платката, то или нов климатик(същата марка - поне ще си имаш резервни части) или съдене на съседа/етажната собственост(ЕС) за обезщетение за ремонта. Осъдиш ли ЕС всички съседи ще те намразят, защото парите от обезщетението ще дойдат от там... Ама то 100% хубаво няма...

    П.П.
    А и при нов климатик от същата марка предполагам след време все ще изпадне от някъде запазена работеща платка за повредения ти сегашен климатик...


    П.П.2.

    Точно си мисля "От тошиба няма оплаквания" и то се оказа, че има от паднал прозорец на съсед... Следващият път очаквам от светкавица ...
    Gena_bs одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    578
    #5

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Абе не е като да нямаше оплаквания от модела в съответната тема Аз имам забележки към Daiseikai 8, който дори и след посещение от Ахи Кериър си остана ленив.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    купи ново външно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #7

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Струва ми се, че това със съденето няма да хване дикиш.
    Има си застраховки за такива ситуации. Той съседа да не го е хвърлил нарочно това стъкло.
    Ако гръм удари електрически стълб и той ти падне върху колата кого съдиш?
    Този вариант направо да го отпише.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #8

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Застраховката на дома има клауза за повреда на имущество при природни бедствия, токов удар и т.н.
    Само някои застрахователи искат документ, че в това време е имало катаклизми.
    Същото е и при КАСКО на автомобилите.
    Пък после застрахователят решава от кого да си търси парите.

    @lycoz,
    При механично въздействие като при теб има голяма вероятност да се е пукнала основата на платката. Така на снимката няма как да се разбере.
    Появяват се микропукнатини, особено при многослойните платки. Повърхностните се виждат при голямо увеличение - лупа, микроскоп.
    Ремонт - специализиран сервиз или радио/тв такъв. justify те е насочил към колега преди мен.

    Ето ти Сервизно ръководство на моделната серия.
    SM_SVM-20079-2_RAS-B__N4KVRG-E_RAS-__J2AVSG-E1_(10-13-16).pdf (toshiba-aire.es)
    Въпросната платка за твоя модел: WP-043-01 написано е в долния десен ъгъл:
    Location No. 703 / Part No. 43T6W876 - PC BOARD (WP-043) (FOR RAS-10J2AVSG-E1)
    500€ - Pcb; wp-043 - 43t6w876 - Prodotti - Arbo

    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 07-02-23 в 21:22.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #9

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Здравейте,

    Като цяло съм доста доволен от климатика за времето което работеше, но късмет какво да правиш.
    Наистина варианта с ново външно е най-удачен от гледна точка точка цена и бърза реакция. Цената е само 200 лв. повече от платката което е доста странно. Не знам каква е тази политика, платката да има такава цена, при условие ,че цяло външно е малко по-скъпо, включващо редица други компненти.


    Gena_bs
    Благодаря за инфорамцията. Много е ценна. Изглежда ,че цените са просто такива и варианта е само един на този етап да се търси ремонт на платката.
    Ще последвам съвета да потърся техник от Форума.

    Поздрави

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #10

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Така е при всички марки. Цената на резервните части е ужасно скъпа. Много пъти съм съм си задавал въпроса с каква цел се прави това и не мога да си го обясня логично. Уж трябва да сме зелени да пазим природата, а цената на дори по незначителни резервните части е такава, че те подтиква да смениш целия климатик. Вчера имаше подобна ситуация с друга марка. При транспорта паднало външното и смачкан топлообменника, питат за цена 780лв се отговаря. Никой не пита и никой не предлага цялото външно за 900 и нещо лева.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Струва ми се, че това със съденето няма да хване дикиш.
    Има си застраховки за такива ситуации. Той съседа да не го е хвърлил нарочно това стъкло.
    Ако гръм удари електрически стълб и той ти падне върху колата кого съдиш?
    Този вариант направо да го отпише.
    Когато казвам "съди" имам предвид "Закон и съдебна практика", а не "да хване дикиш".

    Има закон кой носи отговорност за вреди причинени от чужда вещ.Има и съдебна практика.

    Разбира се застраховката е по-бързият вариант за възстановяване на вредите, но при липса на такава...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Така е при всички марки. Цената на резервните части е ужасно скъпа. Много пъти съм съм си задавал въпроса с каква цел се прави това и не мога да си го обясня логично. Уж трябва да сме зелени да пазим природата, а цената на дори по незначителни резервните части е такава, че те подтиква да смениш целия климатик. Вчера имаше подобна ситуация с друга марка. При транспорта паднало външното и смачкан топлообменника, питат за цена 780лв се отговаря. Никой не пита и никой не предлага цялото външно за 900 и нещо лева.
    При всяка техника е така. Заради това ЕС въвежда с регламент и директива специален индекс за ремонтируемостта на всяка техника и задължава производителя да произвежда поне 10 години след прекратяване на производството на уреда резервни части за него.
    Този пост е редактиран от justify; 10-02-23 в 10:05.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #12

    Отговор: Проблем с платка външно тяло Тошиба RAS-10J2AVSG-E1 EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    .. Цената на резервните части е ужасно скъпа. Много пъти съм съм си задавал въпроса с каква цел се прави това и не мога да си го обясня логично.
    Преди няколко години бях разговарял с един от инженерите на фирмения сервиз на един автопроизводител - европейски.
    Ставаше на въпрос защо са им толкова скъпи частите - повече от БМВ например, а колите им струват наполовина и надолу от тях. Та неговото обяснение беше, че идеята на фирмата е
    да си продадат автомобилите с минимална печалба и после да печелят повече от резервни части. Щеш не щеш вече си я купил.
    tanatos одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE
    От joroooooo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1138
    Последно: 09-03-24, 12:36
  2. Ремонт платка външно тяло на климатик LG ART COOL
    От stilo72 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-22, 19:01
  3. Търся платка външно тяло за Midea MSG-12HRDN1
    От yanko78 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-18, 21:56
  4. Платка външно тяло NATIONAL
    От NICE-M във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-13, 09:26
  5. MSG 12HRI платка външно тяло!
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 20-06-12, 02:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе