Резултати от 1 до 11 от общо 11

$1 млн. за почистване на кучешки фекалии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    Толкова заделя управата на унгарската столица. А къде сме ние?

    29.08.2005 г., НетИнфо.БГ


    "Кметството в Будапеща е отделило 200 млн. форинта (1 млн. долара), за почистване на улиците от кучешките фекалии, съобщава порталът за домашни любимци Dog.bg, като се позовава на унгарския в. "Непсабадшаг".

    По оценка на кметството в града има около 400 000 кучета, които всяка година оставят 14 600 тона фекалии. За сравнение - във Виена живеят около 60 000 кучета, а във Франкфурт на Майн - около 12 000.

    Парите ще бъдат разпределени за специални екипи, които ще почистват улиците и за реклама. Допълнително на местата за разходка с кучета ще бъдат поставени специални контейнери.

    Къде сме ние?

    В България все още са единици местата, които са специално обозначени за разходка на нашите любимци. Преди няколко години бе направен опит в парка "Заимов" - едно от култовите места за разходка с кучета в столицата, да бъдат поставени торбички за уборка, припомня Dog.bg.

    Инициативата бе шумно разгласена по всички медии, присъстваха журналисти, депутати, кметът на София. Медийният шум заглъхна, а торбичките изчезнаха дни след "официалното" откриване на инициативата.

    Две години след това от въпросната инициатива останаха само споменът и празните кутии за торбички."



    Тук: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=769892

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    И какъв е коментарът? Разделът е "Коментирай новина"... Копнали сме новина, добре... и са кво чакаме следващия да почне да плюе управата, а третия да изложи и порицае поведението на собсвениците на кучета? Поне изложи твоето мнение, за да започне дискусия... Иначе да прекръстим раздела на "Горещи новини"

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    Гаро, ще те прекръстя аз тебе, ама на корта, пилееее шаренко... :knuppel2:

    Какъв коментар, без думи съм, както обикновенно от такъв тип "шокиращи новини". 'Щото ако си отворя устата, знаеш ли какво ще настане?...

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    И кое му е шокиращото на тази новина и с кво по-различна е от други подобни изпълнения в нашата държава? Примерно какво се случи с кошчетата в центъра за разделни отпадъци, велосипедните пътеки и т.н. нема смисъл да продължавам... Важното е рейтинга да се вдига...
    Поне да кажат колко са кучетата в София... Тази бройка сигурно играе, както бройката на циганите с тази разлика, че поне бездомните кучета ги кастрират

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    това с кучетата е голям проблем за всички общини, както за бездомните така и за домашните. Всяка община трябва да има приют за бездомните кучета отговарящ на европейските изисквания с квалифициран персонал който да го обслужва. както сами се досещате изискванията не са никак ниски. А с домашните любимци също не е елементарно защото които има куче иска да си ги разхожда където си иска. Тия кучета осират навсякъде и това пречи на другите които нямат кучета и от там се почват мъките за администрациите, защото и двете страни започват да се оплакват. А за специално приспособените места за разходка на домашните любимци, както виждате от статията, не сме достигнали необходимото културно ниво за съжаление

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    * кучета

    сумата за патрони ще е много по-малка от средствата за някакви си приюти; а трябват първо приюти за хората

    краен съм в мнението си, ама ме е хапало безпризорно куче, та знам каква гадория (меко казано) е* още ми личат белезите...

    а съседите под мене си отглеждат кучето на балкона, и оттам към моите прозорци се носи една миризмица, не смея да ги отворя...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    аз съм на същото мнение за обаче не може. Преди ги стреляха незаконно но вече не става, защото вече има всякакви откачалки дето си мислят че правят добро като хранят и защитават бездомните помияри.
    Това за приюта ще стане независимо дали им харесва на хората или не защото е изискване на ЕС. а пък от съседите си винаги можеш да се оплачеш

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    През 2000 година бях в Будапеща. На много места там имаше плакати и билбордове, на които бяха нарисувани/снимани:

    едно юпи в клекнало положение със свалени панталони и четящо вестник
    и пред него -
    едно сладко кученце, което държи в устата си малка метличка и лопатка.

    Сещайте се...

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    Според мен проблемът с кучешките изпражнения си е много наболял вече. Но мисля, че не са виновни бездомните кучета, а човеците с домашни любимци. Вчера специално наблюдавах заради тази тема. За около час поне 15-20 кучета на каишки си свършиха работата пред очите ми и пред очите на стопаните си. Трите помияра, които наблюдавах не се включиха в кампанията...........
    За София и по-големите градове май е същото. Не защитавам бездомните кучета - те са опасни, даже много опасни. Но лайницата си идват от питомните любимци...........

  12. Gadget
    Guest
    #10

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    Проблемът си е в хората, ако ги нямаше светът щеше да се развива много добре и немаше да има парников ефект и прочие...

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: $1 млн. за почистване на кучешки фекалии

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Според мен проблемът с кучешките изпражнения си е много наболял вече. Но мисля, че не са виновни бездомните кучета, а човеците с домашни любимци. Вчера специално наблюдавах заради тази тема. За около час поне 15-20 кучета на каишки си свършиха работата пред очите ми и пред очите на стопаните си. Трите помияра, които наблюдавах не се включиха в кампанията...........
    Нали не се опитваш да ни убедиш, че помиярите в Сливен посещават градските тоалетни?
    Има помияр има проблем (ла*на с кучешка тения), няма помияр - пак има проблем, но по-малък. Май от тук трябва да се почне.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 00:31
  2. Почистване на лаптоп
    От CaptainSlow във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-14, 17:35
  3. Кучешки истории
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 26-07-13, 15:48
  4. Почистване на RAS - 225GDR
    От joro_bul във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-10, 14:20
  5. Почистване на LCD монитор
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 24-09-03, 16:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе