Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Почистване на LCD монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Почистване на LCD монитор

    Откъде мога да си купя препарат за почистване на LCD монитор.

    Обаче да е за LCD, да пише на него, че е специално за такъв вид дисплеи.

    В Интернет бол, но в BG не съм виждал.

    Моля дайте работещи идеи, не ми се чисти със сапун и вода ... такива идеи не приемам.

    Благодаря предварително!


  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Почистване на LCD монитор

    Office1Superstore, препарата е на EMTEC

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Почистване на LCD монитор

    10x laMARTIN ще проверя още във вторник.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Почистване на LCD монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Откъде мога да си купя препарат за почистване на LCD монитор.

    Обаче да е за LCD, да пише на него, че е специално за такъв вид дисплеи.

    В Интернет бол, но в BG не съм виждал.

    Моля дайте работещи идеи, не ми се чисти със сапун и вода ... такива идеи не приемам.

    Благодаря предварително!





    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="blue">//offtopic

    Един човек си купил нови обувки и нов часовник и като отишъл на работа, никой не го забелязал. Тогава казал на един от колегите си (да се похвали) "... като те ритна с новите обувки и ще меря с новия часовник, колко време ще летиш ..." [][][:D]

    //offtopic</font id="blue">

    Във всяка уважаваща себе си фирма за консумативи има такива препарати.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #5

    Почистване на LCD монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Откъде мога да си купя препарат за почистване на LCD монитор.

    Обаче да е за LCD, да пише на него, че е специално за такъв вид дисплеи.

    В Интернет бол, но в BG не съм виждал.

    Моля дайте работещи идеи, не ми се чисти със сапун и вода ... такива идеи не приемам.

    Благодаря предварително!





    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="blue">//offtopic

    Един човек си купил нови обувки и нов часовник и като отишъл на работа, никой не го забелязал. Тогава казал на един от колегите си (да се похвали) "... като те ритна с новите обувки и ще меря с новия часовник, колко време ще летиш ..." [][][:D]

    //offtopic</font id="blue">

    Във всяка уважаваща себе си фирма за консумативи има такива препарати.



    <div align="right">оргинално мнение на ru-boy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хитро но малко на злоба и завист бие (или поне на мен така ми изглежда) не мислиш ли?

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Почистване на LCD монитор

    ru-boy

    =====

    Хм, далеч съм от мисълта да се хваля с нещо ru-boy.

    Да, във всяка уважаваща себе си фирма има подобни препарати, но те не са за подобен дисплей.

    Или поне тук, където съм, избора ми е нулев. Причината да направя тази тема е да използвам идването си до София на 27-ми [ако има събиране] и да си купя най доброто, което ми препоръчате. Просто нямам опит с такива дисплеи.

    Така или иначе попрочетох тук-там, не разбирам от химия, но с обикновените препарати, дори и на най-добрите производители, след едно две почиствания белия цвят на дисплея вече не е бял, а жълт. Нямам представа защо, така пише.

    За да не се случи това, в препаратите за LCD има не някъкъв, а изопропилов алкохол и то в 50% разтвор с дестилирана вода.

    При CRT е без значение вида на алкохола.

    Неслучайно на опаковките на най добрите течности за почистване на LCD изрично е написано, че в тях няма амоняк, обикновен спирт или оцет и са non-discoloring.



    Така че, предпочетох да попитам във форума и да чуя мнението на хора, които са опитвали едно или друго, преди да експериментирам с нещо, разчитайки на познанията на продавачката в т. нар. от тебе уважаващи се фирми.

    Цената също не е без значение и е показателна за "различността" на тези препарати от обикновените. Например цената на препарата на Mirachem Optix е малко под $9 за 4 унции.



    С пълното съзнание, че това е последното, което те интересува, променям сериозно мнението си за тебе след този пост. Нека това не ти звучи, като "дай си ми камиона, на си ти куклите". Просто в един от предните си <font color="red">постове</font id="red"> си позволих да изкажа удоволствието от четенето на това, което си написал. Явно обаче съм допуснал грешка.



    Последното нещо, за което бих се пъчил е монитора ми за $300.

    Всеки си има свой аршин. Твоя вероятно спира до там.



    P.S.

    Без да се сърдиш ...

    <font color="orange">"The power is with you young Skywalker, ... but you are not Jedi yet!"</font id="orange">



    //edit

    laMartin,

    ======

    ходих до Office1 Superstore, там има два препарата на EMTEC, но не стават за LCD или поне не го пише. Единия е само за дисплеи [точно така пише] със CRT на етикета, а другия е комбиниран за дисплеи и оборудване.

    Вземах си, пак оттам, LCD Cleaning Set, на <font color="red">Ednet</font id="red">.

    19.99 лв. Дебелец, но мисля, че ще свърши работа.



    Интересното е, че изрично пише, че препарата не е подходящ за стъклени повърхности.

    Благодаря за съвета още веднъж laMartin!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Почистване на LCD монитор

    <font color="blue">//offtopic

    Май сте имали напрегната седмица и двамата и сте си загубили чувството за хумор. Малоне "бъдете позитивни", това май беше мотото ти преди да почнеш да посещаваш сетком.бг и тогава не беше толкова честолюбив, както сега, твърде отскоро си в форума и това ти е проблема. Целта ми беше да се пошегувам приятелски, но явно не се получи[:I]. Понеже не се познаваме, се получава обратната реакция на тази, която съм целял[|)]. Ще избягвам оффтопиците за в бъдеще, защото наистина имам чувство за "черен" хумор, а той се интерпретира двузначно[8)]. Всеки според културата и образованието си. И още нещо, тук не сме се събрали за да се харесваме и хвалим взаимно. Аз съм над тези неща.

    //offtopic</font id="blue">

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    Почистване на LCD монитор

    Цитат:

    "При CRT е без значение вида на алкохола."



    Категорично не съм съгласен! На моя монитор специално пише да се почиства с разтвор от хладка вода и мек сапун... Ако се използва препарат за почистване на стъкла и изобщо препарат с алкохолно съдържание се поврежда специалното филтриращо покритие по кинескопа. Kогато се инсталират оригиналните драйвери на CTX от инсталационния компакт диск, излиза съобщение в този дух при зареждане на Windows. Между другото, това правило важи и за всички модели очила на Polaroid и Ray Ban.



    //edit

    Аз също потърсих в Интернет причините за това твърдение на изброените производители на оптика и монитори. Оказва се, че част от филтрите представляват тънък филм от вещества нанесени върху лицевата част на очилата/кинескопа, които алкохола/амоняка или каквото е реактивното вещество на съотвения препарат разтваря и "почиства"... Което естествено е нежелан ефект...

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Почистване на LCD монитор

    <font color="teal">

    //offtopic

    Ще се радвам, ако е така ru-boy, нищо против черния хумор, но срещам затруднения в тълкуването му, когато се прилага от непознати.

    Разбираемо е, и е възможно някой път да допусна грешка, както вероятно се е случило сега.

    Това ще рече, че ще бъде хубаво да присъстваш на следващия купон. След него всичко ще е наред, мисля. []

    Естествено, че не сме се събрали във форума да се харесваме, но какво пречи да си "имаме приказка", пък даже и да се похвалим един друг, стига да е основателно и искрено. Никой не е над тези неща, не си откровен. [8D]

    В тази връзка Кант е казал следното:

    "Абсолютът на таланта е имунизиран срещу еснафските експликации на бита."

    Лошо няма, но много философски.





    Много гадно това синьото <font color="blue">[blue]</font id="blue">, не се чете. Затова използвам [teal].

    //offtopic

    </font id="teal">



    orpamarosa

    ========

    Възможно е, въпреки че не знам да има съвременнен монитор без такова покритие. А в повечето препарати, така или иначе алкохола присъства.

    Говорим за разтвори, може би не уточних, не за чист спирт. С него е вероятно да стане беля.

    Въпроса е дали етилов или изоприлов разтвор. Аз понеже съм Тома Неверни и веднага попитах специалист, химик, който ми обясни и демонстрира, как след капването на няколко капки, етилов алкохол [разтвор], изопропилов алкохол [разтвор], оцетен разтвор и дестилирана вода, навсякъде след изпаряването останаха белези, само под изопропиловия разтвор не остана нищо. Това била причината, изпарявал се без никакъв остатък.

    Белезите, които остават могат да се махнат разбира се, но това е свързано с известен натиск, а при LCD има известна доза риск при тази операция.



    //edit

    orpamarosa ме подтикна да потърся повече информация по темата и интересното е, че има значително различаващи се мнения. "Безалкохолните", "безамонячните" и "безбензеновите" обаче надделяват. Изтъква се факта, че алкохола е ненужен поради възможността с по голямо усилие CRT да се почисти и с обикновена дестилирана вода.

    Другата крайност са съветите монитора да се чисти дори с препарат за миене на фаянсови плочки [без абразив].

    В крайна сметка съм склонен да се съглася с мнението на orpamarosa, като най подходящо.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #10

    Почистване на LCD монитор

    Malone таквози чудо като LCD нямам ,но црт-то си го чистя с кърпичка от цайсове (1,5лв. ) и свеж дъх .



    Пробвал съм доста препарати , но този начин е най-добрия (да не говорим ,че е и най-еФтин) .

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Почистване на LCD монитор

    Имах и аз една много гъзарска кърпичка, специално за монитори.

    Много мека, супер подходяща ... докато жена ми не я изпра. [!]



    Сега, като си купих препарата за LCD-то, питах и за подобни кърпички на 3M, но нъцки ...

    Още утре обаче ще отида до най-близката оптика и ще си взема такава за -О-О-. Супер ме подсети Zygot.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #12

    Почистване на LCD монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... докато жена ми не я изпра. [!]



    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е тва е батка жените са виновни Те просто не разбират че цомпа и той е като тях иска да си го лигавиш!



    Ru-Boy: Пич аз пък те харесвам []! Не сега сериозно, аз имам подобно на твоето чувство за хумор така че ни най-малко не ти се спрегнах но понеже съм патил и пре патил от него просто да ти напомня че не всеки го разбира. Точно затова и постнах тогава, а относно фукните аз като искам да се изфукам почвам така:



    И сега да ви се изфукам купих си чисто нова Мазда 323F и по този повод вие къде зареждате??

    [][][][][]

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Почистване на LCD монитор

    То и аз съм така Blade ... [:D]

    Само едната ми джанта струва, колкото LSD-то.

    /Опа ... тука дадох всичко от себе си .../

    []

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #14

    Почистване на LCD монитор

    Kak si по точно?? кво си купи и кви са ти джантите!

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Почистване на LCD монитор

    16" Borbet

    Type T [Silver]



    Не са на Mazda, имах предвид, че влизам в тона ти ...

    [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 00:31
  2. Почистване на лаптоп
    От CaptainSlow във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-14, 17:35
  3. Почистване на лаптопи
    От sandyrs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 19
    Последно: 05-03-13, 18:29
  4. Почистване на RAS - 225GDR
    От joro_bul във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-10, 14:20
  5. Почистване на вентилатори за аспирация
    От kris11 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-08, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе