Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Върховният съд спря произвола на БТК



    БТК не може да определя цени за ползване на каналната мрежа без разрешение на Комисията за регулиране на съобщенията. Това постанови петчленен състав на Върховния административен съд. Компанията, която държи тази инфраструктура, е длъжна да предостави достъп и на други далекосъобщителни оператори до нея, категорични са магистратите. Така БТК няма право да вдига своеволно цените на кабелните оператори.



    Продължението на статията можете да прочетете тук:

    http://www.standartnews.com/archive/...ce/s4481_3.htm

    Като коментар бих добавил само, че това е една светлинка в края на тунела, но още не е решението на проблема. Той ще се реши тогава, когато се извадят на бял свят документите от приватизацията на БТК и се разбере кой е все пак собственик на каналната мрежа в национален мащаб.



    <font color="green">//Добавено на 2.07.2005</font id="green">

    Ето и развитието на нещата тук:

    100 000 лв. глоба на БТК за монопол

    http://www.standartnews.com/stnews/e...index.htm#null

    Само че, много е съмнително дали БТК ще отстъпи от позицията си на монополист. Те ще си платят глобата и пак ще си я карат по старому.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    да не повярва човек!



    но нека не се заблуждаваме, че е в името на справедливостта. в нашата родина няма такова нещо - чисто и просто са намесени допълнителни интереси...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #3

    Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Върховният съд спря произвола на БТК







    Като коментар бих добавил само, че това е една светлинка в края на тунела, но още не е решението на проблема. Той ще се реши тогава, когато се извадят на бял свят документите от приватизацията на БТК и се разбере кой е все пак собственик на каналната мрежа в национален мащаб.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*30/06/2005*:* 09:00:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> да се надяваме 4е ще има ревизии на такива крупни сделки ! но мн ме съмнява да паднат цените на БТК ! вси4ко в държавата ни върви нагоре по баира ..... !

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Тук въпроса не е да падат цените на БТК, а БТК да даде възможност на алтернативните оператори да се развият.

    Тя дига цените за ползване на канлната мрежа с цел да направи инвестицията на операторите безсмислена и те да се откажат. Респективно да си задържи позицията.

    С две думи се стараят вовеки да сме техни абонати по една или друга линия!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Чудесно - бълха ги ухапало...ще лепнат по 5ст. към сметката на 2-та милиона абоната и ще си покрият загубите...след което до края на годината ще дадат 100-200к за да си иградят стабилно лоби в Комисията за регулиране на съобщенията и start new game...

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Аз съм на малко по екстравагантно мнение.

    Не държавата спира произвола на БТК, а държавата вече позволява произвол и на други оператори.

    Айде стига популизъм.



    Аз не ползвам услугите на БТК, но имам приятели, които са при тях.

    И доставчици и крайни клиенти.

    Поне за региона са перфектни доставчици [БТК]



    И понеже 15-20 кабелара се разделят масово с потребителите си [поради ниското качество и високата цена на техните услуги] дайте да плюем БТК, в случая по-добрия доставчик.



    Ще рече пак по български. Не се стремим да настигнем по-добрия, а да го смъкнем до нас.

    Тъпо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби, София ще ги съди

    Ето и развитието на проблема с днешна дата:
    _________________________________________________

    София съди БТК за милиони
    Фирмата отказала да плаща за опънатите кабели

    СОФИЯ. Столичната община се готви да съди БТК, тъй като телекомът отказва да си плаща за преминаването на инфраструктурата му през общински улици и тротоари. Това обяви шефът на Столичния общински съвет (СОС) Владимир Кисьов. По думите му кметството търпи загуби от милиони левове, ако се съди по тарифите, по които компанията преотдава мрежата на други далекосъобщителни оператори. Затова и делото срещу БТК ще бъде за милиони левове, отсече Кисьов. Според Закона за общинската собственост цялата инфраструктура на територията на София е общинска. БТК, както всички други частни фирми, трябва да плащат за преминаване през публична собственост, обявиха още през пролетта от "Московска" 33. Тогава от кметството пратиха писмо до ръководството на БТК с покана да се срещнат и да уредят проблема. Имаше среща, но от БТК не проявиха склонност да плащат, коментира вчера Кисьов. Той уточни, че юристите на кметството в момента работят над иска, с който ще се заведе дело. БТК, освен че ползва неправомерно общинска собственост, и преотдава публичната общинска собственост, обясни шефът на СОС. Според него казусът може да се реши, ако новото ръководство на БТК склони да се споразумее с кметството.
    Експертите на общината в момента изготвят правилника и тарифите, по които ще таксуват кабелните оператори и интернет доставчиците, които ползват инфраструктурата на общината.
    в. Стандарт
    http://www.standartnews.com/archive/...eday/index.htm

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Ха така! Няма лошо, даже напротив... само се замислям дали евентуален успех на Столична община в предстоящия процес и заставяне на БТК да си плаща няма да се отрази на... познайте какво! Просто телекомът ще си калкулира и наема в цените, които плащаме - аз поне не се съмнявам в това

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    ....................
    Просто телекомът ще си калкулира и наема в цените, които плащаме - аз поне не се съмнявам в това
    Трудничко ще му е ако иска да запази абонатите си. Вече не е монополист и алтернативните телекоми го ръфат от всички страни. Ако знаете само "Вестител" ( дъщерна на "Овъргаз") каква секира му готвят....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Съгласен съм с теб, ама нали се сещаш, че пазара, на който БТК продава, не се състои само от крайни клиенти! Вярно, че компанията вече не е монополист, но включително и някои от алтернативните телекоми зависят от същата тази инфраструктура, за която се води спора. Така че... ще поживеем, ще видим. Мен обаче ме кефи, че общината започва да си защитава интересите, както е навсякъде в цивилизованите страни...

    EDIT: А за "Овъргаз" и аз знам, че изграждат алтернативна инфраструктура... добре е това!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    ами то и така се говореше за "алтернативата" на тока - газта. само дето първоначалните инвестиции са малко сериознички.

    така ще бъде и с втория стационарен - да ти поиска 1000лв за прокарване на кабелите и ще се озъбиш. кел-файда после да говориш за 1ст/час...


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ами то и така се говореше за "алтернативата" на тока - газта. само дето първоначалните инвестиции са малко сериознички.
    така ще бъде и с втория стационарен - да ти поиска 1000лв за прокарване на кабелите и ще се озъбиш. кел-файда после да говориш за 1ст/час...
    Тока няма алтернатива, няма как да си подкараш телевизора, хладилника и цялата битова техника електроника на газ. :coolsmiley:
    А колкото до инвестиция от 1000лв за комуникации - не звучи сериозно. Там вече идеята е оптика до дома и комплексна услуга - стационатен телефон (VoIP), цифрова телевизия, Интернет, охрана и видеонаблюдение, видео по поръчка и т.н.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #13

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Тока няма алтернатива, няма как да си подкараш телевизора, хладилника и цялата битова техника електроника на газ.
    Има как. Тъй като около нас газифицират, събирам информация за различните възможности. Една от тях (но с доста солидна инвестиция) е и газов генератор. Доколкото знам дори има възможност да продаваш ток на Енергото.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud

    Има как. Тъй като около нас газифицират, събирам информация за различните възможности. Една от тях (но с доста солидна инвестиция) е и газов генератор. Доколкото знам дори има възможност да продаваш ток на Енергото.

    И аз също: До сега съм достигнал до идеята за миниВЕЦ на водосточната тръба, ветрогенератор на покрива и облицоване на стените със соларни клетки. Ще работят в паралел. Забелязал съм, че когато не вали има слънце, а когато е само облачно духа вятър.

    До колкото знам ти живееш в София, а там няма няма досатъчно вятър за производство на ток.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби

    Edin_Lud, Не си мисли че тока произвден от газ на тази цена ще е по евтин от тока на енегрото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  2. НЕ НА ПРОИЗВОЛА!!!
    От Vandal във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 11-05-06, 17:45
  3. Глоби за спамери
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 08-04-06, 20:34
  4. Отговори: 17
    Последно: 25-10-04, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе