Резултати от 1 до 9 от общо 9

Поредния провал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Поредния провал

    Преглеждайки днешната преса, попаднах на една много любопитна статия със заглавие:

    Обвинението срещу Милошевич пропада

    Международната общност се страхува, че нейният най-ценен трофей може да напусне трибунала като свободен човек

    http://www.zone168.com/article?sid=1...cf424&aid=5189

    Тя много категорично показва как се проваля американската политика на "свършените факти". Спомням си как нашата "свободна" преса твърдеше, че Милошевич е военнопрестъпник от световна величина само и само да оправдае своята подкрепа за безсмислените бомбандировки над Белград и другите сръбски градове. Някакси свързвайки нещата от тогава, после събитията в Афганистан, след това в Ирак и съдбата на заложниците ми стана доста тъжно. Срещу кого всъщност воюваме - срещу тероризма ли или срещу правото на народите сами да решават съдбата си?



    PS За да прочетете статията, трябва да си направите регистрация, която е безплатна.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Поредния провал

    Честно казано, съмнявам се в непредубедеността на трибунала, който съди Милошевич... Не съм чел статията, но може и да го освободят, ама според мен е по - вероятно да не го направят. Какво следва след това? Връщат го в Сърбия? Става герой?

    Дали???

    Не се сещам за много аналогични случаи...

    А на въпроса ти: за мен положението е ясно: първо започва някъде война, била между държави, била гражданска, а след това се появява и тероризма. Другото е просто военна пропаганда.

    BTW Мисля, че случаите не са аналогични, ако и да се опитват да ги изкарват такива. Във войната срещу Сърбия(последната), тея, на страната на които воюваха американците, не бяха ли по - близките до прозвището "терористи"? Поне на мен така ми изглеждаше...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Поредния провал

    Уточнение: Статията не е от днешния брой, а от вчерашния: емисия 1917/14.07.2004 г. Освен това е препечатка от статия на John Laughland в The Spectator (online-версия: http://www.spectator.co.uk/article.p...-07-10&id=4796). И съдържа информация, която никога не ни поднасяна от нашата преса - било поради некадърност, било поради раболепие...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #4

    Поредния провал

    абе всички роптаят против американците, а пък няй-много хора се натискат да отидат там (по всякакъв начин - зелени карти, направете си справките, кораби, лодки и т.н.), защо ли?

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Поредния провал

    Въпрос на информираност и въпрос на критерии.

    Аз предпочитам да съм си тук.

  7. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #6

    Поредния провал

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">абе всички роптаят против американците, а пък няй-много хора се натискат да отидат там <div align="right">Originally posted by rudy*-*15/07/2004*:* 22:53:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Никой не роптае против американците. По скоро недоволство блика от стратегията им.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #7

    Поредния провал

    Парички е ключовата дума. Вчера гледах че 5% от свтовното население (САЩ) потребява 50% от наркотиците в света. НО КОМЕНТ. Също не харесвам политихата им, НО това е единствената страна в света в която можете свободно да се реализиране т.е. имате шанс, не казвам че е лесно или че няма полицейщина но имате шанс. Аз небих живял там, но това не пречи да искам да продавам на техния пазар. Както казах ПАРИЧКИ.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #8

    Поредния провал

    Вчера гледах и 11 Септември по Фаренхайт на Майкъл Мур. (Има го в пийринга) Та филмът, ведно със статията биха дали доста ясна картинка на политическия курс на админстрацията на Буш спрямо т. нар. "терористически" държави. Нищо чудно и да го оправдаят.

    В едно съм сигурен, по-голям терорист от Джорджи не се е пръквал. Същият чичко има запис от повече невинни жертви от Осама. Правете си сметката.



    --- малко офф ---

    Преди време взех участие в едн курс за човешките права. В цикъла от лекции, се "изходи" и един американец. По време на лекцията си, ей така, помеждудругото спомена, че и до ден днешен Америка плаща обезщетения по дело, заведено срещу нея за касетъчните бомби в Босна и Херцеговина. Близо 150 000 такива бомбета са нахвърляни на различни места. Най-лошото е, че не избухват при контакт, а се пръскат на малки заряди, които са своего рода пехотни мини. Стотици хора са осакатени или убити от тези адски машини.

    --- край на офф-а ---

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #9

    Поредния провал

    Е извинете ама то е една политика. Поставя се ултиматум някакъв и после айде с B2 и B52 и тоновете бомби и ракети Tomahawk от безопасно разстояние Това като Блицкрига от втората световна " Предайте се или идвам с танковете" ................ Единствената разлика е че през светкавичната война ултиматума беще много кратък : It is all the same only the names have changed .....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Поредния проблем с домашно кино
    От hype във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 03-07-11, 21:00
  2. Напишете 'провал' в Google
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 29-01-09, 11:05
  3. Поредния проблем с ЛАН
    От kapandura във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 13-11-05, 19:39
  4. Поредния NERO проблем
    От kesten във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-04-04, 07:53
  5. S3 Delta Chrome Надежда или поредния гаф ?
    От Manny_Calavera във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 03-09-03, 15:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе