Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Спря да топли 14 EH!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #1

    Спря да топли 14 EH!

    Здравеите, климатик Хитачи 14 ЕH1, град Варна , изложение западно, спря да топли. Всъщност съм моряк и не знам как е било до сега/купувано е преди 3 години/, може би също не е топлило. Но сега умря съвсемТези минусови Т съвсем го скапаха. Всичко съм поставил на авто и пак не ще да работи както трябва. Когато го поставяха не вакуумираха тръбния път. Може ли да е от това. Проблемът е че не мога да извикам техниците докато има сняг, монтирано е на покрива, страх ме е да не се подхлъзне някой. Рестартирах го но пак не ще. Стаята е много малка, но сутрин е може би 15-17г Моля за помощ

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Опитай да го пуснеш в режим на охлаждане за 15мин. После превключи в режим - "отопление" и долкадвай резултата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #3

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Направено, само го превключих/ не разбрах дали така трябваше/ на охлаждане и после на отопление. Имам чувството че е същата Т. Обадих се на фирмата която го е монтирала, казаха че може да е някаква платка, но от К§К са спрели да ги внасят вече. Ако поискан платка от Хитачи 35 дали ще съвпадне

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Бе как по телефона ти констатираха проблема не знам без дори да са го погледнали.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #5

    Re:Спря да топли 14 EH!

    EEEEEEEE, не са го констатирали, само казаха какво може да е- липса на фреон или платка. Климатика не заскрежава, само прави дефрост на всеки 50мин, като дефроста е около 20-25 мин. Когато беше по топло няма проблем, но сега..... Стаята полека изстива, а той не топли. Превключвах топло студено автоматичен режим- най топло духа н а автоматичен, но той е мисля около 26г/ ако го превключа показва толкова/ . За сега ще го оставя така че се прибира жената, нагласил съм един маслен радиатор за помощ, а утре отново ще го мъча

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #6

    Re:Спря да топли 14 EH!

    приятел имам го абсолютно сьщия климатик и мога да ти кажа че това са му вьзможностите ,просто смени климатика с фуджицу както сьм решил аз да направя ,хитачи-то не става за отопление

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Това определение май не е за всички модели на Хитачи защото от 35FH5 нямам оплаквания.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #8

    Re:Спря да топли 14 EH!

    ти нямаш обаче от това 14EH1 нищо не става като го сменя направо ще го изхвьрля,дори няма да го подарявам

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Това 14Н1 съм имал честа да го подменям с друга машина препоръчана от мен. Просто този модел явно е на късмет има бройки работещи казвам го защото точно такъв модел местихме и клиента е много доволен от него.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Спря да топли 14 EH!

    ivailo1975 ако го хвърляш дай да се спазарим. Да нарасне бройката и с едно Хитачи.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #11

    Re:Спря да топли 14 EH!

    И аз имам същия, железен е. Явно обаче, да го изпериш на покрива + варненския климат не е особено добра идея, чак ми е жал за машинката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #12

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Не знам при кого топли и при кого не, но когато настанаха студовете преди няколко дни полека лека умря. Днес се държи много добре. Снощи го бях оставил на отопление на 26г , работеше добре. Днес цял ден работи на 20г, държи без никакъв проблем. Но както бях писал по горе дефроста е много дълъг и е на всеки 50-55мин. Говорих с техниците, казаха че е нормално за хитачи. В детската имам 25-ца, бичи без грешка. Кога включва или изключва не знам , но определено не е като 14-ката.
    Може би да се е оправило от превключването топло студено??? Забелязах че ако му се даде голям интервал/ работил е на 20, искам да работи на 24 или нагоре/ "залепва " и не ще да вдига градусите. Явно трябва да се вдигат постепенно

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Това Хитачи само го продават за 14ка в действителност си е 12ка при него спада е голям заради единичния кондензатор въпреки че е ЕЕV.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #14

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Какво може да се направи за да работи номално

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Спря да топли 14 EH!

    А бре хора, какво разбирате под "да работи нормално" ???

    да затопля помещението до 23 градуса при:

    а) -5 градуса външна температура

    б) -15 градуса външна температура

    в) -25 градуса външна температура

    "нормалната работа" е относително и субективно възприятие...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4-спря да топли
    От todor1376 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-14, 20:03
  2. Климатика спря да топли добре.
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-14, 20:56
  3. National CS-G25K-W -Спря да топли
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 36
    Последно: 16-06-12, 00:14
  4. GENERAL ASH 9 USB - спря да топли
    От Rus_Fot във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 12:26
  5. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе