Резултати от 1 до 12 от общо 12

за любителите на твърдата военна фантастика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    за любителите на твърдата военна фантастика

    ако ви липсва "Вечната война" на Холдеман
    ако ви липсва "Звездни рейнджъри" на Хайнлайн

    бягайте и грабвайте "Нашествие" на Б.В.Ларсън

    изключително динамична
    оригинално начало
    добър военен плот с много мегдан за следващите части (да, поредица ще е, но си струва, ако ще е като първата част)

    вчера я купих, днес ще я свърша, което не е особено изненадващо за 320-те й страници

    няма да ви хареса, ако харесвате псевдо-вампирския "здрач", псевдо-фентъзито "хари потър" и псевдо-научните фантастики с 15 измерения и четенето на мисли

    P.S. мамка му и цени, ос*аха се!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:за любителите на твърдата военна фантас

    е колко струва ?


    Като я прочетеш ще ми я преотстъпиш ли за ден два?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #3

    Re:за любителите на твърдата военна фантастика

    Благодаря ти. Поръчах я от сторе.бг.
    16 лв. с доставка.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #4

    Re:за любителите на твърдата военна фантастика

    Пак настана напрежение с тез книги... И с това огарничение от 3 години в читанката, има да чакам...

  6. Junior Member Аватара на SoftKey
    Тук е от
    Jun 2006
    Живее в
    Варна/София
    Мнения
    52
    #5

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    Прочетох я в оригинал днес - не е никак лоша.

    Има още 3 книги от тази поредица:

    • Extinction
    • Rebellion
    • Conquest

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #6

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    аз мога да препоръчам Студени играчки са звездите /2 книжки/ на Лукяненко , тази година само този автор съм чел цялото творчество е супер , без да съм почвал още патрулите и точно заради тях бях предубеден.
    препоръчвам всичко с две ръце и поредицата Линия на бляновете /3 повести/ е доста военна, но малко по по сайбър начин.
    всичко се чете на един дъх.

    тая ще я имам в предвид ако изскочи от някъде, просто сега няма бюджет за книги. или ще се тествам в оригинал.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    предубеждението ми към "патрулите" беше толкова силно след недоразумението, наречено "филм" със същото име, че почти ги бях пропуснал.. докато не се преборих със себе си и не ги изгълтах на един дъх - толкова са добри

    лукяненко съчетава руската обстоятелствена писателска традиция със съвременния по-конкретен и деен стил, което го прави страхотен писател. "линията на бляновете" е все едно играеш "Doom"

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    счупих се да го чета тази година - точно "предубеден" е думата.
    всеки роман е изненада и то добра.
    от спектър съм особено доволен.
    само за морето си пазарих 2 книжки втора употреба защото електроника и пясък още не добра комбинация, но пък сергиите с секънд хенд са доста пълни във Варна, особено като не съм пазарил отдавна. но пък бяха разочарования.

    миналата година попълних и доста от Хайнлайн въпреки че ми е любимец се изненадах с Луната е наставница сурова , как винаги има нещо което съм пропуснал.
    мъка ми е и на орсън скод преди дни видях ново издание на играта на ендър, не издават продълженията а преиздават стари ... за момент така се бях зарадвал.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #9

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    Не съм много сигурен дали тази книга попада точно в този раздел,но ми се ще да я споделя,защото много ми допадна- ,,Пощалъонът''на Дейвид Брин ,известен най-вече с ,,Войната на Ъплифта ''.От доста години съзнателно я игнорирах,защото гледах едноименния филм с участието на Кевин Коснър преди близо 15 години,който до голяма степен ме отказа да прочета книгата.Изядох я за 9 часа!Горещо препоръчвам Много по-добра от филма.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    наистина не за тук, но наистина не е лоша

    и все пак, макар и с различни причинители, трудно е да се сети човек за по-добри постапокалиптични фантастики от "Денят на трифидите" на Уиндъм и "Последният човек" на Петер Богати

    докато първата е по-типична за жанра, втората е по-интровертна и не би допаднала на всички, макар че е изключително силна в постепенното насаждане на самотата, безсилието и отчаянието...

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #11

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    Страхотни са и двете FearMe.Издателството беше ,,Библиотека Галактика''от 80те години.Имам ги всичките 130 книжки от тогава.И с редки изключения почти всички са шедъоври.,,Денят на трифидите '' бе и екранизирана-2 пъти ако не ме лъже паметта Сега се сещам и за Сам Лунвал- ,,Няма време за герои'' и ,,Ах ,тази Алиса ''

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Отговор: за любителите на твърдата военна фантастика

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    ...Сега се сещам и за Сам Лунвал- ,,Няма време за герои'' и ,,Ах ,тази Алиса ''
    "Ах, тази Алиса"...х-ммм, чудех се какво ми липсва напоследък. Благодаря, че ме подсети да си я препрочета пак!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фантастика - Сериали
    От Ghost във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 75
    Последно: 09-12-11, 17:25
  2. Продавам книги - научна фантастика
    От joretoo във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-10, 15:16
  3. За любителите на Съветската военна техника
    От kris11 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-10, 11:35
  4. Отговори: 88
    Последно: 28-01-09, 03:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе